Infolinia 602 790 598
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Chmura tagów
Kompost z resztek jedzenia 1
Kompost z resztek jedzenia

Odpady z jedzenia = kompost?

Codziennie w każdym domu powstają odpady z jedzenia, które musimy wyrzucić. Ilości wyrzucanego jedzenia są alarmujące, dlatego na rynku są już dostępne sprzęty, które pomogą nam efektywnie wykorzystać to, co do tej pory się marnowało.

Szacuje się, że tylko w naszym kraju, corocznie na śmietniku ląduje 9 milionów ton jedzenia.
Prezentowane przez nas doniczki czy pojemniki na śmieci, które przerobią odpadki z jedzenia na pożyteczny kompost, są alternatywą dla ton pokarmów lądujących na wysypiskach. Kompost, który możemy wykorzystać później w naszym ogrodzie pozwala przywrócić naturze to, czego nie zużyliśmy.

Produkty takie jak pojemnik na śmieci - Zera Food Recycler czy doniczka - Biovessel sprawiają, że to co teoretycznie wyrzucimy dziś, już niedługo będzie gotowe do ponownego użycia, jako nawóz, kompost, odżywka. Doskonale więc sprzęty te sprawdzają się w kuchni, a problem resztek i odpadków jedzenia zdaje się być rozwiązany.

Szacuje się, że odpady z pokarmów zajmują około 20% miejsca na wysypiskach. W procesie ich rozkładu, powstaje metan - bardzo silny gaz cieplarniany, który przyczynia się do przyspieszenie procesu globarnego ocieplenia.

Z takimi doniczkami czy pojemnikami jest możliwe ‘ przywracanie ‘ resztek pokarmowych do obiegu, powtórne ich wykorzystanie w sposób bardzo przyjazny dla środowiska. Kompost powstaje w czasie nawet jednego dnia lub około tygodnia, w pełni zautomatyzowanym procesie.

Resztki jedzenia umieszcza się w specjalnym pojemniku, gdzie poddawane działaniu bakterii, robaków czy mechanicznych procesów - w zależności od rodzaju urządzenia - są rozkładane, w wyniku czego powstaje z nich zdrowa, żyzna mieszanka kompotowa.

Wcześniej kompostownik był zarezerwowany tylko dla posiadaczy ogrodów, którzy mogli pozwolić sobie na budowę takiego miejsca w ogrodzie.

Prezentowane przez nas małe, zgrabne pojemniki mieszczą się w każdej kuchni. Resztki pokarmów zostaną przerobione bez problemu, bez nieprzyjemnych zapachów czy hałasu.

kompost

Na kompost możemy przeznaczyć prawie wszystko - resztki z obiadu, fusy po kawie czy herbacie. Najlepiej sprawdzają się warzywa i owoce, ale również gazety bez kolorowych nadruków stanowią dobry materiał na kompost.

Kompost powstały w wyniku takiego przetworzenia oznacza lepszą glebę dla roślin, mniej odpadów żywnościowych na składowisku, i bardziej ekologiczną przyszłość.

Sprzęty, które pozwolą nam znacząco ograniczyć ilość produkowanych śmieci są naszą przyszłością. Ogromne masy śmieci jakie produkujemy przytłaczają nasza planetę, szkodzą jej i nam. Dzięki zastosowaniu tych urządzeń uda się nam chociaż w pewnym stopniu zmniejszyć negatywne skutki naszego działania, uzyskując jeszcze dodatkowe korzyści, w formie żyznej ziemi czy kompostu do naszego ogrodu.

Speedy composter

Biovessel

Poznaj także - Najlepsze naturalne nawozy, które powinien znać każdy ogrodnik!

Komentarze do wpisu (1)

12 czerwca 2018

Witam Czy są już informacje gdzie można by nabyć takie urządzenie i w jakiej cenie?

Submit
Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 000 000 000
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium