Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Chmura tagów
Promocje
Leżak basenowy Nardi EDEN
Leżak basenowy Nardi EDEN
550,00 zł 500,00 zł
szt.
Podświetlana donica TILLA LED
Podświetlana donica TILLA LED
429,00 zł 407,55 zł
szt.
Komplet ogrodowy: stół rozkładany Libeccio i krzesła Bora
Komplet ogrodowy: stół rozkładany Libeccio i krzesła Bora
3 680,00 zł 2 900,00 zł
szt.
Zestaw 4 szt. donic betonowych naturalnych corten
Zestaw 4 szt. donic betonowych naturalnych corten
4 820,00 zł 4 400,00 zł
szt.
Zestaw 5 szt. donic betonowych loft jasny szary
Zestaw 5 szt. donic betonowych loft jasny szary
3 720,00 zł 3 000,00 zł
szt.
Tradycyjny zestaw technorattanowych mebli Sandkorn
Tradycyjny zestaw technorattanowych mebli Sandkorn
12 900,00 zł 10 900,00 zł
szt.
Duża donica Mercury niebieska
Duża donica Mercury niebieska
547,46 zł 499,00 zł
szt.
Leżak basenowy ALFA (4 kolory)
Leżak basenowy ALFA (4 kolory)
790,00 zł 650,00 zł
szt.
Fotel Nardi ARIA
Fotel Nardi ARIA
840,00 zł 500,00 zł
szt.
Krzesło z podłokietnikami Nardi Costa
Krzesło z podłokietnikami Nardi Costa
280,00 zł 200,00 zł
szt.
Mały stolik Nardi Aria 60x60
Mały stolik Nardi Aria 60x60
315,00 zł 250,00 zł
szt.
Wiosenne rośliny kwitnące - kwitnące drzewa i krzewy 0
Wiosenne rośliny kwitnące - drzewa i krzewy kwitnące wiosną

Wiosenne rośliny kwitnące - drzewa i krzewy kwitnące wiosną

Wiosenny ogród to ulubione miejsce wielu ogrodników - soczysta zieleń, i moc budzącego się z zimowego snu ogrodu to pozytywne widoki, które napawają radością i optymizmem. We wiosennym ogrodzie, na tle soczystej zieleni, pojawia się wiele pięknie kwitnących drzew, krzewów i roślin zielnych. Jeżeli lubimy spędzać czas w ogrodzie, łapiąc te najwcześniejsze kwietniowe promienie słońca, wypoczynek z pewnością umilą nam kwitnące nasadzenia. Które z wiosennych roślin kwitną najpiękniej? Co warto mieć w ogrodzie?

Wiosna to nie tylko rośliny cebulowe - co nas zaskoczy?

Mimo, że większości z nas wiosenne kwiaty kojarzą się wyłącznie jako kwiaty cebulowe, to jest ogromna ilość odmian drzew i krzewów, które kwitną wiosną. Dlatego w naszym ogrodzie wiosną mogą kwitnąc nie tylko piękne tulipany, krokusy, żonkile, ale też większe rośliny.

Jakie drzewa kwitną wczesną wiosną?

Podstawą każdej ogrodowej aranżacji są drzewa - o każdej porze roku stanowią szkielet ogrodu. Istnieją różne gatunki drzew, które zakwitają wczesną wiosną - w kwietniu, a czasem nawet już pod koniec marca. Jakie drzewa charakteryzują się pięknymi kwiatami?

kwiaty wiśni

kwiaty wiśni

Wiosna to czas kwitnienia drzew owocowych.

Do grona najwcześniej kwitnących roślin możemy zaliczyć wiele drzew owocowych jak brzoskwinie, wiśnie, czy śliwy. Te drzewa owocowe kwitną wiosną już w kwitnieniu - dlatego zwłaszcza brzoskwinie, czy morele, musimy zabezpieczyć w czasie kwitnienia przed przymrozkami - uszkodzone przez niskie temperatury kwiaty opadną i owoców nie będzie.

Pisząc o kwitnących drzewach nie sposób nie wspomnieć o magnoliach. To wspaniałe, bardzo eleganckie drzewa, które najczęściej mają okazałe kwiaty. Magnolie są delikatnymi drzewami, której najlepiej rosną na osłoniętym i zacisznym stanowisku. Kwiaty pojawiają się przed rozwojem liści. Najwcześniej kwitnącym gatunkiem jest magnolia stellata - czyli magnolia gwiaździsta - z białymi kwiatami.

Najpopularniejsze gatunki magnolii mają kwiaty w kolorze białym, różowe lub fioletowe, jedno lub dwubarwne. Czasami kwiaty magnolii zachwycają nie tylko eleganckim wyglądem, ale też subtelnym zapachem.

magnolia gwiaździsta

Magnolia gwiaździsta - ma piękne, białe kwiaty.

magnolia

Magnolia zachwyca subtelnymi kwiatami.

Do pięknie kwitnących wiosną drzew należą zdecydowanie też jabłonie - rajskie i tradycyjne drzewa owocowe. Rajskie jabłonie to mniejsze drzewka, lub nawet krzewy, których kwiaty są bardzo liczne. Rajskie jabłonie, z racji mniejszych rozmiarów, możemy z powodzeniem posadzić nawet w małych ogrodach. Ich kwiaty mają najczęściej kolor różowy i są bardzo liczne. Na ten gatunek drzew warto zwrócić uwagę, ponieważ liczne odmiany mają również barwne liście i bardzo dekoracyjne owoce. Dodatkowo te krzewy kwitnące są mało wymagające i bardzo odporne na czynniki atmosferyczne - nie przemarzają, nie cierpią z powodu suszy. Owoce rajskich jabłoni są jadalne, ale nie tak duże i apetyczne jak tradycyjnych jadalnych odmian.

rajska jabłoń

rajska jabłoń

Rajskie jabłonie mają mnóstwo kwiatów, a potem owoców.

Migdałek trójklapowy to kolejne małe drzewo, które ma piękne, różowe kwiaty, pojawiające się z nadejściem wiosny. Migdałek to niewielkie drzewko, bardzo popularne, często spotykane nawet w marketach. Ma charakterystyczny pokrój - najczęściej jest to forma szczepiona na pniu, koronę drzewa stanowią wzniesione pędy, które wiosną są gęsto oblepione przez różowe kwiaty. Kwiaty migdałka przypominają małe różyczki - ich kolor wraz z przekwitaniem staje się jaśniejszy. Kwiaty pojawiają się jeszcze przed rozwojem liści - nawet w połowie marca, a zanikają w połowie kwietnia, choć czasem kwitną dłużej. Najlepsze stanowisko dla migdałka to gleba żyzna i próchnicza. Jest wrażliwy na wiosenne przymrozki, dlatego najbardziej odpowiada mu sadzenie na miejscach słonecznych i osłoniętych od wiatru.

kwiaty migdałka

kwiaty migdałka

Kwiaty migdałka wyglądają jak małe różyczki.

Kolejnym pięknym wiosną drzewem jest śliwa wiśniowa. To gatunek który ma liczne odmiany, najbardziej rozpowszechnioną jest odmiana Nigra o purpurowych przez cały sezon wegetacyjny - liściach. Śliwa wiśniowa to drzewo osiągające wysokość do nawet 7 metrów. Pierwsze wiosenne kwiaty w odcieniach różu, pojawiają się późną wiosną. Obfitymi kwiatami pokrywa się zwłaszcza w pełnym słońcu. To jedno z najbardziej popularnych drzew kwitnących, które są chętnie sadzone w terenach zieleni miejskiej i miejskich ogrodach - rośliny te są odporne na mróz, suszę i zanieczyszczenia powietrza.

Pięknymi kwiatami, które mają mocny zapach są kwiaty robinii akacjowej. To drzewo o różowych lub białych kwiatach zebranych w grona. Robinie kwitną późną wiosną. Robinia to duże drzewo o luźnej koronie, ale dostępne są odmiany pienne, o wysokości do kilku metrów. Odmiany te mają najczęściej regularne, kuliste korony. Cechą charakterystyczną jest fakt, że gatunki takie jak robinia bardzo późno rozpoczynają wegetację. Dlatego ich kwitnienie jest późne.

różowa robinia

biała robinia

Robinia akacjowa może mieć kwiaty białe lub różowe.

Kolejnym ciekawym drzewem, które ma piękne kwiaty jest głóg. Zwłaszcza głóg pośredni w odmianach ma wyróżniające się kwiaty. Głóg kwitnie wraz z końcem wiosny. Kwiaty mają kolor różowy i podobnie jak u migdałka - przypominają małe różyczki. Wiosenne kwiaty są wyjątkowo piękne u odmiany Paul's Scarlett - to niewielkie drzewo osiąga wysokość 5-6 metrów, ma jajowatą koronę, którą jego kwiaty wiosną pokrywają w całości. Głóg ten jest popularny ze względu na atrakcyjne kwiaty i małe wymagania - dobrze znosi suszę, zanieczyszczenie powietrza. Jedyne co może mu nie sprzyjać to kiedy posadzimy go w suchą lub zbyt wilgotną ziemię.

Jakie krzewy mają wiosenne kwiaty ?

Krzewy kwitnące wiosną to doskonałe uzupełnienie nasadzeń ogrodowych. Popularną grupą krzewów są tawuły, które chętnie sadzimy w naszych ogrodach.

tawuła szara

tawuła szara

Tawuła szara na wiosnę wręcz ugina się pod ciężarem kwiatów.

Jest wśród nich oszałamiająca tawuła szara, która wręcz cała zasypana jest w kwiatach białych. Tawuła szara to rozłożysty krzew z przewisającymi z wiekiem gałązkami, które wiosną, na początku kwietnia ozdobione są w liczne kwiaty. Kwiatki są drobne, ale bardzo obfite kwitnienie sprawia, że wyglądają cudownie. Ta odmiana tawuły jest bardzo tolerancyjna w stosunku do stanowiska i gleby - dobrze rośnie w miejscu słonecznym, ale również w lekkim cieniu.

Forsycje to krzewy bez których chyba trudno wyobrazić sobie wiosenny ogród. Słoneczne, żółte kwiaty są bardzo radosnym akcentem w ogrodzie. Forsycja najlepiej kwitnie na stanowisku słonecznym. Musimy pamiętać o tym, że przycinać ją powinno się po przekwitnięciu, nigdy wiosną. Krzew ten kwitnie w ogrodzie bardzo wczesną wiosną, uznaje się go za symbol, a jego żółte kwiaty są mocno charakterystyczne, ale obecnie dostępne są już odmiany o kwiatach, które kwitną w odcienie różu.

forsycja

Forsycja to symbol wiosny.

Innym, zachwycającym krzewem, które kwitną wiosną jest oczar. To krzewy, które kwitną bardzo wcześnie, nawet kiedy w wiosennym ogrodzie leży śnieg. Kwiaty tej rośliny są bardzo oryginalne - przypominają kolorowe, wąskie wstążeczki, które nawleczona grupami na gałązki. Kwiaty tej ciekawej rośliny mają kolor żółty, czerwony, pomarańczowy. Mimo, że krzewy te są dość kapryśne, warto posadzić je w swoim ogrodzie, aby zachwycić się ich pięknem.

oczar

oczar

Oczary kwitną bardzo wcześnie - już nawet w lutym.

Dereń jadalny to ostatni krzew kwitnące wiosną, o którym chcemy wspomnieć. Dereń ten kwitnie na przełomie marca i kwietnia. Jego kwiaty są żółte, i mają charakterystyczny zapach - rozpoznawany przez niektórych jako nieprzyjemny. Kwiaty są zawiązką owoców, które są smaczne i bardzo zdrowe. Dereń ten wymaga miejsca zacisznego, słonecznego z glebą o odczynie zasadowym.

Kwiaty kwitnące wczesną wiosną - co nas zaskoczy?

Kwiaty pojawiające się w ogrodzie wczesną wiosną to nie tylko ładne widoki, ale też pożytek. Kwitnące wiosną rośliny są źródłem pokarmu dla licznych pszczół i innych owadów, które zbudzone z zimowego snu, są wygłodniałe i poszukują jedzenia. Warto więc sadzić wiosenne rośliny kwitnące, które nie tylko spełnią się jako zwiastuny wiosny w naszym ogrodzie, ale również jako miejsce wypoczynku dla mniejszych przyjaciół.

bez w koszyku

Wiosna to również pachnące pięknie kwiaty bzów. Szkoda, że fotografia nie oddaje zapachu

Idealnym uzupełnieniem nasadzeń z drzew i krzewów będą byliny, które sprawdzą się pod koronami drzew - Z pięknie kwitnących warto zwrócić uwagę na zawilec gajowy. Jego białe kwiaty, z żółtym oczkiem są bardzo atrakcyjne. Zawilec gajowy dobrze rośnie nawet w cieniu, więc pod okapami drzew doskonale sobie poradzi. Takie uzupełnienie nasadzeń z drzew i krzewów sprawi, że ogród będzie pełen kwiatów.

Komentarze do wpisu (0)

poniedziałek-piątek: 9.00-17.00 602 790 598 kontakt@ogrodolandia.pl

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium