Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Chmura tagów
Promocje
Ogrodowy zestaw mebli barowych GENIALE z technorattanu
Ogrodowy zestaw mebli barowych GENIALE z technorattanu
4 299,00 zł 3 599,00 zł
szt.
Ogrodowe łóżko wielofunkcyjne DIABOLICO z technorattanu
Ogrodowe łóżko wielofunkcyjne DIABOLICO z technorattanu
3 999,00 zł 3 199,00 zł
szt.
Komplet ogrodowy CALMO (technorattan)
Komplet ogrodowy CALMO (technorattan)
2 399,00 zł 2 199,00 zł
szt.
Zestaw wypoczynkowy SPLENDIDO
Zestaw wypoczynkowy SPLENDIDO
5 999,00 zł 5 799,00 zł
szt.
Zestaw wypoczynkowych mebli ogrodowych UNICO technorattan
Zestaw wypoczynkowych mebli ogrodowych UNICO technorattan
2 599,00 zł 1 999,00 zł
szt.
Komplet ogrodowy PAZZO (stół i 4 krzesła)
Komplet ogrodowy PAZZO (stół i 4 krzesła)
2 999,00 zł 2 199,00 zł
szt.
Dwuosobowy zestaw mebli ogrodowych Sano
Dwuosobowy zestaw mebli ogrodowych Sano
1 399,00 zł 799,00 zł
szt.
Wypoczynkowe meble ogrodowe ANTICO z technorattanu
Wypoczynkowe meble ogrodowe ANTICO z technorattanu
4 299,00 zł 3 899,00 zł
szt.
Czarny narożnik wypoczynkowy Massimo
Czarny narożnik wypoczynkowy Massimo
4 999,00 zł 3 999,00 zł
szt.
Narożnik TINTO ze stolikiem (3 kolory)
Narożnik TINTO ze stolikiem (3 kolory)
2 499,00 zł 1 999,00 zł
szt.
Wiszący fotel z brązowego technorattanu Piatto
Wiszący fotel z brązowego technorattanu Piatto
1 999,00 zł 1 499,00 zł
szt.
Stylowa leżanka ogrodowa z technorattanu MATTO
Stylowa leżanka ogrodowa z technorattanu MATTO
2 999,00 zł 2 699,00 zł
szt.
Dlaczego warto pomyśleć o promiennikach grzewczych? 0
Dlaczego warto pomyśleć o promiennikach grzewczych?

W letnie dni i wieczory zarówno tarasy i ogródki przydomowe, jak i restauracyjne lub kawiarniane lokale usytuowane na zewnątrz zapełnione są ludźmi spragnionymi skorzystania z pobytu na świeżym powietrzu, w dobrym towarzystwie i przy smacznym jedzeniu oraz dobrym napitku. Wiele osób chciałoby jak najbardziej przedłużyć taką możliwość przebywania poza murami domów i lokali gastronomicznych, jednak nasz klimat nie sprzyja siedzeniu w wiosenne czy też jesienne wieczory, które bywają naprawdę chłodne. Nawet, jak w ciągu dnia temperatury sięgają 15-17 stopni, to po zachodzie słońca słupek rtęci spada poniżej 10 stopni. Trudno w takich warunkach siedzieć na zewnątrz, kiedy marzną dłonie i myśli krążą wokół tego, jak się rozgrzać. Przecież biesiada na tarasie lub w ogródku kawiarnianym ma być przyjemnością, a nie udręką, która może doprowadzić do przeziębienia.

Utrzymanie komfortowej temperatury na tarasie, nawet w chłodniejsze dni, jest możliwe!

Od kilku lat coraz większą popularnością cieszą się specjalne źródła ciepła, zwane promiennikami grzewczymi lub ogrzewaczami tarasowymi. Ich koszt nie jest specjalnie wysoki, ponieważ już za kilkaset złotych można cieszyć się miłym ciepełkiem. Co ciekawe, sposób działania tych urządzeń jakże się różni od konwektorów czy też termowentylatorów. Promienniki nie ogrzewają powietrza, ale całe ciepło bezpośrednio oddziałuje na konkretne osoby. To może w pewnych sytuacjach stanowić zaletę. Natomiast należy pamiętać o tym, iż w przypadku oddalenia się od ogrzewacza na pewno nie odczuje się emitowanego ciepła.

Optymalna temperatura to nie wszystko

Uzyskanie komfortu termicznego nie jest jedyną zaletą promienników. Warto zaznaczyć, że ciepło pojawia się niezwykle szybko, bo nawet w ciągu niespełna minuty. Nie trzeba więc czekać długo na to, aby się rozgrzać. Poza tym są to urządzenia bardzo proste zarówno w montażu, jak i obsłudze, a przy tym bezpieczne dla użytkowników. Profesjonalne promienniki grzewcze, jakie mamy w swojej ofercie, muszą posiadać stosowne certyfikaty i oczywiście w pełni odpowiadać europejskim normom bezpieczeństwa. Osoby przebywające na tarasie, patio lub w ogródku restauracyjnym nie są tym samym zagrożone poparzeniem i spokojnie mogą cieszyć się przyjemnością przebywania na świeżym powietrzu, także w jesienne i wiosenne dni, kiedy szczególnie wieczory bywają dość chłodne. Należy również docenić walory estetyczne promienników. Nowoczesny design oraz zastosowane materiały wysokiej jakości sprawiają, że ogrzewacze idealnie można wkomponować w otoczenie i dzięki temu stają się elementem upiększającym wystrój ogródka czy tarasu. Te urządzenia stanowią także źródło światła, więc z powodzeniem oświetlają najbliższe otoczenie. Innowacyjne rozwiązania techniczne pozwalają też na duże oszczędności energii oraz gazu, w zależności od wybranego typu promiennika.

Promienniki grzewcze, ale jakie?

W ofercie rynkowej pojawiają się promienniki gazowe oraz elektryczne. Oba modele mają swoje zalety i tak naprawdę kwestia wyboru jest otwarta. Każdy powinien rozważyć, jaki typ ogrzewacza będzie najbardziej optymalny. Te urządzenia mogą mieć różną konstrukcję elementu grzewczego. Oprócz promienników parasolowych z ogrzewaniem górnym, są też promienniki z ogrzewaniem rurowym oraz promienniki z płytą ceramiczną.

Promienniki gazowe

Ten rodzaj promiennika jest dostępny w dwóch wariantach. Można zdecydować się na wersję mobilną, która pozwala na ustawienie ogrzewacza w dowolnym miejscu lub stacjonarną z trwałym umocowaniem. W przypadku przenośnych modeli dodatkowym elementem wyposażenia są zestawy kółek oraz zabezpieczenia przed przewróceniem się konstrukcji. Gdyby jednak doszło do przewrócenia, to gwarancją bezpieczeństwa wszystkich osób wokół jest mechanizm odcięcia gazu.

Promiennik z ogrzewaniem rurowym emituje ciepło promieniowaniem w podczerwieni, a jednocześnie widoczny płomień gazowy staje się źródłem światła widzialnego. Dolną część konstrukcji zajmuje pojemnik na butlę gazową, z reguły z gazem płynnym, mieszaniną propan-butan, uważanym za raczej ekologiczne źródło energii, ponieważ przy spalaniu nie wydobywa się nieprzyjemny zapach, nie pozostają również pyły i sadza. To także świetny nośnik energii.
Ponad pojemnikiem znajduje się palnik, najczęściej z głowicą ceramiczną oraz armatura regulująco-zabezpieczająca. Płomień palnika zostaje zabezpieczony osłoną w postaci rury szklanej oraz dodatkowo siatką, która chroni przed przypadkowym dotknięciem.

Promiennik parasolowy z ogrzewaniem górnym emituje na tyle silne promieniowanie podczerwone, że może ogrzać osoby przebywające około dziewięciu metrów od ogrzewacza. Warto przy tym podkreślić, że ten rodzaj promieniowania jest zupełnie nieszkodliwy, natomiast zapewnia bardzo przyjemne ciepło. W rejonie działania promiennika temperatura sięga nawet dwudziestu stopni.

Podwieszane promienniki z płytą ceramiczną montuje się na sufitach lub ścianach tak, aby promieniowanie zostało skierowane w dół.

Podstawową zaletą promienników gazowych wydaje się tańsza eksploatacja niż ma to miejsce w przypadku promienników elektrycznych. Wadą jest dość skomplikowana instalacja, która wymaga doprowadzenia gazu. Część osób także obawia się o swoje bezpieczeństwo, mimo że technologia zabezpieczeń gwarantuje bezproblemowe użytkowanie.

Promienniki elektryczne

Ten rodzaj ogrzewaczy ogrodowych powszechnie uważa się za wyjątkowo bezpieczny, wydajny oraz ekologiczny. Można je spokojnie montować nawet bezpośrednio pod parasolem, gdyż nie ma otwartego płomienia. Nie trzeba wymieniać butli z gazem oraz czekać aż gaz rozgrzeje cały system. W tym przypadku ciepło pojawia się po kilkudziesięciu sekundach. Promienniki elektryczne nie wymagają również jakichś specjalnych zabiegów konserwacyjno-czyszczących.

Występują w wersji zamontowanej na stałe lub też umożliwiającej swobodne przemieszczanie. Największą wadą promienników elektrycznych pozostaje koszt energii elektrycznej, jednak zużycie jest naprawdę minimalne w stosunku do wytwarzanego ciepła.

Jedno jest pewne - promienniki są na tyle ciekawym i dobrym rozwiązaniem grzewczym, że ich popularność z całą pewnością będzie systematycznie rosła, a wszyscy w komforcie cieplnym mogą już teraz przedłużyć sobie przyjemność przebywania na świeżym powietrzu i to bez względu na temperatury panujące za oknem.

Klimatu nadają także biokominki. Więcej o nich przeczytasz tutaj - Biokominek w salonie jak i w ogrodzie.

Komentarze do wpisu (0)

poniedziałek-piątek: 9.00-17.00 602 790 598 kontakt@ogrodolandia.pl

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium