Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Chmura tagów
Promocje
Sofa 3-osobowa OLIVET aluminium-teak
Sofa 3-osobowa OLIVET aluminium-teak
4 550,00 zł 2 950,00 zł
szt.
Sofa 2-osobowa Sevran
Sofa 2-osobowa Sevran
3 500,00 zł 2 700,00 zł
szt.
Donica technorattanowa SQUARE
Donica technorattanowa SQUARE
455,00 zł 432,25 zł
szt.
Donica technorattanowa CUBE
Donica technorattanowa CUBE
332,00 zł 315,00 zł
szt.
Donica technorattanowa GRAZIA
Donica technorattanowa GRAZIA
292,00 zł 277,40 zł
szt.
Donica technorattanowa PERFECTA
Donica technorattanowa PERFECTA
375,00 zł 350,00 zł
szt.
Donica technorattanowa NARROW
Donica technorattanowa NARROW
308,00 zł 292,60 zł
szt.
Donica prostokątna głęboka MIA (technorattan)
Donica prostokątna głęboka MIA (technorattan)
450,00 zł 427,50 zł
szt.
Duży zestaw mebli jadalnianych Gustoso Grande z technorattanu
Duży zestaw mebli jadalnianych Gustoso Grande z technorattanu
6 299,00 zł 5 099,00 zł
szt.
Zestaw jadalnianych mebli dla 6 osób Gustoso technorattan
Zestaw jadalnianych mebli dla 6 osób Gustoso technorattan
4 999,00 zł 4 799,00 zł
szt.
Duży zestaw mebli z technorattanu OMBROSO dla 8 osób
Duży zestaw mebli z technorattanu OMBROSO dla 8 osób
4 599,00 zł 3 999,00 zł
szt.
Zestaw mebli ogrodowych CAPITALE
Zestaw mebli ogrodowych CAPITALE
4 999,00 zł 3 999,00 zł
szt.
Ogród w bieli 0
Ogród w bieli

Ogrody tematyczne, wyrażające jasno pewien styl czy motyw są bardzo atrakcyjną dekoracją przestrzeni sąsiadującej z naszym domem czy naszego najbliższego otoczenia. Jednak prowadzenie ogrodu w określonym stylu, czy kolorystyce wymaga ogromnej konsekwencji.

Ogród w bieli to pierwszy z artykułów, w których będziemy prezentować Państwu skuteczne sposoby na wprowadzenie ulubionego koloru do ogrodu.

Bogactwo roślin z jakim możemy wybierać umożliwia zarówno unikanie kolorystyki jakiej nie tolerujemy, jak również otaczanie się barwami jakie lubimy.

Biel - doskonała, szlachetna, boska

Biel i jej odcienie pojawiają się w każdej epoce, utożsamiając się z różnorodną symboliką.

Wszystkim nam kolor biały kojarzy się z niewinnością. Jest kolorem eleganckim, jak również często kojarzony jest z obecnością boską.

Biel jest kolorem szlachetnym - który stanowi doskonałe tło jak również wypełnienie przestrzeni. Jego chłodny odcień powoduje, ze otoczenie w jakim się pojawi wydaje się większe.

Kolor biały symbolizuje szczęście i radość - jest symbolem zwycięstwa. Dla osób wierzących ma istotne znaczenie - jest znakiem Boga, Matki Boskiej czy odrodzenia lub czystości.

Drzewa w bieli

Przedstawione w tej grupie drzewa charakteryzują się białą korą, lub liśćmi omszonymi na biało.

Brzoza papierowa to piękne drzewo, które należy do grupy niższych drzew - osiąga około 10 metrów wysokości. Najbardziej charakterystycznym elementem tego drzewa jest jego śnieżnobiała kora, która malowniczo łuszczy się. Brzoza pożyteczna doskonale sprawdza się sadzona w grupach, po kilka sztuk. Świetnie znosi warunki miejskie. Jesienią liście mają intensywny, żółty kolor.

Magnolia gwiaździsta / japońska to bardzo atrakcyjne drzewa, które charakteryzują się pięknymi kwiatami, pojawiającymi się jeszcze przed rozwojem liści. Kwiaty mogą mieć wiele kolorów - najczęściej są to odcienie bieli, różu, fioletu - w zależności od odmiany. Magnolie bardzo atrakcyjnie wyglądają jako pojedyncze elementy, jak również w grupach. Małe egzemplarze są podatne na przemarzanie, dlatego wymagają zimowego okrywania.

Magnolia gwiaździsta

Kwiaty magnolii - jak zawsze zachwycające.

Oliwnik wąskolistny to małe drzewo liściaste, osiągające wysokość około 5 metrów. Charakteryzuje się nieregularnym pokrojem, i zwisającymi pędami. Liście oliwki są lancetowate, wąskie, w odcieniu srebrzystym. Dodatkową dekorację stanowią jasne kwiaty, a następnie owoce - w kolorze żółtym. Oliwnik ma bardzo małe wymagania i doskonale rośnie nawet w trudnych warunkach.

Drzewa owocowe które mogą stanowić również bardzo ciekawy akcent dekoracyjny - białe, pachnące kwiaty wiosną wyglądają cudownie. Dodatkowo drzewa owocowe będą źródłem smacznych owoców i przysmaków dla całej rodziny, dlatego warto może jest o nich pamiętać. Więcej na temat drzew owocowych znajdziesz tutaj - Jak sadzić drzewa i krzewy owocowe - korzystamy z jesieni w ogrodzie.

Kwitnąca grusza

Kwitnąca grusza - robi wrażenie!

Białe krzewy

Kalina koralowa to rozłożysty krzew, który wcześnie rozpoczyna kwitnienie. Kwiaty kaliny mają biały kolor, zebrane są w pełne kwiatostany, tworzące gęste pompony na zwisających gałęziach. Kalina może rosnąć w słońcu i półcieniu. Preferuje gleby wapienne, żyzne. Polecamy odmianę Roseum, której kwiaty są okazałe i pachnące, a dodatkową dekoracją jest jesienne przebarwienie liści.

Kalina koralowa

Pomponowe kwiaty kaliny koralowej.

Jaśminowiec wonny jest to duży krzew, rozłożysty, tworzy wiele odrostów od ziemi. Jego walory dekoracyjne to przede wszystkim obfite kwitnienie. Kwiaty są drobne, białe, o intensywnym, przyjemnym zapachu.

Tawuła Brzozolistna jest niższym krzewem, ale bardzo rozłożystym. Ma drobne listki, a największą dekoracją tej tawuły są białe kwiaty, zebrane w stożkowate, wydłużone kwiatostany. Tawuła kwitnie wiosną, dlatego wcześnie będzie zdobić ogród w biały kolor.

Śnieguliczka biała jest krzewem, znanym z parków i terenów otwartych. Najczęściej wykorzystywana na nieformowane żywopłoty. Listki drobne, zaokrąglone. Kwitnie bardzo drobnymi kwiatami, białymi, z różowym środkiem. Następnie zawiązuje okrągłe owoce, które bardzo długo pozostają na krzewie. Zawiera trujące substancje, dlatego powinna być izolowana od dzieci. Dobrze rośnie nawet na słabych glebach.

Bez lilak to gatunek najczęściej mało wymagający. Dobrze kwitnie na stanowisku słonecznym i półcienistym. Bardziej wymagający mogą być odmiany dekoracyjne. Bzy kwitną w kilku kolorach, w tym w kolorze białym. Kwiaty zebrane są w grona, stożkowate. Złożone z drobnych, pięknie pachnących kwiatów, zachwycają każdego. Lilaki najczęściej mają postać krzewów, ale mogą być szczepione na pni, lub kształtowane na mniejsze drzewo.

Jaśminowiec

Jaśminowiec wonny - szkoda, że nie możemy poczuć jego zapachu.

Byliny i kwiaty w odcieniach bieli

Jeżówka biała jest rośliną wieloletnią, która rozpoczyna kwitnąć późnym latem. Kwiaty białe, z charakterystycznym dla jeżówek ostrym, spiczastym środkiem. Jeżówki są mało wymagające, dobrze znoszą słońce.

Przebiśniegi, wiosenne zwiastuny, znane chyba przez każdego. Należą do roślin wieloletnich. Wczesną wiosną pojawiają się w ogrodzie, wychylając swoje drobne kwiaty nisko nad ziemią.

Przebiśniegi

Urocze i delikatne przebiśniegi.

Konwalia majowa również gatunek wieloletni. Konwalia kwitnie w maju, ma dzwonkowate, drobne kwiaty, zebrane w grupach na łodyżce. Kwiaty mają delikatny, słodki zapach. Konwalia wymaga stanowiska półcieniste, gdzie doskonale sobie radzi. W naturze bowiem występuje w podszytach drzew. Gleba, jaka jej odpowiada, powinna być próchnicza i przepuszczalna.

Karmnik ościsty jest rośliną, która może spełniać funkcję zadarniającą, czyli zastępuje trawę. Tworzy gęste, zielone poduchy, przystrojone w białe, drobne kwiatki. Karmnik wymaga gleby przepuszczalnej, ale niezbyt suchej. Urośnie w cieniu i słońcu, ale obficiej kwitnie oczywiście na stanowisku słonecznym.

Liatra kłosowa biała jest rośliną wieloletnią. Ma bardzo małe wymagania, dlatego polecamy ją nawet osobom początkującym w ogrodnictwie. Liatra obficie kwitnie na stanowisku słonecznym, ale jest bardzo tolerancyjna co do gleby - rośnie na piaskach czy mniej żyznych glebach, nie znosi tylko gliny czy terenów podmokłych. Jej dekoracja są wysokie kwiatostany, wzniesione ponad liscie na wysokość około 30-40 cm. Kwiaty przyciągają motyle, pojawiają się latem.

Juka karolińska to jednak z najbardziej znanych odmian ogrodowych. Wymaga gleby żyznej, przepuszczalnej - nie toleruje stojącej wody. Stanowisko słoneczne zapewnia obfite kwitnienie, konieczna też jest ochrona przed wiatrem, który może łamać wysokie kwiatostany. Juka ma zimozielone, skórzaste liście, a dzwonkowate kwiaty zebrane są ponad nimi. Może wymagać ochrony na zimę lub przenoszenia do wnętrza.

Jednoroczne

Starzec popielny jest rośliną, znaną ze swoich srebrzystych liści. Mocno powcinane, kutnerowato owłosione, zdobią go niemal cały sezon. Kwitnie na żółto, ale kwiaty nie są zbyt malownicze. Starzec stosowany jest najczęściej w kompozycjach w skrzyniach balkonowych, doniczkach ogrodowych lub jako obwódka rabat.

Złocień krzewiasty jest rośliną wieloletnią, ale w naszym klimacie uprawia się go jako jednoroczną, bo przemarza. Występuje w ciekawych formach, na przykład jako szczepiony na pni. Tworzy wtedy srebrzystą kulę, o delikatnych, powcinanych liściach, zakwita na biało, kwiatami podobnymi do rumianku - wielopłatkowe, środek żółty. Wygląda bardzo malowniczo. Wymaga stanowiska słonecznego,gleby przepuszczalnej, próchniczej.

Złocień

Złocień - uroczy i delikatny.

Pelargonie, bratki , begonie i inne … z gatunków jednorocznych, mogą stanowić ciekawe uzupełnienie rabaty, oraz pomogą łatwo i szybko zmienić ich aranżację.

taras w bieli

Pamiętajmy, że biel do ogrodu czy na taras możemy wprowadzić także poprzez dodatki - jak donice, poduchy, meble.

białe meble ogrodowe na tarasie

Dobierając białe rośliny, warto jest powtórzyć ten kolor w ogrodzie w postaci dodatków czy mebli. Kolor biały wprowadza do wnętrz ogrodowych charakter elegancki, biel pojawia się też w romantycznych zakątkach ogrodów angielskich czy w nowoczesnych założeniach ogrodowych. Odcienie bieli wyglądają pięknie w połączeniu z zielonymi liśćmi, stanowią widoczny, atrakcyjny element dekoracyjny.

Biel uspokaja, tworzy poczucie spokoju, harmonijnie łączy się z otoczeniem, zwłaszcza w ogrodzie stanowi doskonałą barwę w kompozycjach z zielenią.

Komentarze do wpisu (0)

poniedziałek-piątek: 9.00-17.00 602 790 598 kontakt@ogrodolandia.pl

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium