Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Chmura tagów
Fairy garden - czyli jak stworzyć ogród dla wróżek? 0
Fairy garden - czyli jak stworzyć ogród dla wróżek?

Fairy garden - czyli ogród dla wróżek

Fairy garden to ciekawy i urzekający pomysł, na stworzenie czegoś innego w naszym ogrodzie. Ogród dla wróżek to maleńki ogródek, stworzony w donicy czy ogrodowej misce. Wszystko w nim jest w malutkiej skali - w końcu to ogrodu przeznaczony dla wróżek.

Miniaturowe dekoracje, mebelki ogrodowe, mniejsze niż dla lalek, w połączeniu w roślinami, stanowią zachwycającą dekorację.

fairy garden

 

Ogrody wróżek to intrygujący sposób, zarówno na udekorowanie naszego ogrodu, jak również na zabawę z dziećmi. Ogrody wróżek nie są trudne do wykonania, mimo, że niektóre z elementów jak miniaturowej wielkości mebelki czy inne akcesoria, może być trudno zdobyć.

Zabawa w ogród wróżek pobudza kreatywność, oraz daje się porwać tej bardziej magicznej części naszej osobowości. Ponieważ trend ten nie jest jeszcze bardzo popularny, wszelkie wyposażenie dla wróżek możemy najłatwiej kupić w internecie, na zagranicznych stronach. Ceny bywają różne, tak jak jakość oferowanych tam produktów. Kto nie lubi niespodzianek, czy też zakupów w ciemno, może wyposażenie potrzebne do ogrodu dla wróżek, wykonać samodzielnie. Z pewnością będzie to jeszcze większa frajda i zabawa, nie tylko dla dzieci…

ogród wróżek

Co będzie nam potrzebne do ogrodu wróżek?

Drewniany płotek z patyczków, czy mebelki wytworzone z delikatnego drucika, kamienny domek, ulepiony z gliny, obłożony kamykami, czy też drobne akcesoria, stworzone kreatywnie, z tego, co akurat mamy pod ręką. W ogrodzie wróżek pojawiają się miniaturowe foteliki i mebelki ogrodowe, wąskie ścieżki, wijące się wśród roślin, małe, wróżkowe grabeczki, konewki, a nawet filiżanka na herbatę. Wszystko jest dopracowane w najmniejszym szczególe, wyposażenie ogródka to wysoka jakość i staranność, dzięki czemu ogródek wygląda zachwycająco. Nie jest to tylko zabawka dla dzieci, to również stylowa dekoracja ogrodu.

Co jeszcze poza akcesoriami dla wróżek będzie nam potrzebne? Z pewnością potrzebujemy dużej donicy, w kształcie miski. Może to być metalowy cebrzyk, czy też donica z terakoty, albo plastiku. W internecie widziałam ciekawe kompozycje ogrodów wróżek w potłuczonych donicach. To sposób na ogrodowy recykling. Wielkość donicy powinna być dopasowana do naszych zamiarów. Dodatkowo przyda się nam podłoże do roślin, keramzyt, kamyki, większe i mniejsze, a także patyczki, muszelki i rośliny.

ogród wróżek

Nie musimy się ograniczać jedynie do elementów przeznaczonych wprost do ogródka wróżek, z powodzeniem możemy wykorzystać ceramiczny domek, który był dekoracją ogrody, czy też drewniany domek dla ptaszków, pożyczony do tego ogródka. W ogodzie dla wróżek możemy zapomtować mała fontannę, za pomocą mini pompy ogrodowej, albo oświetlenie, wykorzystując ładne lampki solarne.

rośliny do fairy garden

Rośliny do fairy garden

Rośliny w ogrodzie wróżek powinny być małe, wolno-rosnące i mało wymagające, doskonale pasują rojniki, karmnik ościsty, mchy, czy też miniaturowe paprocie, kaktusy, koleusy, aloesy i wiele innych. Z powodzeniem możemy też wykorzystać niektóre byliny, jak hosty, żurawki, bergenie, czy też jednoroczne bratki, stokrotki, a nawet tulipany, szafirki. W ogrodzie wróżek można posadzić małe drzewko czy krzew - po prostu kiedy zacznie rosnąć, wymienimy je na inne, albo zaczniemy przycinać.

Jak wykonać ogród dla wróżek? Oczywiście rozpoczynamy od wypełnienia naczynia podłożem, a następnie sadzimy w nim rośliny. Ogród wróżek najczęściej zostaje na zewnątrz, dlatego powinniśmy zadbać o drenaż w donicy ( na dnie donicy, zanim wsypiemy podłoże, umieszczamy keramzyt, około 5 cm, a następnie nakrywamy włókniną, i dopiero potem wsypujemy podłoże). Po posadzeniu roślin ustawiamy większe elementy, takie jak domek, ścieżki i płotki, dodając na koniec te najdrobniejsze.

Teraz pozostaje nam tylko czekać, aż do naszego ogrodu przybędą magiczni goście.

Tu możecie podejrzeć ciekawy filmik, jak zbudować ogród wróżek

Komentarze do wpisu (0)

poniedziałek-piątek: 9.00-17.00 602 790 598 kontakt@ogrodolandia.pl

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium