Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Chmura tagów
Przysiadł pan tulipan na balkonie, czyli jak sadzić tulipany w donicy 0
Przysiadł pan tulipan na balkonie, czyli jak sadzić tulipany w donicy

Tulipany

Czas sadzenia tulipanów, więc radzimy w jaki sposób zasadzić tulipany i inne kwiaty cebulowe w donicy, by móc cieszyć się piękną kompozycją na wiosnę.

Jeśli chcemy zasadzić tulipany w donicy, która będzie wystawiona wiosną na tarasie, balkonie lub w ogrodzie, musimy pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim:

Jak sadzić tulipany w donicy

  • kupujmy zdrowe cebulki (bez plam i uszkodzeń)
  • w doniczce sadzimy je gęściej niż w gruncie (nie co 15 cm)
  • cebule tulipanów sadzimy pod koniec września lub na początku października
  • przed nadejściem mrozów donicę najlepiej jest zakopać, lub jeśli nie ma takiej możliwości- możemy zostawić ją na tarasie, ale taka donica musi być zabezpieczona- np. obłożona styropianem, przesypana torfem i postawiona przy ścianie domu, gdzie jest cieplej, dodatkowo całość okrywamy słomą. Jeśli donica miałaby stać w piwnicy, to tylko takiej, gdzie temperatura nie przekracza 5°C. Nie można przenosić donicy z cebulkami do domu, ani trzymać w cieplejszych pomieszczeniach, ponieważ zaczną on zbyt szybko wzrastać.

Kiedy przenieść donice z cebulkami tulipanów na taras?

Możemy to zrobić już pod koniec marca. Możemy zdjąć osłony i nie wnosimy już donicy do domu. Jeśli będzie zapowiadać się mroźna noc, osłońmy donice matą lub kartonem.

Jeśli zasadzimy w donicy również inne roślinki cebulowe, takie jak: szafirki, krokusy, narcyzy, cebulice, hiacynty, śnieżyce i śnieżyczki, kompozycja będzie dłużej dekoracyjna i bardziej kolorowa. Więcej na temat tulipanów przeczytasz także tutaj - Ogród jak holenderski krajobraz

Komentarze do wpisu (0)

poniedziałek-piątek: 9.00-17.00 602 790 598 kontakt@ogrodolandia.pl

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium