Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Chmura tagów
Promocje
Fotel Nardi ARIA
Fotel Nardi ARIA
840,00 zł 500,00 zł
szt.
Komplet ogrodowy: stół rozkładany Libeccio i krzesła Bora
Komplet ogrodowy: stół rozkładany Libeccio i krzesła Bora
3 680,00 zł 2 900,00 zł
szt.
Zestaw 4 szt. donic betonowych naturalnych corten
Zestaw 4 szt. donic betonowych naturalnych corten
4 820,00 zł 4 400,00 zł
szt.
Zestaw 5 szt. donic betonowych loft jasny szary
Zestaw 5 szt. donic betonowych loft jasny szary
3 720,00 zł 3 000,00 zł
szt.
Tradycyjny zestaw technorattanowych mebli Sandkorn
Tradycyjny zestaw technorattanowych mebli Sandkorn
12 900,00 zł 10 900,00 zł
szt.
Duża donica Mercury niebieska
Duża donica Mercury niebieska
547,46 zł 499,00 zł
szt.
Leżak basenowy Nardi EDEN
Leżak basenowy Nardi EDEN
550,00 zł 500,00 zł
szt.
Leżak basenowy ALFA (4 kolory)
Leżak basenowy ALFA (4 kolory)
790,00 zł 650,00 zł
szt.
Krzesło z podłokietnikami Nardi Costa
Krzesło z podłokietnikami Nardi Costa
280,00 zł 200,00 zł
szt.
Mały stolik Nardi Aria 60x60
Mały stolik Nardi Aria 60x60
315,00 zł 250,00 zł
szt.
Stolik do restauracji Spritz
Stolik do restauracji Spritz
310,00 zł 200,00 zł
szt.
Porównanie środków do zabezpieczania drewna - impregnat, lakierobejca i farba olejno-ftalowa 0
Porównanie środków do zabezpieczania drewna - impregnat, lakierobejca i farba olejno-ftalowa

Drewno jest materiałem cenionym od wieków, wykorzystywane do budowy różnorodnych konstrukcji, czy elementów wyposażenia wnętrz, było i jest synonimem szlachetności i trwałości.

Drewno, jako materiał naturalny, nie oddziałuje szkodliwie na środowisko, zarówno etap jego produkcji jak również rozkładu nie produkuje niebezpiecznych substancji do otoczenia. Rozkład drewna odbywa się na drodze naturalnej, biologicznej korozji. Czynniki atmosferyczne oddziałujące na drewno, w tym w szczególności wilgoć, oraz organizmy biologiczne, mogą doprowadzić do przedwczesnego uszkodzenia i próchnienia drewna. Aby przez długi czas cieszyć się nienagannym wyglądem elementów drewnianych, musimy zadbać o ich właściwą pielęgnację i zabezpieczenie przed szkodliwymi czynnikami. Na rynku mamy szeroki wybór preparatów, służących do zabezpieczania drewna. Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy porównanie efektów i działania poszczególnych z nich. Dzięki temu, łatwiej będzie Państwu przewidzieć jaki rezultat końcowy uzyskacie, a przez to wybrać ten odpowiedni dla Państwa.

Więcej na ten temat także tutaj - Impregnacja powierzchni drewnianych.

 1. DREWNOCHRON

  Drewnochron (impregnat) może mieć zastosowanie zarówno wewnątrz pomieszczeń, nieprzeznaczonych do dalszego częstego użytkowania ludzi, (choć zdarzają się dopuszczone do użytkowania w pomieszczeniach mieszkalnych preparaty) jak również na zewnątrz ( drzwi, okna, elewacje, płoty, altanki, konstrukcje drewniane dachów, drewniane meble ogrodowe i inna mała architektura ogrodowa, wykonana z drewna). Impregnat do drewna pełni funkcję ochronną oraz dekoracyjną.

  Proces impregnacji

  • powierzchnia powinna być czysta, gładka, oczyszczona, odpylona,
  • jeżeli istnieje na niej stara warstwa farby, należy ją usunąć,
  • surowe drewno może wymagać zagruntowania
  • impregnacja może zachodzić poprzez malowanie, lub ciśnieniowo,
  • impregnat możemy kupić w postaci proszkowej, do sporządzenia zawiesiny, lub jako gotowy produkt

  Działanie

  Działanie impregnatu przede wszystkim opiera się na dogłębnym wnikaniu preparatu w drewno. Dzięki temu drewnochron działa ochronnie przed czynnikami atmosferycznymi, drewno pokryte impregnatem będzie odporne na wilgoć, dzięki czemu nie będzie gniło ani pleśniało, dodatkowo także nie podda się działaniu grzybów. Drewnochron odpiera także działanie promieniowania słonecznego. Drewnochrony odpierają także oddziaływania szkodników drewna, możemy wybierać spośród środków działających tylko na jeden gatunek szkodników lub takich, które mają szerokie spektrum działania. Znane są także impregnaty ‘zdrowotne’ które stosujemy na drewno już zainfekowane przez grzyby, pleśń czy insekty. Impregnaty mogą mieć także działanie ogniochronne – uniemożliwiające zapalenie się drewna lub hamujące pożar elementów. Drewnochrony barwiące nadają malowanej konstrukcji lub przedmiotom określony kolor.

  Efekt

  Naturalny rysunek drewna jest zachowany. Ostateczny efekt końcowy kolorystyczny, jest zależny od gatunku drewna na jakim zastosowaliśmy preparat. Wykończenie jest matowe.

  deski pomalowane impregnatem na biało

  Efekt uzyskany impregantem LuxDecor

 2. LAKIEROBEJCA

  Jest preparatem, który może być zastosowany do malowania elementów drewnianych ( oraz drewnopochodnych) zarówno wewnątrz pomieszczeń jak również na zewnątrz. Lakierobejce możemy zastosować do zabezpieczenia drewna, ale równie jako środek dekoracyjny. Preparat może być zastosowany do pokrycia drzwi, okien, elewacji, małej architektury ogrodowej: domki, altanki, meble, płoty, jak również podłogi, okna, drzwi, boazerie wewnątrz. Jak wskazuje ich nazwa, łączą w sobie właściwości bejc i lakierów.

  Proces impregnacji

  • powierzchnia powinna być gładka, czysta, odpylona, odtłuszczona, wyszlifowana
  • można ją dodatkowo zagruntować,

  Działanie

  Lakierobejca zabezpiecza drewno przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, w tym wilgoci, dlatego drewno nie pleśnieje ani nie próchnieje, ale preparat ten posiada cenne walory dekoracyjne, które podkreślają naturalne piękno drewna. Możemy wybierać spośród wielu kolorów lakierobejcy, w ten sposób dostosowując kolor do otoczenia. Jednak aby zapewnić doskonałą ochronę także przed grzybami czy innymi organizmami, poleca się zastosowanie lakierobejcy i impregnatu ( ponieważ nie każda lakierobejca przed nimi ochroni)

  Efekt

  Lakierobejcapodkreśla naturalny rysunek drewna, malowanej powierzchni nadaje delikatny, satynowy połysk, ale możemy wybrać także lakierobejce matowe czy półmatowe. Preparaty te mają właściwości tiksotropowe, czyli ich gęstość jest tak dobrana, że nie tworzą zacieków oraz nie kapią z pędzla co ułatwia ich nakładanie.

 3. FARBA OLEJNA

  Farba olejna obecnie nazywana farbą ftalową lub olejno-wtalową gwarantuje intensywne pokrycie drewnianej powierzchni powłoką. Farba olejna może być stosowana do elementów wykonanych z drewna, ale także przedmiotów drewnopochodnych czy z metalu. Ten typ farby może być stosowany zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak również na zewnątrz. Dobrze sprawdza się w miejscach intensywnie używanych, jak również mogą być wykorzystywane w szpitalach, szkołach i innych przestrzeniach publicznych. Doskonale przylega do powierzchni i zabezpiecza ją przed negatywnymi czynnikami, ale ma również wpływ na walory dekoracyjne.

  Proces malowania

  Powierzchnia pod farbę olejną musi być oczyszczona z kurzu czy tłuszczu, odpylona i gładka. Można nakładać ją na wcześniejsze farby olejne.

  Działanie

  Farba olejna wpływa na impregnację drewna i chroni je przed wilgocią, wnikaniem wody w głąb drewna, ale również, tworząc intensywny kolor, wpływa na walory dekoracyjne drewna.

  Efekt

  Farba olejna charakteryzuje się doskonałym kryciem, po jej zastosowaniu usłojenie drewna nie jest widoczne. Do wyboru mamy wykończenie w połysku, macie i półmacie.

  taras i fotel pomalowane farbą akrylową

  Tikkurila farba akrylowa

Drewno, jako materiał szlachetny, wymaga troskliwej pielęgnacji. Mamy nadzieję, że nasze porównanie niektórych ze środków do zabezpieczania drewna ułatwi Państwu wybór odpowiedniego i będzie gwarancją satysfakcji z uzyskanego efektu.

Komentarze do wpisu (0)

poniedziałek-piątek: 9.00-17.00 602 790 598 kontakt@ogrodolandia.pl

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium