Filtruj
Wysyłka w
Cena
 • od
  do
Nowość
Promocja
Bestsellery
Wysoka betonowa donica 40x40x70 cm (h)
Wysoka betonowa donica 40x40x70 cm (h)

495,00 zł

szt.
Betonowa donica 100x50x60 cm (h)
Betonowa donica 100x50x60 cm (h)

585,00 zł

szt.
Donica geometryczna Volcano
Donica geometryczna Volcano

405,00 zł

szt.
Donica wypukła Nyx
Donica wypukła Nyx

410,59 zł

szt.
Donica geometryczna Alma
Donica geometryczna Alma

398,00 zł

szt.
Donica Lechuza Classico Premium 60
Donica Lechuza Classico Premium 60

775,00 zł

szt.
Wysokie donice z połyskiem RONDO 40
Wysokie donice z połyskiem RONDO 40

800,00 zł

szt.
Bezpieczne zakupy
 • Różne formy płatności
 • Gwarantowany zwrot pieniędzy (14 dni na zwrot towaru)
 • Szyfrowane dane i transakcje

Oczyszczacze powietrza to urządzenia, które co do zasady usuwają z powietrza wszystkie szkodliwe i niepożądane zanieczyszczenia. Jego najwyższa jakość w pomieszczeniach codziennego użytku, jak sypialnia, salon czy biuro - jest niezwykle ważna. Ma znaczący wpływ na zdrowie oraz prawidłowe funkcjonowanie osób, które spędzają tam większą część dnia. W dobie szerzącego się smogu oraz zapylenia, czyste powietrze w zaciszu własnego domu, to podstawa dobrego samopoczucia. Oczyszczacze doskonale sprawdzają się u alergików, astmatyków, osób starszych oraz niemowląt. Przechodząc liczne testy jakościowe, posiadają wiele certyfikatów, świadczących o ich skuteczności. W naszej ofercie znajdują się zaawansowane technologicznie urządzenia przystosowane do użytku domowego. Cechują się wysoką jakością wykonania oraz niespotykanym designem.

Oczyszczacze powietrza

Oczyszczacz powietrza - jaki wybrać?

Ogromny wybór oczyszczaczy powietrza, dostępnych na rynku, utrudnia dokonanie satysfakcjonującego wyboru. Różnią się one pomiędzy sobą parametrami, wyglądem oraz funkcjami. Natomiast jednym z ważniejszych cech, jakie powinno posiadać urządzenie, jest jego wydajność. Musi być ona dostosowana do powierzchni pomieszczenia, w jakiej ma wykonywać swoją pracę. W naszym asortymencie znajdują się m. in. następujące modele:

 • Airfree seria E - to seria oczyszczaczy dostępna do trzech wielkości powierzchni:24 m², 32 m² oraz 50 m².
 • Airfree Babyair - to urządzenie stworzone z myślą o najmłodszych domownikach. Jego praca jest bezdźwięczna, dlatego też nie zaburza rytmu snu. Posiada dyskretną lampkę, która subtelnie rozjaśnia przestrzeń wokół.
 • Airfree seria P - występuje w wersjach przystosowanych do następujących powierzchni: 16 m², 24 m², 50 m². Została wyposażona dodatkowo w lampkę, która emituje niebieskie, antystresowe światło.
 • Airfree Iris - to najwyższej klasy urządzenie do pomieszczeń, dostępne w kilku wariantach, dostosowanych do powierzchni do: 16 m², 24 m², 32 m², 50 m² i 60 m². Zostało wyposażone w lampkę, ze zmiennym światłem, gdzie każdy odcień posiada inne oddziaływanie na człowieka.

Gabaryt urządzenia nie ma wpływu na kubaturę do jakiej jest przeznaczony - decyduje o tym wykazywana przez niego moc.

co warto wiedzieć przed zakupem oczyszczacza powietrza

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacze powietrza dostępne w naszym asortymencie wykorzystują nowoczesną technologię. Bazuje ona na postępowych rozwiązaniach, stanowiących sekret ich skuteczności. Zasysane do urządzenia, zanieczyszczone powietrze na zasadzie konwekcji (ruch ciepłego powietrza ku górze) przedostaje się przez ceramiczny rdzeń. Rozgrzewa się on nawet do temperatury 200ºC, potrzebnej do procesu Termodynamicznej Sterylizacji. Właśnie wtedy aż w 99, 99% zostają wyeliminowane z powietrza wszystkie szkodliwe alergeny roztoczy, bakterie, wirusy, ozon, zarodniki grzybów (np. pleśni), pyłki roślinne, alergeny odzwierzęce. Także neutralizuje nieprzyjemne zapachy nikotyny czy zwierząt. Zwieńczeniem tego procesu są śladowe ilości wody i dwutlenku węgla - mniejsze niż podczas oddychania człowieka, psa, czy nawet rośliny. Oczyszczone powietrze, tuż przed powrotem do ponownego obiegu, przechodzi przez specjalną komorę, w której zostaje delikatnie schłodzone. Dzięki temu oczyszczacz nie wpływa na temperaturę panującą w pomieszczeniu, w jakim pracuje.

co powinien usuwać oczyszczacz powietrza

Jak stosować oczyszczacz powietrza?

Prawidłowe stosowanie oczyszczacza powietrza gwarantuje pełne wykorzystywanie jego potencjału. Dlatego też należy korzystać z niego zgodne z przeznaczeniem. Oto kilka przydatnych wskazówek:

 • umieść oczyszczacz na podłodze- zbieranie powietrza od podłoża na zasadzie naturalnej konwekcji
 • umieść urządzenie w pomieszczeniu o minimalnej wielkości 10m3
 • nie zakrywaj urządzenia żadnymi materiałami blokującymi wlot i wylot powietrza – może dojść do automatycznego wyłączenia urządzenia i konieczności wymiany układu scalonego
 • włącz urządzenie i pozostaw je w trybie pracy nawet podczas nieobecności
 • urządzenie działa jeśli jego górna część jest ciepła
 • urządzenie działa tylko w pomieszczeniu, w którym zostało umieszczone - nie przenika przez ściany.
 • urządzenie może być stosowane w pomieszczeniach, w których działa klimatyzacja

Ciągła praca oczyszczacza powietrza stwarza wręcz sterylne warunki w pomieszczeniu.

poniedziałek-piątek: 9.00-17.00 602 790 598 kontakt@ogrodolandia.pl

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium