Infolinia 602 790 598
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Chmura tagów
Gorące trendy wnętrzarskie: nowoczesne biokominki 0
Gorące trendy wnętrzarskie: nowoczesne biokominki

Biokominek w salonie jak i w ogrodzie

Ogień jest żywiołem, który od wieków budzi podziw i szacunek. Dla prastarych ludów był mistyczną siłą przyrody, która niosła ze sobą moc, poczucie bezpieczeństwa i otaczała ochroną. Obecnie nie podchodzimy do ognia z przedwieczną czcią, jednak wciąż doceniamy jego fantastyczne walory. Filuternie tańczące płomienie, migotliwe refleksy i przyjemne ciepło, potrafią skutecznie rozproszyć mrok najmroźniejszej zimowej nocy. W poniższym tekście udowadniamy, że aby cieszyć się wesołymi ognikami, wcale nie trzeba inwestować w obszerne ścienne palenisko z wkładem kominkowym. Pomysłowi designerzy inspirują konceptem absolutnie innowacyjnym i funkcjonalnym jakim są biokominki wolnostojące. Te piękne i praktyczne urządzenia na dobre skradły serca projektantów wnętrz. Poznaj nowatorski, wysmakowany trend, którego nikt rozkochany w luksusowym wzornictwie nie może pominąć!

Płomień na życzenie, czyli jak działa biokominek?

Bezpieczne, estetyczne, wygodne - tak w skrócie można podsumować nowoczesne biokominki. Rewolucyjne urządzenia mogą pełnić rolę zarówno efektownej dekoracji, jak i źródła przyjemnego ciepła. Ich użytkowanie to czysta przyjemność - akcesoria zapala i gasi się z łatwością, nie wytwarzają dymu, nie iskrzą, nie zanieczyszczają powietrza.

Warto zaznaczyć, że biokominki wolnostojące nie wymagają instalacji elektrycznej, ani przewodów kominowych, ponieważ zasila je biopaliwo. Mogą więc sobie na nie pozwolić nie tylko właściciele willi, ale również osoby dysponujące niewielkim metrażem. Spalana substancja pozostaje w pełni bezpieczna dla zdrowia - wytwarza jedynie parę wodną i dwutlenek węgla. Pierwszy ze składników świetnie nawilża powietrze i sprawia, że przyjemniej się oddycha. Drugi natomiast, wydzielany jest w bardzo małych ilościach. Porównywalną dawkę dwutlenku węgla emituje pięć dorosłych osób przebywających jednocześnie w jednym pomieszczeniu.

Nowością są biokominki zbudowane z kompozytów szklano-winyloestrowych i poliestrowych, które wykorzystuje się przy... projektowaniu jachtów morskich! Nie powinno zatem dziwić, że produkty te są wyjątkowo wytrzymałe i potrafią sprostać każdej pogodzie. Mróz, wysokie temperatury czy intensywne promienie słońca? Aura nie ma dla nich absolutnie żadnego znaczenia!

biokominek anacor

Gdzie można zaaranżować biokominek?

Otóż... wszędzie! To kolejna niezrównana zaleta biokominków. Śniadanie w wiosennym ogrodzie, czy podwieczorek na tarasie pełnym kolorów jesieni - stylowe akcesoria będą zawsze stały na straży kameralnego nastroju. Produkty doskonale sprawdzą się także na werandzie, w reprezentacyjnym salonie czy we wnętrzu intymnej, sypialnianej alkowy. Jeśli dysponujesz ogrodem zimowym - zaczaruj go płomieniami biokominka! Relaksując się w ciepłym, zielonym zakątku wspaniale będzie obserwować skrzący się na dworze śnieg.

Kominki zasilane biopaliwem są niewielkie i lekkie, dlatego ich przenoszenie nie stanowi żadnego problemu. Większość modeli można wyposażyć w wygodne kółka przeznaczone do jazdy po gładkich nawierzchniach. Niepokaźne obrotowe pierścienie są montowane pod konstrukcją biokominka, w specjalnie zaprojektowanych wgłębieniach. Dzięki temu dyskretnemu rozwiązaniu są właściwie niewidoczne i nie psują designerskiej bryły urządzenia.

Jeżeli biokominek będzie Ci służył częściej na zewnątrz niż w domu, warto pomyśleć o kilku sprytnych akcesoriach. Jednym z nich jest subtelny, szklany klosz, który okala palenisko. Cylinder nie tylko zwiększy bezpieczeństwo podczas korzystania z uroków tańczących płomieni, ale również okaże się niezastąpionym dodatkiem podczas wietrznych dni. Przechowując biokominek w ogrodzie, polecamy okryć go specjalnym pokrowcem. Produkty są bardzo solidne, jednak osłona uchroni je przed brudem i zachowa w pełnej gotowości do działania.

Polski design jest "hot"!

Wysoki standard, ale i świetne wzornictwo - taka idea przyświeca projektantom biokominków. Produkty doskonale wpiszą się w każdą wnętrzarską konwencję. Od stylizowanych przestrzeni pełnych leciwych mebli, po nowoczesne rozwiązania typu hi-tech. Warto zwrócić uwagę, że dzięki mobilności akcesoriów, w oka mgnieniu zmienisz oblicze każdego wnętrza. Masz ochotę na płomienną ozdobę pod oknem? A może tuż obok stolika kawowego? Biokominek zawędruje tam, gdzie tylko zapragniesz.

Co równie istotne, bryła biokominków jest subtelna i opływowa, dlatego nie przytłoczy nawet niewielkiego pomieszczenia. Ponadto charakteryzuje ją piękny, delikatny połysk, co tylko potęguje wrażenie szyku i elegancji. Jeśli lubisz estetykę nieco bardziej rustykalną, możesz wysypać wokół szklanego cylindra dekoracyjne kamienie. Zabieg doda kominkowi przyjemnych sielskich nut.

Inwestując w biokominek należy przemyśleć jego kolorystykę. Delikatna biel, uniwersalne szarości, energetyczny karmazyn, a może intrygujący oranż? Każdy esteta znajdzie coś dla siebie! Jasne tonacje polecamy miłośnikom stylizacji romantycznych - prowansalskich czy shabby chic. Intensywne odcienie natomiast, świetnie wpiszą się w wesołe stylizacje boho lub pop-art. Stalowa paleta barw będzie za to nie lada gratką dla modnych loftowych przestrzeni. A jeśli żadna z powyższych propozycji nie jest tym, czego szukasz? Nie ma się czym martwić - producenci z przyjemnością wykonają barwny model "na życzenie"!

biokominek anakena

O biopaliwie słów kilka...

Substancja zasilająca biokominki nazywana jest również bioetanolem lub etanolem. To nic innego, jak alkohol etylowy o 96%-wym stężeniu, zawierający niewielką ilość wody. Biopaliwo z pewnością pokochają osoby troszczące się o środowisko. Spalany płyn okazuje się bowiem w pełni ekologiczny i odnawialny. Dwutlenek węgla towarzyszący spalaniu skutecznie stymuluje wzrost roślin, co oznacza, że jest powtórnie wykorzystywany.

Bioetanol to paliwo produkowane z surowców naturalnych. Powstaje w wyniku procesu fermentacji roślin takich jak kukurydza, buraki, ziemniaki czy zboża. Łatwo zatem zauważyć, że bliższa jest mu natura, niż środki chemiczne. Wszystko to sprawia, że biokominki nie tylko sprzyjają przyrodzie, ale są także w stu procentach bezpieczne dla człowieka.

Na tym nie koniec zalet! Bioetanol to paliwo niezwykle efektywne - jest dwukrotnie wydajniejsze energetycznie niż drewno. Kwestia, na którą zawsze należy zwracać uwagę przy kupnie biopaliwa, to odpowiednie atesty, np. certyfikat Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH. Warto pamiętać, że dobre jakościowe produkty to gwarancja naszego zdrowia i bezpieczeństwa. Wysokogatunkowy bioetanol powinien palić się bezwonnie jasnym, pomarańczowo-żółtym płomieniem.

Ktoś kiedyś napisał, że "ogień jest piękny i magiczny, bo choćby zgasł, zawsze można rozpalić go na nowo." Biokominek idealnie wpasowuje się w ten cytat. Warto zaprosić pod swój dach "wieczne", wesołe płomyki. Okiełzane, potrafią rozjarzyć wnętrze niezwykłą aurą przytulności, ciepła i bezpieczeństwa, których potrzebuje przecież każdy z nas.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 000 000 000
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium