Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Chmura tagów
Promocje
Donica z ornamentem Classic L (zestaw 4 szt.)
Donica z ornamentem Classic L (zestaw 4 szt.)
1 316,00 zł 1 250,00 zł
szt.
Narożnik szary z technorattanu Andover
Narożnik szary z technorattanu Andover
6 950,00 zł 4 950,00 zł
szt.
Tapicerowany narożnik modułowy Torino
Tapicerowany narożnik modułowy Torino
7 950,00 zł 4 950,00 zł
szt.
Duży narożnik tapicerowany P-19
Duży narożnik tapicerowany P-19
8 900,00 zł 7 500,00 zł
szt.
Zestaw dwóch kompletów mebli tarasowych Komodo i Rio - Net
Zestaw dwóch kompletów mebli tarasowych Komodo i Rio - Net
15 000,00 zł 10 000,00 zł
szt.
Nowoczesny narożnik tapicerowany Taavi
Nowoczesny narożnik tapicerowany Taavi
32 850,00 zł 22 850,00 zł
szt.
Szare krzesło CLUNY technorattan aluminium
Szare krzesło CLUNY technorattan aluminium
900,00 zł 600,00 zł
szt.
Stół rozkładany Nardi Rio 140-210 z aluminiowym blatem
Stół rozkładany Nardi Rio 140-210 z aluminiowym blatem
4 300,00 zł 3 500,00 zł
szt.
Krzesło Nardi Trill
Krzesło Nardi Trill
350,00 zł 250,00 zł
szt.
Narożnik Toulouse (5-osobowy) ze stolikiem
Narożnik Toulouse (5-osobowy) ze stolikiem
4 700,00 zł 3 450,00 zł
szt.
Obiadowy zestaw mebli ogrodowych SOTTILE
Obiadowy zestaw mebli ogrodowych SOTTILE
3 999,00 zł 3 599,00 zł
szt.
Ogród przy restauracji 0
Ogród przy restauracji

Ogród przy restauracji czy innej przestrzeni publicznej ma za zadanie wiele funkcji. Podobnie jak ogród przydomowy - musi być urządzony według określonych zasad. Ogród w miejscu publicznym, który będzie użytkowany przez wiele osób,jest bardzo trudno urządzić w taki sposób, aby podobał się każdemu, dopasował do tak wielu gustów i zadowolił wszystkich swoich użytkowników. Zupełnie odwrotnie niż w ogrodzie przydomowym - nie ograniczamy go do kilku domowników - będzie dostępny dla wielu, wielu osób.

W poniższym artykule podpowiadamy Państwu, w jaki sposób urządzić doskonały ogród przy restauracji - zachwycający, wygodny i zachęcający.

ogródek przy restauracji z kompozycjami w donicach

Piękne kompozycje w donicach, stylowe dodatki, meble - zachęcają aby wstąpić właśnie tu.

ązurowe krzesła z tworzywa sztucznego przy restauracji przy plaży

Stylowe, ażurowe krzesła - wygodne i zachwycające.

Meble ogrodowe do restauracji

Meble ogrodowe do restauracji to jedno z najważniejszych elementów wyposażenia tej strefy. Poza kryteriami, jakie muszą spełniać jako meble ogrodowe, dochodzą te, których wymagamy od mebli restauracyjnych.

Meble ogrodowe najczęściej to pierwszy element, na jaki zwracamy uwagę, podczas wyboru restauracji. Wygodne, dobrej jakości produkty, staną się doskonałą wizytówką właśnie naszej przestrzeni.

nowoczesne komplety z tworzywa sztucznego przy restauracji

Nowoczesne meble, w połączeniu z roślinnością - to stylowa wizytówka

Meble ogrodowe muszą być odporne na działanie czynników atmosferycznych - wszechobecna ogrodowa wilgoć, nasłonecznienie czy skrajne temperatury nie mogą powodować uszkodzeń mebli. Biorąc pod uwagę, że jeżeli będziemy mogli sobie na to pozwolić ze względów bezpieczeństwa, to meble będą pozostawać przez cały sezon na zewnątrz, muszą być wykonane z naprawdę trwałego tworzywa.

ogródek przy restauracji ze stolami i krzeslami z drewna i stali

Ponadczasowe meble drewniane - szlachetne, stylowe, i piękne.

Dodatkowo meble ogrodowe powinny być wysokiej jakości. Po pierwsze dlatego, ze wysoka jakość produktu przekłada się na piękny wygląd mebli, który jest pierwszym, co zauważamy w meblach, jako potencjalni klienci restauracji, po drugie przez to, że meble wysokiej jakości będą bardziej odporne na uszkodzenie mechaniczne - zadrapania, pękanie oraz na zużycie. Inwestując raz w wysokiej jakości meble, czynimy inwestycję na lata.

Piękne, unikatowe meble będą rzucać się w oczy, wyróżniać się - być może dzięki nim klientom będzie łatwiej nas zapamiętać, albo to stylowa przestrzeń i design przyciągną gości - gdyż wyróżnimy się z otoczenia, zachęcimy ich.

Ogromnie ważna przy zakupie mebli ogrodowych, jest ich wygoda. Podobnie jak w ogrodzie prywatnym w tej przestrzeni także cenimy sobie komfort i przyjemny wypoczynek - pomimo, ze nie spędzamy tu tyle czasu w prywatnym ogrodzie.

Meble ogrodowe do restauracji to przede wszystkim stoły krzesła. Krzesła powinny być szerokie, z wysokim oparciem i podłokietnikami. Warto, aby miały w siedziskach otwory, ułatwiające odpływanie wody po deszczu - dzięki czemu będą szybko gotowe po deszczu do użytkowania. Dobrze, aby siedzisko było miękkie lub wyprofilowane.

Stół powinien być pojemny i stabilny - tak aby dawał poczucie komfortu i wygody.

W restauracji ważne jest przechowywanie mebli. Większą ilość mebli ogrodowych łatwiej będzie nam przechowywać, jeżeli będą one składane lub z możliwością sztaplowania. Dzięki układaniu krzeseł jedno na drugim - znacząco ograniczyć miejsce potrzebne do ich przechowywania poza czasem użytkowania.

Pamiętajmy, że meble ogrodowe w restauracji to najważniejszy element wyposażenia. Dlatego powinny być piękne, zachwycające - mają stanowić wizytówkę Państwa restauracji. Jeżeli wybierzemy meble opięknym designie, wyróżnimy się z otoczenia i przyciągniemy do nas gości - żeby jednak ich zatrzymać na dłużej, meble muszą również zachwycać wygodą.

Kilka praktycznych wskazówek przy doborze mebli:

  • sprawdź, czy mają certyfikat CATAS,
  • czy można sztaplować krzesła - aby zaoszczędzić miejsce konieczne do przechowywania.

Donice ogrodowe w przestrzeni restauracji

Donice ogrodowe zlokalizowane w przestrzeniach publicznych, podobnie jak meble, muszą spełniać bardzo restrykcyjne normy. Donice ogrodowe powinny być bezpieczne, ale także funkcjonalne i przede wszystkim piękne.

Dzięki dobrze dobranym donicom, możemy stworzyć w ogródkach restauracyjnych, czy strefie reprezentacyjnej hoteli, czy restauracji właśnie, piękne kompozycje.

Jakie powinny być donice do restauracji?

Wiadomo, że prowadząc własny biznes, mamy dużo na głowie. Jednak aby mieć piękne kompozycje roślinne, musimy je odpowiednio pielęgnować. Dzięki donicom z systemem nawadniania, rośliny będą rosły tak pięknie jak w naturze - a my możemy zapomnieć o konieczności ich podlewania czy nawet nawożenia, na wiele dni.

Donice z systemem nawadniania mają specjalny zbiornik, który wypełniamy woda. Z tej przestrzeni właśnie rośliny samodzielnie regulują sobie jej pobieranie. Do wody możemy dodać nawóz - dzięki takiej możliwości, na dłuższy czas mamy spokój z podlewaniem i pielęgnacją roślin.

zadaszone stoliki przy ogródku restauracji z ogromem kwiatów

Pachnące róże uprzyjemnią relaks w kawiarni.

Jakie rośliny możemy posadzić w donicach?

Bardzo dobrą propozycją będą wszelkie dekoracje z roślin sezonowych - wiosenne kompozycje z roślin cebulowych, potem letnie pelargonie, czy begonie i jesienne wrzosy, i chryzantemy. Z pewnością taka zmienność pozwoli nam się wyróżnić z otoczenia.

Na stałe natomiast możemy posadzić piękne trawy - które pasują niemal do każdego stylu, a ich delikatność, szum i piękne barwy, spodobają się każdemu. Więcej na temat traw przeczytasz tutaj - przegląd traw ozdobnych

wrzosy w donicach na stołach w restauracji

Dekoracja z jesiennych wrzosów.

Uzupełnieniem takich kompozycji mogą być rośliny iglaste - tuje, czy sosny - jak kosodrzewina, dobrze radzą sobie w donicach. W ogrodach natomiast doskonałą propozycją są brzozy - wczesną wiosną, kiedy chcemy skorzystać z pierwszego słońca, nie powodują cienia, bo nie mają jeszcze liści, ale są malownicze ze względu na pień, natomiast liście pojawiają się kiedy słońce zaczyna dokuczać i przypiekać - wtedy zacieniają, a szum małych listków wpływa kojąco na nasze nerwy.

ogródek przy restauracji z drzewami liściastymi i zestawami ogrodowymi z drewna

Delikatne rośliny liściaste w ogródku restauracji to doskonały pomysł.

Dobrym pomysłem są także rośliny egzotyczne, tropikalne.

ogródek przy restauracji ze stolikami i krzesłami oraz donicą z egzotyczną palmą

Palmy w donicach z podświetleniem.

Ciekawym sposobem na unikatową aranżację przestrzeni będzie wykorzystanie donic z podświetleniem. Donice te są bardzo funkcjonalne oraz zachwycające. Wykonane z tworzywa sztucznego, w dzień wyglądają jak stylowe donice - natomiast wieczorem okazują cały swój styl - stają się doskonałym sposobem aby przyciągnąć wzrok przechodniów i zaprosić ich do swojej restauracyjnej przestrzeni. Donice z podświetleniem mogą służyć jako dodatkowe źródło światła wieczorem, a także doskonale sprawdzą się do wyeksponowania roślinności wieczorem. Podświetlenie kompozycji z roślin sprawi, że będą widoczne także po zmroku.

wysokie donice, stoliki i krzesła na chodniku przy restauracji

Zachwycające, wysokie donice przy wejściu - to piękna wizytówka.

Ogrzewacze i biokominki ocieplą ogród!

Wraz z końcem lata, i nadejściem chłodniejszych dni, kończy się najczęściej ogrodowy relaks. Zimna aura nie sprzyja przesiadywaniu w ogrodowych przestrzeniach - nie pomogą tu rozgrzewające posiłki czy aromatyczna kawa. Ale jeżeli mamy już do dyspozycji wygodną przestrzeń ogrodową - chcielibyśmy wykorzystać ją i zapraszać do niej klientów także wiosną czy jesienią. Jak to zrobić? Doskonale sprawdzą się tu ogrzewacze i paleniska ogrodowe.

promiennik nad stołem w restauracji

Promiennik wygląda jak lampa, a spełnia wiele funkcji.

Ogrzewacze mogą mieć postać stojącą lub wiszącą - wyglądem przypominają lampy, ale dzięki ich działaniu temperatura otoczenia przyjemnie wzrasta. Z pomocą ogrzewacza, przesiadywanie w ogrodowej przestrzeni, nawet jesienią, jest przyjemne.

palenisko w ogródku przy restauracji

Ogień - ociepla wnętrze, jest stylowy i piękny.

kolacja w ogrodzie przy promienniku grzewczym

Ogrzewacz ogrodowy Enders Pro 2 dostępny w naszym sklepie umili wieczorny relaks.

Podobnie działają biokominki - które często mają bardzo ciekawy wygląd . Mogą być mniejsze, ustawione na stole, czy większe, które lokalizujemy na podłodze. Kominki i ogrzewacze spowodują, że nasz ogródek restauracyjny wyróżni się unikatowym designem i funkcjonalnością. Od dziś niezależnie czy na zewnątrz jest ciepło, czy już chłodno - z powodzeniem możemy zapraszać gości do ogrodu.

Kilka cennych uwag

  1. Tworząc przestrzeń przy restauracji, hotelu czy biurze, musimy sprostać wielu wymaganiom.
  2. Miejsce to powinno być stworzone z klasą i poczuciem dobrego stylu, musi także spełniać normy bezpieczeństwa, oraz wyróżniać się z otoczenia. Łącząc takie elementy jak wysoka jakość, ponadczasowy design i wygoda - stworzymy przestrzeń, którą doceni każdy.
  3. Pamiętajmy, że ogród przy restauracji musi być miejscem charakterystycznym, aby goście do nas wrócili, musimy się czymś wyróżnić - mogą to być wyjątkowe meble, dekoracje, czy wygoda - ważne jednak, aby we wszystkim zachować umiar. Jeżeli zostaniemy zapamiętani - mamy już połowę sukcesu w kieszeni.
  4. Doskonale w takich przestrzeniach sprawdzi się połączenie ponadczasowego designu,, mody z czymś innowacyjnym i unikatowym. Możemy na przykład wykorzystać meble o klasycznym kształcie, ale poszaleć z ich kolorystyką lub materiałem.
  5. Klienci restauracji czy hoteli cenią sobie prywatność - dlatego warto zadbać o to, by miejsca do wypoczynku czy spożywania posiłków, miejsca na kawę, były osłonięte od przypadkowych spojrzeń przechodniów. Pamiętajmy też, aby zapewnić możliwość swobodnej rozmowy gości, bez poczucia skrępowania.

Ciekawym sposobem na stworzenie czegoś innego, jest poszukiwanie własnego sposobu na aranżację. Nie oznacza to, że musimy stworzyć miejsce zupełnie oderwane od współczesnych trendów - jednak ważne, aby nie powielać powszechnych, popularnych, a tym samym może nijakich pomieszczeń, tylko starać się czymś w nich wyróżnić.

Państwa goście z pewnością również docenią funkcjonalność ogrodu - tak jak ogrzewacze dają możliwość spotkania na świeżym powietrzu nawet przy jesiennych chłodach, tak zadaszenia tarasu pomogą ochronić naszych gości przed słońcem czy deszczem. W naszej ofercie posiadamy bardzo bogaty wybór zadaszeń - dzięki temu mogą Państwo stworzyć przestrzenie, które gwarantują poczucie bezpieczeństwa i prywatności. Drewniane dachy, solidne konstrukcje, piękne i staranne wykonanie - zostaną docenione przez każdego, nawet najbardziej wymagającego z gości.

stylowa zastawa na tacy

Stylowa zastawa.

stoliki z krzeslami przykrytymi kocami przy restauracji

Miękkie koce tworzą przytulny charakter.

W aranżacji ogrodu restauracyjnego ważne są również detale i dodatki. Lampiony tworzące piękny klimat po zmroku, koce i pledy służące zmarzluchom, miękkie poduchy na siedziskach, stylowa zastawa. . To wszystko tworzy nastrój i zachęca gości.

Ogród przy restauracji musi spełniać bardzo rygorystyczne kryteria - musi być funkcjonalny, bezpieczny i piękny - a wszystko to stworzone i połączone w sposób unikatowy, wyróżniający się z otoczenia, ale nie przytłaczający.

Komentarze do wpisu (0)

poniedziałek-piątek: 9.00-17.00 602 790 598 kontakt@ogrodolandia.pl

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium