Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Chmura tagów
Promocje
Mały stolik Nardi Aria 60x60
Mały stolik Nardi Aria 60x60
315,00 zł 250,00 zł
szt.
Narożnik Toulouse (5-osobowy) ze stolikiem
Narożnik Toulouse (5-osobowy) ze stolikiem
4 700,00 zł 3 900,00 zł
szt.
Krzesełko dziecięce ARIEL
Krzesełko dziecięce ARIEL
40,00 zł 25,00 zł
szt.
Stolik dziecięcy ARIEL
Stolik dziecięcy ARIEL
160,00 zł 100,00 zł
szt.
Mały podnóżek do fotela Folio
Mały podnóżek do fotela Folio
260,00 zł 200,00 zł
szt.
Krzesło z podłokietnikami Nardi Costa
Krzesło z podłokietnikami Nardi Costa
280,00 zł 230,00 zł
szt.
Ogrodowy hoker Lido z oparciem
Ogrodowy hoker Lido z oparciem
335,00 zł 250,00 zł
szt.
Krzesło Nardi BIT nowoczesne
Krzesło Nardi BIT nowoczesne
315,00 zł 275,00 zł
szt.
Ażurowa ławka Nardi Net
Ażurowa ławka Nardi Net
850,00 zł 700,00 zł
szt.
Stolik kawowy Sevran
Stolik kawowy Sevran
1 900,00 zł 1 450,00 zł
szt.
Zestaw kawowy 4 fotele stolik Aria
Zestaw kawowy 4 fotele stolik Aria
3 700,00 zł 2 800,00 zł
szt.
Narożnik 2-modułowy TOULOUSE czarny
Narożnik 2-modułowy TOULOUSE czarny
5 900,00 zł 3 500,00 zł
szt.
Zadaszony taras - jak zadaszyć taras? 0
Zadaszony taras - jak zadaszyć taras?

Zadaszony taras

Wypoczynek na tarasie, to ogromny przywilej, który doceniają wszyscy posiadacze ogrodu. Taras w sezonie letnim, staje się dodatkowym pokojem. Lubimy wypoczywać tu w gronie naszych najbliższych. Ustawiając na tarasie wygodne meble - wypoczynkowe czy jadalnię nie, tworzymy kuszącą przestrzeń, która ma ogromny potencjał. Na tarasie urządzamy przyjęcia ogrodowe, spotykamy się z rodziną przy obiedzie, czy też pijemy smaczną, poranną kawę.

Taras to miejsce, które wszyscy kochamy. Zadaszenie nad tarasem powoduje, że staje się on jeszcze bardziej wygodny. Ochrona przed słońcem, a czasem przed deszczem, to cechy, jakich oczekujemy od zadaszenia.

Najczęściej zadaszenia obejmują strefę jadalnianą, planujemy ej nad stołem ogrodowym, tak aby nawet podczas bardzo słonecznej pogody, możliwe było zjedzenie posiłku w krzepiącym cieniu. Czasami planujemy konstrukcje zacieniające również nad strefą wypoczynkową, jednak wtedy lepiej zdecydować się na częściowe jej zacienienie, lub rozsuwane zadaszenie taras, które pozwoli nam dopasować je do pogody.

Zadaszenie tarasua może mieć kilka form. Powinno być dopasowane do stylu ogrodu, domu, do naszych oczekiwań, czy sposobu wypoczynku.

Jakie zadaszenia mamy do wyboru? Możemy zdecydować się na nowoczesny żagiel ogrodowy, funkcjonalną markizę ogrodową, tradycyjne zadaszenie z drewna czy poliwęglanu, albo łatwy w montażu, i skuteczny parasol ogrodowy. W tym artykule przyjrzymy się bliżej każdemu z tych rozwiązań.

Zadaszenie tarasu - jak wybrać?

Czy na każdym tarasie możemy zastosować każde z prezentowanych przez nas rozwiązań? Jakie kryteria powinniśmy uwzględnić, poszukując najlepszego zadaszenia akurat na nasz taras?

Tarasy przydomowe możemy podzielić na tarasy wolnostojące, lub związane z budynkiem. Na trasie wolnostojącym z oczywistych względów nie da się zamontować markizy. Natomiast pozostałe rozwiązania sprawdzą się na każdym z tarasów, bez problemu będzie można je bezpiecznie zamocować i użytkować.

Poszukując zadaszenia tarasu, musimy mieć na uwadze, że zadaszenia takie jak żagiel, parasol czy markiza, będziemy mogli składać bądź zwijać kiedy zechcemy, korzystając na przykład z wiosennego słońca. Natomiast zadaszenia z drewna są trwałymi rozwiązaniami, nie ma możliwości dopasowywania ich do pogody. Są to konstrukcje stałe zacieniające taras - niezależnie od pogody.

Jedynym rozwiązaniem w przypadku drewnianych zadaszeń jest takie zaplanowanie go, aby zacieniał tylko częściowo taras. Pamiętajmy również o tym, że zadaszenie tarasu, będzie również wpływało na doświetlenie pomieszczenia, które przylega do tarasu. W czasie upalnych, słonecznych dni w salonie czy sypialni przy trasie, będzie panował przyjemny chłód i cień, ale w czasie jesiennych dni, pomieszczenia te będą jeszcze ciemniejsze niż pozostałe.

altana montana

Nowoczesna altana Montana pasuje do tego nowoczesnego ogrodu.

Kolejnym kryterium jakie bardzo często decyduje o tym, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, jest montaż danego zadaszenia. Niektóre z rozwiązań będą wymagać skomplikowanego mocowania w elewacji budynku, czy też potrwają kilka dni, inne natomiast możemy wprowadzić na taras samodzielnie, bez konieczności zatrudniania fachowców, a efekt jest natychmiastowy.

Bardzo często również kierują nami względy finansowe. Poszukując zadaszenia tarasu porównujemy oferty, ceny. Jest to bardzo dobrym pomysłem, jednak warto pamiętać, że zadaszenia chronią nas przed czynnikami atmosferycznymi, nie warto oszczędzać na ich jakość i czy solidności wykonania. Wybierajmy najlepsze tworzywa, które posiadają certyfikaty, albo gwarancje.

Tworzywo, z jakiego wykonane będzie zadaszenia tarasu, ma decydujący wpływ na jego funkcjonalność i użytkowość. Tworzywo trwałe, odporne na czynniki atmosferyczne, a także takie, które nie wymaga pielęgnacji, impregnacji, zapewnia nam bezproblemowe korzystanie z zadaszenia.

Oczywiście poszukując zadaszenia nad taras, nie powinniśmy zapominać o własnych upodobaniach. Dopasowanie zadaszenia do stylu naszego ukochanego ogrodu, dopasowanie do naszych oczekiwań, jest bardzo ważne. Jeżeli poszukujemy się na tarasie dobrze, komfortowo, to relaks w tym miejscu będzie jak najbardziej przyjemny.

altana hamburg

Klasyczna, ośmioboczna altana z drewna

ZADASZENIE TARASU Z DREWNA

Zadaszenie tarasu z drewna to chyba najczęściej wybierana opcja zadaszeń tarasowych. Drewno jest tworzywem solidnym, a powstająca z niego konstrukcja jest stabilna i bezpieczna. Zadaszenie tarasu przy domu, wykonuje się, mocując je na ścianie budynku z jednej strony, z drugiej zaś wsparcie takie zadaszenia stanowią filary. Pokrycie zadaszenia z drewna najczęściej stanowi takie samo tworzywo, jak pokrycie dachu domu, dzięki czemu całość ładnie do siebie pasuje.

zadaszony taras

Zadaszenie z drewna może mieć charakter nowoczesny lub klasyczny.

Zadaszenie tarasu z drewna jest rozwiązaniem na wiele lat. Jest to pewna inwestycja, stanowi większy wydatek, ale bardzo opłacalny.

Niestety drewno, jako tworzywo naturalne, wymaga impregnacji. Zarówno słupy zadaszenia, jak też podbicie dachu, będą wymagały co kilka lat malowania, impregnacji, odświeżania. Dodatkowo zadaszenie z drewna na stałe zacienia taras. Jest to bardzo komfortowe podczas upalnych dni, kiedy cień jest obszerny, stabilny, jednak takie zadaszenie uniemożliwia nam korzystanie z pierwszych wiosennych promieni lub wtedy, kiedy dzień jest chłodniejszy, a my chcielibyśmy jednak wygrzać się na słońcu.

ZADASZENIE TARASU Z POLIWĘGLANU

Zadaszenie tarasu z poliwęglanu jest propozycją bardziej funkcjonalna. W tym przypadku konstrukcja również zostaje wykonana z drewna, jednak jej zwieńczenie to trwałe tworzywo sztuczne. Poliwęglan jest bardzo odporny na czynniki atmosferyczne, nawet po wielu latach wygląda doskonale. Jest dużo lżejszy niż pokrycie zadaszenia z dachówki czy blachodachówki, dlatego konstrukcja drewniana również nie musi być tak mocno zabudowana, co niweluje koszty jej wykonania. Często konstrukcja pod zadaszenie z poliwęglanu jest wykonana z elementów metalowych.

Poliwęglan może mieć kilka kolorów, możemy być przezroczysty, lub lekko barwiony, dzięki czemu nie ogranicza całkowicie docierania słońca na taras. Poliwęglan więc chroni nas skutecznie przed deszczem, ale pozwala korzystać ze słońca. Więcej na temat zadaszeń z poliwęglanu przeczytasz na naszym blogu.

Zadaszenie tarasu rozsuwane - markizy

Markiza to praktyczne, rozsuwane zadaszenia tarasu. Markiza składa się z metalowego stelaża, najczęściej wykonanego z aluminium, na którym zamocowany jest trwały materiał. Najczęściej jest to materiał akrylowy - bardzo odporny na wilgoć.

meble na zadaszonym tarasie

Markiza ogrodowa to zadaszenie które musi być mocowane na ścianie budynku.

Markiza jest sterowana mechanicznie za pomocą wysięgnika z korbą, albo elektrycznie. Materiał może być rozwijany lub zwijany, w zależności od naszych potrzeb. Markizy są mocowane do elewacji budynku, dlatego najlepiej zaplanować ich obecność jeszcze przed wykonaniem elewacji. Oczywiście możliwy jest montaż również na domach ocieplonych i wykończoną elewacją, ale zawsze będzie się to wiązało z dodatkowymi pracami, gdyż warstwa elewacji pod mocowanie, będzie musiała być usunięta aż do murów. Mocowanie markizy musi być solidne i pewne.

Materiał markizy może być rozwijany do specjalnej kasety, która chroni go przed zamakaniem czy wpływem innych czynników atmosferycznych, kiedy jej nie użytkujemy.

Pielęgnacja markizy jest prosta - jej czyszczenie odbywa się za pomocą wody, możemy w czasie deszczu rozwinąć ją maksymalnie, lub umyć za pomocą myjki ogrodowej. Stosując to drugie rozwiązanie pamiętajmy, aby nie używać strumienia wody o dużym ciśnieniu, gdyż może ono uszkodzić materiał.

Po umyciu markizy musimy poczekać na jej całkowite wyschnięcie i dopiero wtedy ją zwinąć. W przeciwnym wypadku może dojść do zapleśnienia materiału.

 

pergola split

pergola split z rozsunietym dachem

Pergola z przesuwanym dachem

Markizy mogą być również mocowane na pergolach drewnianych. W takim wypadku materiał stanowi wypełnienie dachu. Mocowany na specjalnych szynach, może być rozsuwamy w dowolnym momencie. Parametry materiału w tym przypadku również są bardzo ważne - powinien być to trwały i odporny materiał, łatwy w pielęgnacji. Materiały do stosowania na zewnątrz często są pokryte warstwą zabezpieczającą je przed zamakaniem. Sterowanie pergoli z rozsuwanym dachem może być mechaniczne i elektryczne, jest to więc bardzo wygodna i funkcjonalna opcja zadaszenia nad tarasem.

PARASOL OGRODOWY NA WYSIĘGNIKU

Parasol ogrodowy możemy wprowadzić na taras bardzo łatwo i szybko. Jego zakup jest prosty, a montaż nie wymaga specjalnych umiejętności czy sprzętów. Porządny parasol ogrodowy ma dużą czaszę, która musi być zamocowana w ciężkiej podstawie, utrzymującej go stabilnie, nawet pomimo wiatru.

parasol nad tarasem

Parasol ogrodowy jest łatwy w montażu, a bardzo skuteczny.

Parasole ogrodowe mogą mieć nawet 5 metrów średnicy. Czasza parasola jest wykonana z materiału odpornego na wilgoć, słońce, najczęściej jest to polipropylen. Czasza może być mocowana na nodze centralnej lub bocznej - boczne umiejscowienie nogi jest wygodniejsze, gdyż pozwala na wykorzystanie całej zacienionej powierzchni.

Kształt czaszy również możemy dopasować do naszego tarasu - może to być kwadrat, lub koło. Kolorystyka i wykonanie jakie oferują nam producenci parasoli są bardzo różnorodne, łatwo więc dopasować je do każdego stylu ogrodowego.

Parasol może być wyposażony w pokrowiec na czaszę, która chroni materiał przez zamakaniem, a także zabrudzeniem. Czyszczenie czaszy najczęściej jest równie proste jak mycie markizy ogrodowej, wystarczy woda.

Podstawa tarasu może być wykonana z metalu, albo drewna. Najczęściej wykorzystuje się w takim przypadku drewno egzotyczne, które jest zupełnie odporne na czynniki atmosferyczne.

Wysoka jakość parasola jest widoczna w jego wykonaniu i gwarantuje, że parasol będzie stylowym zadaszeniem tarasu.

ŻAGIEL OGRODOWY

Żagiel ogrodowy to nowoczesna propozycja do ogrodu. Żagiel jest to ogrodowy materiał, w kształcie trójkąta lub kwadratu, który rozpina się nad tarasem, na specjalnej konstrukcji stelaży i linek.

żagiel ogrodowy nad tarasem

Żagiel ogrodowy to nowoczesny sposób zadaszenia tarasu.

Zastosowane do podstawy żagla tworzywo to najczęściej metal. Linki do napisania żagla są wykonane ze stali, natomiast słupy są stalowe lub aluminiowe. Żagiel można montować do ściany budynku, a także drewnianej konstrukcji tarasu, czy też jego drewnianego zwieńczenia. Żagle ogrodowe możemy ze sobą łączyć, a także wybierać w ich kolorach, wielkościach. Większość żagli jest wykonywana indywidualnie pod zamówienie, dlatego wymiar żagla przeciwsłonecznego jest doskonale dopasowany do tarasu.

Tworzywo wykonania żagla to bardzo trwały akryl, który na brzegach jest zwieńczony metalowymi elementami - oczkami - ułatwiającymi montaż . Oczka gwarantują również stabilność połączeń żagla z masztami, na których ma być rozpięty. Akryl jest zabezpieczony dodatkową warstwą przed wilgocią, a także nasłonecznieniem, dzięki czemu może być użytkowany cały sezon, bez względu na pogodę, bez obaw o jego uszkodzenia.

Żagiel na taras to luksusowa wizytówka, jego eleganckie zwieńczenie. Stanowi on jeden z nowszych trendów ogrodowych, dlatego jego obecność z wyróżni nasz taras.

żagle nad tarasem

Żagiel w ogrodzie jest widocznym z daleka elementem dekoracyjnym.

Zadaszenie tarasu pozwala nam stworzyć w tym miejscu funkcjonalną przestrzeń. Taras skąpany w cieniu jest marzeniem, zwłaszcza w upalne, letnie dni. Możliwość wyboru spośród kilku ciekawych opcji gwarantuje, że z pewnością znajdziesz coś ciekawego swój taras.

Poznaj również - Modne dodatki na taras, balkon i do ogrodu! Stwórz przestrzeń, w której wypoczniesz i miło spędzisz czas.

Komentarze do wpisu (0)

poniedziałek-piątek: 9.00-17.00 602 790 598 kontakt@ogrodolandia.pl

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium