Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Chmura tagów
Promocje
Duża donica Mercury niebieska
Duża donica Mercury niebieska
547,46 zł 497,46 zł
szt.
Zestaw 4 szt. donic z ornamentem Classic L
Zestaw 4 szt. donic z ornamentem Classic L
1 316,00 zł 1 250,00 zł
szt.
Stół rozkładany Nardi Rio 140-210 z aluminiowym blatem
Stół rozkładany Nardi Rio 140-210 z aluminiowym blatem
4 300,00 zł 3 500,00 zł
szt.
Stolik kawowy Sevran
Stolik kawowy Sevran
1 900,00 zł 1 450,00 zł
szt.
Dwustronny narożnik aluminiowy Delia
Dwustronny narożnik aluminiowy Delia
5 500,00 zł 2 750,00 zł
szt.
Narożnik szary z technorattanu Andover
Narożnik szary z technorattanu Andover
6 950,00 zł 4 450,00 zł
szt.
Ażurowa sofa 3- osobowa Vence
Ażurowa sofa 3- osobowa Vence
5 800,00 zł 3 800,00 zł
szt.
Krzesełko dziecięce ARIEL
Krzesełko dziecięce ARIEL
40,00 zł 20,00 zł
szt.
Stolik dziecięcy ARIEL
Stolik dziecięcy ARIEL
160,00 zł 100,00 zł
szt.
Ogrodowy hoker Lido z oparciem
Ogrodowy hoker Lido z oparciem
335,00 zł 200,00 zł
szt.
Stolik Nardi POP mały
Stolik Nardi POP mały
225,00 zł 150,00 zł
szt.
Aplikacje dla ogrodników 7
Aplikacje dla ogrodników

Aplikacje przydatne w ogrodnictwie

Dziś, kiedy każdy z nas posiada telefon komórkowy, mamy ogromne możliwości wykorzystania jego potencjału. Nie tylko do komunikowania się, ale również w celu korzystania z wielu aplikacji, pomocnych dla ogrodników. Postęp technologiczny pozwala nam zastąpić książki, encyklopedie, czy gazety - łatwą i szybko działającą aplikacją. Mamy okazję rozpoznawać roślinę po liściu, poznać jej wymagania, czy ustalić grafik pracy dla roślin jakie posiadamy w ogrodzie. Możemy tworzyć kalendarz ogrodniczy, pamiętnik, lub planować nasadzenia z wieloma programami komputerowymi. Aplikacje pozwalają nam także na dokładne poznanie pogody, nie tylko co do dnia, ale co do godziny - co znacznie usprawnia prace w ogrodzie.

Oczywiście nie mamy nic przeciwko studiowaniu ciekawych ogrodniczych książek czy atlasów, ale kiedy jesteśmy w terenie, zazwyczaj zawsze mamy przy sobie telefon - dzięki niemu nasza praca może być sprawniejsza i ciekawsza. A książki, albumy, gazety - możemy czytać jesiennymi czy zimowymi wieczorami - kiedy to będzie na taki relaks idealny czas.

Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych aplikacji, które znacznie ułatwią i usprawnią pracę w ogrodzie, będą nas zaskakiwać i pomagać, a wielu znajomych zechce poznać nasz sposób na ogród.

zdjęcie liści na smartfonie

Aplikacje mogą rozpoznawać rośliny, przypominać o ich pielęgnacji, czy też sprawdzać pogodę nad naszym ogrodem.

Aplikacje na dobrą pogodę

Od pogody zależy wiele w naszym ogrodzie - możemy zaplanować przebieg prac, czy siew lub sadzenie roślin. Jeżeli jesteśmy w stanie przewidzieć, jaka będzie pogoda, możemy szczegółowo zaplanować naszą pracę, bez utraty ani chwili sprzyjającej aury. Doskonale sprawdzi się tu aplikacja

“Accuweather”

która pokazuje dokładną i bardzo szczegółową prognozę pogody, dla każdej lokalizacji. Pogoda jest dostępna z wyprzedzeniem na 14 dni, a aplikacja pokazuje nie tylko temperaturę i opady, ale również takie dokładne wartości jak :

  • temperatura odczuwalna, oraz rzeczywista,
  • kierunek, prędkość i porywy wiatru,
  • ciśnienie,
  • czy będzie rosa, mgła, czy pojawi się szadź, gołoledź.
  • jaka będzie wilgotność powietrza,
  • czy będzie dobra widoczność,
  • jak intensywne będzie promieniowanie słoneczne,
  • mamy możliwość również sprawdzić zachmurzenie, nawet na daną chwilę,
  • dodatkowo aplikacja ostrzega o nagłych, niebezpiecznych zmianach pogody, dla lokalizacji w jakiej jesteśmy,
  • możemy oglądać filmy, podglądy na żywo z danego miejsca na świecie,

Jest to aplikacja darmowa, dostępna dla 3 najbardziej popularnych platform sprzętowych

Aplikacje do pielęgnacji roślin

kalendarz ogrodniczy na październik

Aplikacje pozwalają nam zaplanować prace w ogrodzie.

Aby dobrze pielęgnować nasze rośliny w ogrodzie, musimy doskonale znać ich wymagania. Czasami jednak może być to bardzo trudne - zwłaszcza gdy jesteśmy początkującym ogrodnikiem, mamy dużo roślin, albo zbyt dużo na głowie. Wtedy z pomocą przychodzą nam aplikacje, które mogą pamiętać za nas, co i kiedy zrobić, podpowiadają nam jakie wymagania mają poszczególne rośliny, kiedy powinniśmy je podlać, czy też nawozić, posiać, zebrać plon, opryskać, itp. Aplikacje tego rodzaju są bardzo pomocne, możemy zsynchronizować je czasami z pogodą, dzięki czemu ustalamy harmonogram prac na kilka dni do przodu, i mamy wszystko pod kontrolą.

Garden Manager

To darmowa aplikacja, która pozwoli nam ustalić harmonogram prac dla wszystkich posiadanych roślin - w ogrodzie, domu, czy na balkonie. W aplikacji samodzielnie tworzymy profil każdej rośliny - ustalając dla niej konieczne do wykonania zabiegi, terminy tych prac. Możemy ustawić sobie przypomnienie na podlewanie, nawożenie, czy wykonanie oprysku. Jest to bardzo edukacyjna aplikacji - dzięki temu, że dane wpisujemy samodzielnie, mamy możliwość zyskania wiedzy, a także dopasowania aplikacji do swoich wymagań. Aplikacja uwzględnia pogodę na danym terenie, dlatego prace możemy ustalać, po zapoznaniu się z warunkami atmosferycznymi, co dla wykonania niektórych prac, jest konieczne. W aplikacji możemy obserwować wzrost naszych roślin, wykonywać wykresy. Nasze osiągnięcia możemy publikować na Twitterze lub Facebooku.

Vegetable Planting Calendar

pozwala zaplanować nam wszelkie prace jakie musimy wykonać w ogrodzie - przypomina kiedy coś wysiać, podlać, czy podsypać nawozem. Ta aplikacja jest doskonała dla zapracowanych czy zapominalskich. Aplikacja nie tylko podpowie kiedy wykonać jakiś zabieg, ale również wskaże nam jak - czyli czym nawozić, jak posadzić, jak najlepiej wysiewać, jak przycinać, czy jaki oprysk wykonać. Jest więc pomocna również dla początkujących w ogrodnictwie.

Garden Planner

pozwala nam doskonale zaplanować ogród, głównie ogród użytkowy - czyli takie gdzie siejemy warzywa, sadzimy krzewy czy drzewa owocowe. Aplikacja pokazuje dobre towarzystwo roślin, podpowie co może rosnąć koło czego. Pomaga nam zaplanować w jakim miejscu wysiewamy dane warzywo, oraz na podstawie wielkości terenu oszacuje, ile nasion czy sadzonek, potrzebujemy. W tej aplikacji mamy okazję stworzyć wirtualny projekt swojego ogrodu, jak również zachowywać projekty przez kilka lat - dzięki czemu możemy dokładnie przestrzegać płodozmianu. Dodatkowo otrzymujemy na emalii, dwa razy w miesiącu przypomnienie o tym, jakie prace powinniśmy wykonać w naszym ogrodzie. Możemy również liczyć na fachową pomoc, filmy instruktażowe, czy rady ekspertów. W Garden Planner możemy też tworzyć pamiętnik ogrodnika, dodawać zdjęcia naszego ogrodu, czy wpisywać sprawdzone odmiany roślin, które chcemy posadzić lub wysiać w przyszłym roku. Niestety wersja próbna jest darmowa, a za kolejne musimy już zapłacić, ale chyba warta jest swojej ceny. Sposób pracy w aplikacji jest intuicyjny i przejrzysty, ładna szata graficzna, oraz możliwość wykorzystywania ciekawych grafik, obiektów, pozwala nam nawet bawić się w projektowanie naszego ogrodu.

Garden Pro

To ciekawa aplikacja, dla ogrodników amatorów i profesjonalistów. W jej zasobach znajduje się mnóstwo opisów roślin, z ich zdjęciami, opisami wymagań. Dzięki tej aplikacji mamy możliwość poznać, jakiej gleby potrzebuje dana roślina, jakie zabiegi pielęgnacyjne i kiedy należy wykonać, jestesmy informowani także o zagrożeniach - chorobach i szkodnikach, jakie mogą jej dotyczyć. Garden Pro pozwala nam również zapisywać zdjęcia rośliny, na różnych etapach jej rozwoju, dzięki czemu mamy okazję dokumentować nasze osiągnięcia ogrodnicze. Jest aplikacją płatną, ale jej koszt to około 15 zł, w zależności od wersji. Aplikacja jest bardzo atrakcyjna, obsługiwana łatwo, z systemem ciekawych symboli i grafik, których możemy się szybko i intuicyjnie nauczyć.

Narzędzia do planowania ogrodu

aplikacja dla ogrodnika

Aplikacja pomoże nam najlepiej zaplanować warzywne grządki.

kawa na tle włączonego laptopa

Plan ogrodu możemy wykonać przy ciepłej kawie w salonie, na przykład podczas jesiennego wieczoru.

Każdy, kto posiada własny ogród i staje przed wyzwaniem zaplanowania go, bardzo często musi podejmować wiele ryzykownych decyzji. Zastanawiamy się - jak dana roślina będzie tu wyglądała, jak skomponuje się z innymi, czy to tu w ogóle pasuje?

Na szczęście do dyspozycji mamy wiele aplikacji, które pozwolą nam stworzyć plan naszego ogrodu. Mamy możliwość wgrania tam mapy ogrodu, lub zdjęć naszej działki, i stworzenia prawdziwych wizualizacji tego, co chcemy stworzyć. Wiele aplikacji jest darmowych, niektóre mama płatne dodatkowe funkcje - jak możliwość zapisywania, większa baza roślin, czy elementy małej architektury. Jest to doskonała zabawa dla wszystkich domowników - gdzie każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę do planu ogrodu.

Mygarden 3D

Aplikacja, w której możemy wgrać mapę naszej działki, a następnie stworzyć dla niej plan. Plan jest bardzo szczegółowy - możemy zaplanować miejsca nasadzeń, miejsca gdzie przebiegać będzie ścieżka, gdzie stanie altana, czy grill. Możemy wybrać stylowe meble ogrodowe, czy ulubione rośliny. Wersja demonstracyjna jest dostępna darmowo.

Garden Puzzle

Jest ciekawym programem komputerowym, dostępnym darmowo, ale niektóre z opcji - jak zapis projektu, czy wgrywanie własnych zdjęć, lub najbogatsza baza roślin - są płatne dodatkowo. Abonament roczny wynosi kilkanaście złotych.

W tej aplikacji możemy zaplanować jak wyglądać będzie rabata po posadzeniu - tu zestawiamy ze sobą rośliny, łączymy w kompozycje, możemy je powiększać i zmniejszać. Dodatkowo możemy sprawdzać jak rabata zmieni się na przestrzeni pór roku - czy będzie atrakcyjna cały rok. Jest to ciekawa zabawa, która pozwoli nam poznać rośliny, zanim jeszcze je kupimy.

My Garden od Gardenii

To darmowa aplikacja, która pozwala nam zaprojektować swój ogród, razem z systemem nawadniania. Jest to aplikacja stworzona na potrzeby firmy, dlatego z powodzeniem możemy wykorzystać ją do stworzenia takiego planu, jeżeli mamy również ochotę wyposażyć się w system nawadniania. Aplikacja jest bardzo prosta, intuicyjna i efektowna. Szybko pozwoli nam wykonać wstępny plan ogrodu.

Zaprojektuj ogród

To ciekawa aplikacja, która umożliwia stworzenie projektu ogrodu, oraz jego wizualizacji. Mamy możliwość testowania go za darmo, oraz korzystania z niego na dłużej, do wyboru są dwa abonamenty - pełny, dla amatorów za 59 zł, oraz dla profesjonalistów za 399 zł. Program jest łatwy w obsłudze, ma wiele opcji, bogatą bazę roślin, nawierzchni, czy elementów wyposażenia. Dodatkowo cały czas się rozwija, dlatego jest godny uwagi. W wersji darmowej możemy stworzyć projekt, ale nie ma możliwości odtwarzania zapisanego projektu.

Aplikacje rozpoznające rośliny

aplikacja rozpoznająca rośliny

Aplikacja do rozpoznawania roślin jest przydatna dla każdego, kto lubi spacery.

Kolejna przydatna sprawa. Jesteśmy na spacerze w ogrodzie, pokazowym, czy parku, w lesie - podoba nam się pewna roślina, ale nie znamy jej. Nie ma problemu - z tymi aplikacjami poznamy jej nazwę i charakterystykę. Wystarczy zrobić zdjęcie liścia, kwiatu, czy nawet kory. Wiele aplikacji rozpoznaje rośliny nawet po jednym z tych elementów.

PlantNet

To internetowy leksykon roślin, który przyda się na spacerze każdemu miłośnikowi roślin. Dzięki wykonaniu zdjęcia rośliny, jaka nas interesuje, otrzymujemy informację, jakim jest gatunkiem. Zdjęcie rośliny jest przefiltrowane przez bazę - która zawiera około 5 tys. gatunków roślin dziko występujących w Europie, dzięki czemu możemy uzyskać interesującą nas odpowiedz. Aplikacja jest darmowa, z pewnością będzie ciekawym urozmaiceniem spacerów z dziećmi, a dla osób ceniących przyrodę - stanie się źródłem wiedzy.

Like That Garden

Aplikacja służy do rozpoznawania roślin, jest to aplikacja darmowa, bardzo skuteczna, jej zaletą jest podawanie wyników w języku polskim. Wystarczy tylko zrobić zdjęcie poszukiwanej rośliny, następnie wgrać zdjęcie do systemu - po chwili otrzymamy informację na temat naszej roślinki, jej nazwę, wymagania, pielęgnację. Jest to doskonała aplikacja dla ogrodników, botaników i do nauki. Otrzymanym wynikiem możemy podzielić się na Facebooku czy Twitterze.

My Garden Answers

Jest łatwą w obsłudze, mimo że anglojęzyczną, aplikacją, która szybko i trafnie rozpoznaje rośliny po zdjęciach. Podaje co prawda tylko nazwę rodziny, ale dalszą nazwę jesteś w stanie zidentyfikować sami, wybierając spośród zaproponowanych najbardziej prawdopodobną. Aplikacja ma bardzo przyjazną i ładną szatę graficzną.

What's Those Flowers?

Jest to aplikacja, wyróżniająca się systemem działania, działa jak tradycyjny, książkowy klucz do oznaczania roślin. Wystarczy podać w systemie kolor kwiatu, liczbę płatków, oraz miejsce występowania - a aplikacja pokaże nam wszystkie możliwe wyniki. Aplikacja jest prosta w obsłudze, jednak ma ograniczoną bazę roślin, dlatego nie zawsze udaje się nam oznaczyć daną, poszukiwaną roślinę.

dziecko robi zdjęcie roślinie smartfonem

Takie aplikacje pomagają rozbudzać ciekawość dzieci, oraz pełnią funkcję edukacyjną.

Aplikacje dla roślin domowych - doniczkowych

Aplikacje znacznie ułatwiają uprawę i pielęgnację roślin w doniczkach - przypominają o koniecznych do wykonania zabiegach, jak podlewania, nawożenie, ostrzegają o chorobach i szkodnikach, charakterystycznych dla danego gatunku.

Waterbot

Aplikacja pozwala nam stworzyć bazę roślin doniczkowych, jakie posiadamy w domu. Możemy dodać nasze zdjęcia, lub wgrać je z internetu. Następnie planujemy co jaki czas powinniśmy je podlewać, a aplikacja nam o tym przypomina. Jeżeli nie wiemy jakie wymagania ma nasza roślina, również możemy to sprawdzić w internecie. Jest to dobre rozwiązanie dla zapominalskich, którzy konsekwentnie i systematycznie zasuszają kolejne gatunki roślin doniczkowych.

Aplikacje dla miłośników ogrodnictwa - zarówno tych początkujących, jak też bardziej zaawansowanych, pozwalają jeszcze bardziej uprzyjemnić nasze hobby. Nawet osoby, którym obsługa telefonu idzie opornie, będą w stanie nauczyć się kilku z naszych propozycji. Planowanie ogrodu, przypominanie o wymaganiach czy koniecznych pracach, lub rozpoznawanie roślin, nawet na spacerze, to wygodne możliwości, które doceni każdy miłośnik ogrodnictwa.

Poznaj także - 6 najczęstszych błędów ogrodowych! Czego lepiej nie robić w ogrodzie?

Komentarze do wpisu (7)

26 października 2018

Jej, nawet nie wiedziałam, że jest coś takiego! Dzięki!

29 października 2018

Świetne zestawienie, długo czekałam na artykuł w tym stylu. Już od dawna korzystałam z apki do rozpoznawania roślin - sprawdza się podczas spacerów po parkach i ogródkach działkowych. Naprawdę polecam :)

30 października 2018

Świetne propozycje! Zdecydowanie to coś dla mnie bo zawsze mam problem z odpowiednim utrzymaniem o rozpoznawaniem roślin. :)

30 października 2018

Ja sama z siebie się śmieję, bo na razie totalnie mnie do ogródka nie ciągnie. Jednak sporo osób tak ma, a później na swojej własnej działeczce wszystko się zmienia... Zobaczymy jak to ze mną będzie :)

2 listopada 2018

Hmm w sumie dobrze wiedzieć. Myślę, że większość z tych aplikacji się przydaje

3 listopada 2018

Bardzo ciekawy wpis! :) nie miałam pojęcia, że takie istnieją, muszę skorzystać! :)

7 listopada 2018

TO jest super! Nadążając za nowościami nie można wiedzieć wszystkiego, bo po prostu jest to niemożliwe - ale dzięki Wam można sprostać wyzwaniu :) Już patrzę co mi się pomieści w telefonie :D

poniedziałek-piątek: 9.00-17.00 602 790 598 kontakt@ogrodolandia.pl

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium