Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Chmura tagów
3 najmodniejsze style na tarasie 3
3 najmodniejsze style na tarasie

3 style tarasów które musisz poznać!

Zaaranżowanie tarasu powinno zwiększyć jego funkcjonalność i atrakcyjność. Dobrze urządzony, zaplanowany taras, będzie centrum rodzinnych spotkań w czasie letnich miesięcy. Taras powinien przyciągać, stwarzać wiele pretekstów do wypoczynku na świeżym powietrzu.

Urządzanie tarasu powinno być również przyjemne. Dobieranie mebli, dodatków i roślin wielu z nas będzie sprawiać radość, a ostateczny efekt, sprawi satysfakcję.

Podstawą udanego urządzania, są tworzywa i materiały wysokiej jakości, bardzo odporne, a jednocześnie dobrze wyglądające. Trwałe meble, nawierzchnie, łatwo można będzie zaaranżować, dodając kolorowe dodatki i tekstylia. Będą one bazą do corocznych eksperymentów na tarasie, a wystrój tarasu będzie miał zawsze dobrą podstawę. W naszym artykule przedstawiamy 3 style, które z powodzeniem możesz zaprosić na swój taras, a które od lat są modne, zawsze atrakcyjne i niepodważalnie wygodne.

Nowoczesny taras

taras w stylu nowoczesnym

Dla kogo nowoczesny taras?

Nowoczesny taras spodoba się osobom, które cenią sobie uporządkowane przestrzennie, o mocno geometrycznym, minimalistycznym stylu. Nowoczesność przejawia się nie tylko w doborze mebli czy dodatków. Na nowoczesnym tarasie będą pojawiać się nowinki technologiczne, jak systemy nawadniania, automatyczne zadaszenie, podświetlane donice itp. Dodatkowo taras nowoczesny jest mało wymagający, samodzielny, bezobsługowy. Nie będziemy musieli poświęcać mu dużo czasu, z powodzeniem możemy spędzić go na wypoczynku.

nowoczesna sofa na taras york

Nowoczesna sofa York

Nowoczesny taras - gdzie pasuje?

Styl ogrodu, tarasu, czy balkonu powinien być dopasowany do wnętrza i zewnętrza domu, a także jego otoczenia. Tak więc nowoczesny taras sprawdzi się przy nowoczesnych bryłach budynku. Taras nowoczesny najczęściej będziemy urządzać w ogrodach miejskich, a także w ogrodach na przedmieściach.

Jaki jest taras nowoczesny - kolory, tworzywa?

Taras nowoczesny jest oszczędny w formie, minimalistyczny, ale wcale nie nudny. W tym stylu dominują przede wszystkim formy geometryczne, proste linie, kąty.

Kolorystyka na nowoczesnym tarasie jest spokojna, większe płaszczyzny będą wykonane z kolorach takich jak biel, czerń, czy szarości. W tych kolorach będą nawierzchnie, ściany wokół tarasu, czy nawet meble. Również dodatki mogą być wykonane w takich kolorach. Nawierzchnia na nowoczesnym tarasie będzie wykonana z płyt betonowych, albo drewna kompozytowego. Nawierzchnia wokół tarasu może być wykonana ze żwiru w kolorze czarnym, szarym, białym.

Tę spokojną, ponadczasową kolorystykę, wyróżnia wykończenie w efekcie połysku. Dodatkowo baza tych kolorów, jest zróżnicowana za pomocą jednego, mocnego akcentu kolorystycznego, którym może być roślina, donica, czy pojedynczy mebel albo dodatki tekstylne - jak poduchy, zasłony, dywan ogrodowy, czy dekoracje.

Poza betonem, który na nowoczesnym tarasie będzie pojawiać się regularnie, nie tylko jako nawierzchnia, ale też ozdobne panele, czy donice, będziemy widywać tu również elementy wykonane ze szkła, metalu, a nawet technorattanu.

betonowy narożnik w nowoczesnym stylu

nowoczesny ogród

nowoczesny ogród z huśtawką typu kokon

Nowoczesne meble są minimalistyczne

Meble nowoczesne?

Właśnie z takich tworzyw, jak technorattan czy metal, będą wykonane meble nowoczesne. Meble technorattanowe najczęściej mają kolor grafitowy, z nowoczesnymi, szarymi poduchami. Czasami nowoczesny taras jest wyposażony w meble z plecionki technorattanowej, w kolorze ciemnego brązu. Splot technorattanowy w nowoczesny, wydaniu jest płaski i wąski, zwarty.

Meble z metalu, to aluminiowa konstrukcja, w kolorze białym lub czarnym, i najczęściej szare poduchy, lub siedziska, wykonane z materiału tekstylnego.

Na tarasie nowoczesnym liczy się efekt, dlatego wybrane meble pochodzą z efektownych serii, wyróżniają się designem. Z powodzeniem możemy zdecydować się na pojedyncze meble z serii, tworząc w ten sposób ciekawą aranżację.

Jakie rośliny na nowoczesny taras?

nowoczesne donice ze szklanym wkładem

robot kosiarka w nowoczesnym ogrodzie

nowoczesny taras z podświetlaną donicą slim line

Nowinki technologiczne na nowoczesnym tarasie i w ogrodzie - kosiarka solarna, podświetlane donice

Nowoczesny taras ma być miejscem wypoczynku i relaksu, dlatego rośliny powinny być mało wymagające. Na tarasie, w donicach, czy wokół, idealnie sprawdzą się drzewa i krzewy iglaste. Będą doskonałą bazą, stworzą całoroczną, dekoracyjną oprawę tarasu. Rośliny iglaste, zimozielone jak bukszpan, cis, sosna np. kosodrzewina, czy świerk biały Conica. Z powodzeniem możemy posadzić też rododendrony. Uzupełnieniem tych nasadzeń będą żywotniki, na przykład szczepione na pniu, czy też o naturalnie kulistym kształcie, który nie będzie wymagał przycinania.

iglaki i nowoczesne donice betonowe

Rośliny to przede wszystkim iglaki

Wśród iglaków, czy też w donicach, możemy posadzić wieloletnie rośliny bylinowe - hosty, żurawki, bergenie, barwniki. Aby ułatwić sobie pielęgnację roślin, możemy zastosować donice z systemem nawadniania.

Styl boho na taras

styl boho na tarasie

 

Dla kogo jest taras w stylu Boho?

Taras w stylu boho jest bardzo swobodnym, wakacyjnym miejscem, które sprawdza się doskonale w czasie letniego wypoczynku. Miłośnicy tego stylu to osoby towarzyskie, radosne, które cenią sobie dzikość, swobodę, oraz obcowanie z naturą. Taras boho spodoba się każdemu, kto lubi łączyć style i nie jest miłośnikiem przestrzeni zakładanych pod linijkę. Taras boho jest połączeniem tarasu ekologicznego, śródziemnego, czy marokańskiego.

Aby dobrze zrozumieć styl boho, warto poznać jego pochodzenie. Już sama nazwa, wywodząca się od bohemy - czyli artystycznej cyganerii, jest wyraźnym znakiem, czego można spodziewać się w tej stylistyce.

piękny taras w stylu boho

huśtawka na tarasie w stylu boho

Huśtawka na tarasie boho

Taras w stylu boho - gdzie pasuje?

Taras w stylu boho doskonale sprawdzi się nie tylko w ogrodach prywatnych, ale też komercyjnych przestrzeniach, gdzie wyróżni naszą restaurację, czy hotel. Styl boho, lekki i swobodny, idealnie sprawdza się w czasie letnich dni.

Taras boho pasuje do ogrodów dzikich, porośniętych gęstą roślinnością, rodzinnych.

Jaki jest taras boho - kolory, tworzywa?

W stylu boho możemy sugerować się dwiema bazami kolorystycznymi - pierwsza z nich to naturalistyczne kolory, kolory ziemi, jak brązy, beże, kremowe biele, czy zielenie. Druga grupa to kolory kojarzące się z cygańskimi strojami - jaskrawe i ciepłe barwy, pomarańcz, czerwień, bordo, purpura, fiolet czy róż, oraz kolor żółty. W stylu tym cenione są kontrasty i mocne połączenia, dlatego jako dekoracje, tekstylia występują często materiały o wyrazistych wzorach. Z tej przyczyny styl boho kojarzy nam się z ruchem hippie.

Tworzywa jakie będziemy wykorzystywać w ogrodzie boho to przede wszystkim naturalne materiały - jak rattan, drewno, czy terakota. Nawierzchnie mogą być wykonane z naturalnego żwiru, lub drewna, często również nie wykonuje się nawierzchni utwardzonej - taras stanowi trawiaste podłoże, na którym ustawiamy meble.

Na tarasie boho bardzo licznie pojawiają się tekstylia w mocnych kolorach, poduchy, zasłony, dywany, dodatkowo zdobione frędzlami, pomponami. Sprawdzają się również materiały naturalne jak len czy bawełna.

Donice na rośliny mogą mieć formę koszy, wyplatanych z rattanu. Możemy zaprosić tu również liczne lampiony, najlepiej drewniane, wypełnione świecami.

Czego powinniśmy unikać na tarasie w stylu boho? Przede wszystkim sztucznych tworzyw, jak plastik. Donice i meble z polietylenu zupełnie tu nie pasują.

Meble na taras boho?

Meble na tarasie boho powinny wpisywać się w swobodny charakter tarasu. Bardzo dobrze sprawdza się tu styl eklektyczny, łączący meble z różnych serii, często z odzysku. Meble, nawet jeżeli są kupione nowe, często mają charakter retro. Idealnie komponują się tu drewniane krzesła, bujane fotele, czy huśtawki ogrodowe. Idealne będą huśtawki z rattanu, czy też fotele uszaki o klasycznym, zgrabnym kształcie.

taras w stylu boho z dużą kanapą

mężczyzna na tarasie w stylu boho pije kawę

trawa ozdobna

lekkie meble i donice plecione

Lekkie meble, liczne plecione koce, plecione donice, czy dynamiczne trawy, tworzą oprawę tarasu boho

Jakie rośliny na taras w stylu boho?

Na tarasie w stylu boho pięknie komponują się rośliny dynamiczne i lekkie, o delikatnie egzotycznym charakterze. Jako źródło cienia i ciekawy akcent sprawdzi się sumak octowiec, który wygląda jak drzewo o śródziemnych korzeniach. Możemy wykorzystać też rośliny o barwnych liściach, nie tylko przebarwiających się jesienią - klony palmowe, pęcherznice, tawuły w barwnych odmianach to tylko nieliczne z nich. Uzupełnieniem będą byliny o lekkim pokroju, ale najlepiej pachnące i kwitnące - ozdobne trawy, werbena patagońska, lekkie krwawniki, jeżówki, rozchodniki, róże, ale w odmianach okrywowych, płożących, parkowych. Idealne będą pnącza - powojniki, winobluszcze, wilce, które szybko rosną podpory. Możemy wykorzystać też zioła - pachnące, oraz smaczne.

Ogród rustykalny

taras w stylu rustykalnym

Dla kogo jest taras w stylu rustykalnym?

Taras w stylu rustykalnym będzie idealny dla osób ceniących obcowanie z naturą, spokojne barwy i naturalne tworzywa. Taras ten jest delikatny i idealny do wypoczynku, a także spotkań z najbliższymi.

Rustykalny taras - gdzie pasuje?

Rustykalny taras będzie doskonały jako zwieńczenie ogrodów na wsi - rodzinnych, dużych, kolorowych. Taras w tym stylu to doskonałe wyposażenie ogrodu wiejskiego.

taras w stylu rustykalnym z drewnianym kompletem ogrodowym

Słoneczne miejsce, służące wypoczynkowi wszystkich domowników, z naturalnymi tworzywami

Jaki jest styl rustykalny - kolory, tworzywa?

Styl rustykalny jest inaczej nazywany stylem wiejskim, więc taras będzie miał charakter wiejskiej werandy. Z pewnością pojawi się tu naturalne, lokalne drewno - które będzie stanowiło podłogę, zadaszenie, czy też nawet elementy dekoracyjne. Nawierzchnia tarasu może być wykonana również ze żwiru, płukanego, najlepiej lokalnego.

Co jeszcze można wykorzystać na tarasie rustykalnym? Dodatki i dekoracje kojarzyć się mają z ogrodem babci, wiejskim, rodzinnym ogrodem. Pojawiać się więc będą plecione, wiklinowe kosze, donice, czy też miotły z witek brzozowych, służące nie tylko do zamiatania, co do dekoracji. Jako pojemniki na rośliny sprawdzą się również stare, metalowe wiadra, czy też bale, kanki.

W ogrodzie rustykalnym możemy zastosować dekoracje tekstylne, takie jak poduszki, zasłony, dywany, plecione z materiałów w odcieniach beżu, brązu. Na tarasie dominują ciepłe barwy ziemi - brązy, beże, zielenie, pomarańcze, żółcie i kremy. Ciekawym urozmaiceniem przestrzeni tarasu, który zintegruje go z domem, będą okiennice, mocowane na elewacji budynku.

pełen kwiatów taras w stylu rustykalnym

kanapa z technorattanu na tarasie w stylu rustykalnym

sofa w stylu rustykalnym na drewnianym tarasie Meble rustykalne są idealne, jeżeli są plecione i mają ciepłe kolory

Meble rustykalne czyli jakie?

Meble rustykalne będą podkreślały charakter wypoczynkowy tarasu. Doskonale sprawdzą się tu wygodne fotele czy też sofy, narożnik ogrodowe. Pojemne siedziska, w towarzystwie wygodnego stolika, będą idealne podczas częstych, rodzinnych spotkań.

Meble na tarasie mogą tworzyć również strefę jadalnianą - wygodny stół, najlepiej z rozkładanym blatem, będzie pretekstem do licznych ogrodowych przyjęć. W tym towarzystwie sprawdzi się również ogrodowe palenisko, grill, czy też miejsce na ognisko.

Meble rustykalne najczęściej są wykonane z drewna, ale również z wikliny. Wiklina jest tworzywem naturalnym, ale bardzo nietrwałym. Obecnie stosuje się plecionkę technorattanową, która doskonale imituje wygląd wikliny, a jest dużo trwalsza. Meble z technorattanu są wykonane z grubego splotu, w odcieniach beżu, brązu. Dodatkami, które uprzyjemniają wypoczynek, będą miękkie, duże poduchy w ciepłych kolorach.

słonecznik i inne kwiaty

Słoneczniki, cynie, wilce, onętki - to tylko nieliczne jednoroczne, barwne rośliny, kojarzone z rustykalnym ogrodem

Rośliny rustykalne?

Rośliny wokół tarasu rustykalnego, powinny być barwne, bardzo atrakcyjne, i pachnące.

W ogrodzie rustykalnym, a więc również na rustykalnym tarasie, pojawią się bardzo licznie, rośliny jednoroczne - cynie, maciejka, słoneczniki, astry, aksamitki, a także pelargonie, begonie, bratki czy stokrotki. Doskonale sprawdzą się pnące rośliny jak fasola ozdobna czy też groszek pachnący - które ładnie będą wspinać się na pergoli. Idealnym pomysłem na obsadzenie pergoli, będzie glicynia - nie tylko zachwycająca, ale również pachnąca.

Przy tarasie możemy posadzić drzewa, głównie liściaste, które będą źródłem cienia, a także dekoracją. Sprawdzą się tutaj brzozy, lipy, a także wierzby, dęby.

W ogrodzie rustykalnym bardzo popularne są róże i hortensje - słynące z pięknych kwiatów.

Na rabatach wokół tarasu rustykalnego, a także w donicach, często łączy się rośliny atrakcyjne, z jadalnymi, dlatego pojawić się tu mogą truskawki, poziomki, sałata, pomidorki koktajlowe itp.

Komentarze do wpisu (3)

2 sierpnia 2019

Te sofy w stylu rustykalnym są obłędne! Bardzo mi się podobają te odcienie drewna, subtelne i jasne

8 sierpnia 2019

Uwielbiam styl rustykalny, ale nowoczesne meble też są fajne.

14 sierpnia 2019

Świetny pomysł z świeczkami w donicy - wygląda bardzo ładnie

poniedziałek-piątek: 9.00-17.00 602 790 598 kontakt@ogrodolandia.pl

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium