Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Chmura tagów
Promocje
Sofa 3-osobowa OLIVET aluminium-teak
Sofa 3-osobowa OLIVET aluminium-teak
4 550,00 zł 2 950,00 zł
szt.
Sofa 2-osobowa Sevran
Sofa 2-osobowa Sevran
3 500,00 zł 2 700,00 zł
szt.
Donica prostokątna głęboka MIA (technorattan)
Donica prostokątna głęboka MIA (technorattan)
450,00 zł 427,50 zł
szt.
Duży zestaw mebli jadalnianych Gustoso Grande z technorattanu
Duży zestaw mebli jadalnianych Gustoso Grande z technorattanu
6 299,00 zł 5 099,00 zł
szt.
Zestaw jadalnianych mebli dla 6 osób Gustoso technorattan
Zestaw jadalnianych mebli dla 6 osób Gustoso technorattan
4 999,00 zł 4 799,00 zł
szt.
Duży zestaw mebli z technorattanu OMBROSO dla 8 osób
Duży zestaw mebli z technorattanu OMBROSO dla 8 osób
4 599,00 zł 3 999,00 zł
szt.
Zestaw mebli ogrodowych CAPITALE
Zestaw mebli ogrodowych CAPITALE
4 999,00 zł 3 999,00 zł
szt.
Drewniana ławka z oparciem Brive
Drewniana ławka z oparciem Brive
2 900,00 zł 1 950,00 zł
szt.
Donica technorattanowa SQUARE
Donica technorattanowa SQUARE
455,00 zł 432,25 zł
szt.
Donica technorattanowa CUBE
Donica technorattanowa CUBE
332,00 zł 315,00 zł
szt.
Donica technorattanowa GRAZIA
Donica technorattanowa GRAZIA
292,00 zł 277,40 zł
szt.
Donica technorattanowa PERFECTA
Donica technorattanowa PERFECTA
375,00 zł 350,00 zł
szt.
FrogLog, czyli co każda żaba potrzebuje na wakacjach 0
FrogLog, czyli co każda żaba potrzebuje na wakacjach

FrogLog - ratunek dla małych zwierząt uwięzionych w basenach

Basen, staw czy choćby mała sadzawka w ogrodzie bywają zbawieniem w upalne dni. Każdy chętnie odpoczywa przy ich brzegu i, jeśli jest to możliwe, zanurza się w nich z uczuciem wytchnienia. Idealnym miejscem dla zażywania słonecznych kąpieli jest leżak basenowy Eden oraz praktyczny model Alfa. Na oba warto zwrócić uwagę.

Jednak podczas, gdy my opalamy się i pływamy, koło nas może rozgrywać się tragedia. Dla zwierząt basen to bowiem również źródło wody. Przyciąga je jak magnes, szczególnie w upalne dni.

Jeśli duży pies wskoczy nam do basenu, sprawnie go wyciągniemy. Możliwe, że po krótkiej kąpieli wyjdzie sam. Jeśli jednak małe zwierzę, które żyje w otoczeniu domu, omyłkowo wskoczy do wody, może zostać uwięzione w zbiorniku i mieć utrudnione wydostanie się z niego.

Na szczęście Amerykanie wymyślili, wyjątkowo popularny na tamtejszych portalach aukcyjnych produkt, który zwiększa bezpieczeństwo małych zwierząt w wodzie.

Rich Mason walczy o bezpieczeństwo zwierząt

Rich Mason, biolog specjalizujący się w życiu zwierząt, dostał od znajomego informacje, że ten zauważył dużą ilość żab topiących się w jego nowym basenie. Początkowo panowie pomyśleli, że to wina chlorowanej wody, która została wlana do zbiornika. Po obserwacjach Mason zauważył jednak, że częste zgodny małych zwierząt są wynikiem raczej niemożliwości wyjścia z wody na ląd. Duże zwierzęta z łatwością wyskakiwały na brzeg. Małe natomiast miały z tym trudność.

Wymyślił więc pływającą rampę mocowaną do krawędzi basenu, zaopatrzoną w obciążenie, które utrzymuje platformę na miejscu. Dzięki niej małe zwierzęta mogą wchodzić do wody i łatwo z niej uciekać. Pływająca tratwa ratunkowa i prosta forma wyjścia to wynalazek możliwy do zamontowania w każdym sztucznym akwenie.

froglog

FrogLog na miarę naszych czasów

FrogLog dostępny jest na rynku zachodnim i robi prawdziwą furorę. To urządzenie niewielkie i niezwykle łatwe w obsłudze. Czas ustawienia FrogLog wynosi ok. 5 minut. Wystarczy go raz rozłożyć, aby szybko i łatwo przenieść w nowe miejsce, umieszczając pływak na wodzie, a wyważoną torebkę obciążającą na brzegu basenu. Zaletą urządzenia jest więc jego mobilność. FrogLog powinien być montowany przede wszystkim na noc, gdy zwierzęta są najbardziej aktywne. Ważne jest, aby używać dostatecznej ilości urządzeń na akwen.

Jak stwierdził Mason: „Wszystkie zwierzęta zasługują na szansę przetrwania, niezależnie od tego, jak są małe. Mój pływak daje im tę możliwość.”

FrogLog nie tylko dla żab

Nazwa wynalazku mogłaby nasuwać wnioski, że służy on tylko żabom. Tymczasem biolog skonstruował go dla wszystkich mniejszych zwierząt, w tym wiewiórek, jaszczurek, ptaków. Rzecz może wydawać się śmieszna, jednak na forach poświęconych temu wynalazkowi wypowiadają się jego użytkownicy:

  • Od dnia zainstalowania tego w basenie nie znalazłem martwych zwierząt, ani jednej żaby lub żółwia. Wszystko wydaje się bezpieczne. Świetny produkt.
  • FrogLog robi dobrą pracę!
  • Kupiłem to miesiąc temu. Pewnego razu zapomniałem umieścić to w basenie, w nocy i znalazłem dwie martwe jaszczurki następnego dnia rano. Wcześniej też wyławiałem z mojego basenu martwe żaby prawie codziennie. Wygląda na to, że FrogLog działa!
  • Kocham to!!

rampa dla zwierząt froglog

Kupiłem w ostatnich latach dwa urządzenia. Włożyłem po obu stronach naszego basenu, ratując wiele żab. Obserwowałem żaby, które wskakują na górę i wspinają się na brzeg. Naprawdę nie chcę mieć basenu z nieocalałymi zwierzętami. Jest tylko jeden problem. Potrzebuję jeszcze dwa FrogLogi w tym roku, ponieważ materiał, z którego są wykonane, nie jest dostatecznie trwały. Życzę, że były wykonane z bardziej wytrzymałego materiału, ale i tak je kocham.

To tylko niektóre ze znalezionych opinii. Prawda, że są przekonujące?

Komentarze do wpisu (0)

poniedziałek-piątek: 9.00-17.00 602 790 598 kontakt@ogrodolandia.pl

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium