Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Chmura tagów
Promocje
Zestaw wypoczynkowy SPLENDIDO
Zestaw wypoczynkowy SPLENDIDO
5 999,00 zł 5 799,00 zł
szt.
Zestaw wypoczynkowych mebli ogrodowych UNICO technorattan
Zestaw wypoczynkowych mebli ogrodowych UNICO technorattan
2 599,00 zł 1 999,00 zł
szt.
Komplet ogrodowy PAZZO (stół i 4 krzesła)
Komplet ogrodowy PAZZO (stół i 4 krzesła)
2 999,00 zł 2 199,00 zł
szt.
Dwuosobowy zestaw mebli ogrodowych Sano
Dwuosobowy zestaw mebli ogrodowych Sano
1 399,00 zł 799,00 zł
szt.
Wypoczynkowe meble ogrodowe ANTICO z technorattanu
Wypoczynkowe meble ogrodowe ANTICO z technorattanu
4 299,00 zł 3 899,00 zł
szt.
Czarny narożnik wypoczynkowy Massimo
Czarny narożnik wypoczynkowy Massimo
4 999,00 zł 3 999,00 zł
szt.
Narożnik TINTO ze stolikiem (3 kolory)
Narożnik TINTO ze stolikiem (3 kolory)
2 499,00 zł 1 999,00 zł
szt.
Wiszący fotel z brązowego technorattanu Piatto
Wiszący fotel z brązowego technorattanu Piatto
1 999,00 zł 1 499,00 zł
szt.
Stylowa leżanka ogrodowa z technorattanu MATTO
Stylowa leżanka ogrodowa z technorattanu MATTO
2 999,00 zł 2 699,00 zł
szt.
Wiszący fotel 2-osobowy Doppio z technorattanu
Wiszący fotel 2-osobowy Doppio z technorattanu
2 999,00 zł 2 399,00 zł
szt.
Okrągłe łóżko ogrodowe z technorattanu Ricco
Okrągłe łóżko ogrodowe z technorattanu Ricco
5 099,00 zł 4 899,00 zł
szt.
Łóżko ogrodowe UMILE (2-osobowe)
Łóżko ogrodowe UMILE (2-osobowe)
3 999,00 zł 3 599,00 zł
szt.
Jak zaoszczędzić pieniądze w ogrodzie? 0
Jak zaoszczędzić pieniądze w ogrodzie?

Zbliża się nowy sezon ogrodniczy, dlatego zanim rozpoczniemy pracę, może warto jest zastanowić się w jaki sposób możemy zaoszczędzić pieniądze w naszym ogrodzie? Co możemy zmienić, aby nasze wydatki związane z ogrodem nie były tak duże? Podpowiadamy Państwu jakie zmiany możecie wprowadzić, aby zminimalizować wydatki konieczne na utrzymanie ogrodu.

Oszczędzamy deszczówkę!

Szczególnie w upalne lato, oraz wiosną nasze rośliny potrzebują nawadniania,dlatego dobrze jest zaplanować w ogrodzie system odzyskiwania wody opadowej. Może to być pokaźny baniak, do którego rynnami doprowadzimy wodę z dachu, może to być system beczek albo stare wanny. Najważniejsze, aby zbiorniki były szczelne i pojemne. Dzięki temu nie trzeba będzie korzystać z wody kranowej, za którą przecież musimy zapłacić. Im bardziej wydajną sieć zbiorników uda nam się zbudować, tym więcej oszczędności poczynimy.

beczki z wodą deszczową

Takie beczki sprawdzą się jako zbiorniki na deszczówkę.

zbiornik na deszczówkę

Praktyczny zbiornik na deszczówkę.

Sami "produkujemy" rośliny!

Wiele gatunków roślin jest łatwych w uprawie i hodowli. Czasami zebrany na spacerze patyk można ukorzenić i wyhodować z niego okazała sadzonkę. Mamy do obsadzenia rabatę, żywopłot? Nie musimy kupować od razu kilku sztuk roślin, czasami wystarczy jeden egzemplarz, który już w następnym sezonie rozmnożymy i uzyskamy kilka sztuk. Oczywiście efekt nie będzie natychmiastowy, ale z pewnością satysfakcja z samodzielnie wyhodowanych roślin będzie większa. Podobnie jeżeli już mamy rośliny, które wytwarzają kwiaty i nasiona, możemy je zbierać i z nich otrzymywać egzemplarze w przyszłym sezonie. W ten sposób rozmnożyć możemy zarówno kwiaty - jak na przykład pelargonie, jak też warzywa - np. sałata. Nie musimy wydawać fortuny, aby w kilka lat zagospodarować nawet największy ogród. Czasami warto jest zgłębić tajniki rozmnażania roślin z sadzonek, zaszczepek czy pędów, aby łatwo, stosunkowo szybko i naprawdę tanio urządzić ogród.

rozsady

Rozsady z nasion z własnego ogrodu - czysta oszczędność.

Kompost - źródło bogactwa!

Kompost w każdym szanującym się ogrodzie jest konieczny. Kompostownik pomaga nam po pierwsze pozbyć się tego, co zbędne, a co w każdym ogrodzie się pojawia - czyli odpadki biologiczne, a już w następnym sezonie możemy pozyskać z nich bardzo żyzną i przydatną ziemię kompostową - która może być wykorzystana do wypełnienia skrzynek balkonowych, czy jako nawóz w ogrodzie. Więcej na temat kompostu także tutaj - Kompost z resztek jedzenia.

kompostowniki

Kompost - źródło bogactwa.

Recykling jest modny i tani!

W ogrodzie można wykorzystać przedmioty, które zyskują w nim nowe życie - butelki plastikowe, szklane słoiki, beczki, drewniane deski, pochodzące z palet czy skrzynek. I wiele wiele innych … Najważniejsza zasada przy wykonywaniu rzeczy pochodzących z recyklingu to aby nie były to przedmioty zniszczone, uszkodzone - które niestety nie wyglądają na atrakcyjne, a konieczność ich wykorzystania zdaje się być wymuszona nasza trudną sytuacją materialną, a nie na przykład pomysłowością. Ogromną pomocą przy wykorzystaniu przedmiotów, którym możemy nadać drugie życie są zdolności estetyczne. Samodzielnie wykonane dekoracje, meble czy nawet budowle architektoniczne dają dużo satysfakcji, a jeżeli uda nam się dodatkowo wykorzystać tworzywa, którym możemy nadać drugie życie - podwójne szczęście z powodu satysfakcji i oszczędności. Coraz popularniejsze stają się meble z palet, donice czy skrzynie ogrodowe z drewnianych skrzyń, lub ogrody wertykalne z plastikowych butelek.

lampiony ze słoików

Lampiony ze słoików.

skrzynia na rośliny

Skrzynia na rośliny z palet.

półka z palet na doniczki

Ogrodowa pólka z palety.

kanapa z palet

Kanapa z palet.

doniczki z żarówek

Doniczki z żarówek.

szklarnia z butelek

Szklarnia z butelek.

Stosuj naturalne nawozy i opryski!

Jak każda przestrzeń, tak również ogród, czasami potrzebuje naszej pomocy. Środki ochrony roślin i nawozy to kosztowne wydatki, jednak dawniej, kiedy nie było jeszcze dostępnych i popularnych chemicznych specyfików, ludzie korzystali z naturalnych metod zarówno pielęgnacji jak też ochrony roślin. Dziś również my możemy wykorzystać sprawdzone, babcine sposoby. Jest to nie tylko przyjazny dla natury, ale również dla naszej kieszeni sposób. Gnojówka z pokrzyw, nawóz z naturalnego obornika i inne specyfiki sprawią, że kondycja naszych roślin będzie doskonała, a nasza kieszeń na tym nie ucierpi.

Zainwestuj w dobrą jakość!

Wysoka jakość narzędzi, mebli czy innego ogrodowego wyposażenia - pomimo swojej wysokiej ceny - opłaca się. Lepiej i bardziej oszczędnie jest kupić raz na kilkanaście lat porządne ogrodowe meble, czy narzędzia -niż co sezon wymieniać je na nowe. Po za tym, dobrej jakości sprzęty gwarantują komfort pracy, a solidne meble ogrodowe wspomagają wypoczynek.

Kupuj na wyprzedażach!

Zarówno w ogrodnictwie, jak też w innych dziedzinach życia, warto jest kupować na wyprzedażach posezonowych. Ogrodnictwo to bardzo specyficzna branża, kiedy najwyższe ceny są właśnie w sezonie wiosennym -wszyscy wariujemy wraz z pojawieniem się cieplejszych dni, dlatego zakupu ogrodnicze warto jest zaplanować, i skorzystać z posezonowej sprzedaży mebli, czy wyprzedaży roślin po sezonie. To się naprawdę opłaci!

Ogród jest naszą wieloletnią inwestycją,ale pomimo ogromu wydatków - finansowych, fizycznych i emocjonalnych - jakie ponosimy, czerpiemy radość z jego uprawy. Rośliny odwdzięczają się nam swoim pięknym widokiem, zdrowiej jakie nam oferują czy kojącym wpływem na nasz organizm. Ogrodnictwo jest cennym hobby, a dzięki pomysłowości czy ciekawości niektóre wydatki można ograniczyć. Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Państwa do poszukiwania własnej drogi na oszczędności w ogrodzie.

Komentarze do wpisu (0)

poniedziałek-piątek: 9.00-17.00 602 790 598 kontakt@ogrodolandia.pl

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium