Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Chmura tagów
Jak zaprojektować ogród marzeń? - Recenzja książki Danuty Młoźniak 1
Jak zaprojektować ogród marzeń? - Recenzja książki Danuty Młoźniak

Danuta Młoźniak to bardzo ceniona projektanta ogrodów, która współpracuje z programem "Maja w ogrodzie" oraz licznymi czasopismami branżowymi. Jej prywatny ogród został uznany za jeden z najpiękniejszych ogrodów przydomowych w Europie. Książka, jaką napisała jest praktycznym poradnikiem, wzbogaconym w wiele fotografii.

okładka książki

Okładka książki "Jak zaprojektować ogród marzeń".

"Jak zaprojektować ogród marzeń?" to nie jest zwykła książka, ani zwykły poradnik. To przede wszystkim inspiracja. Książka, wzbogacona w wiele ciekawych zdjęć, zachęca nas do działania, jest źródłem wielu interesujących pomysłów.

strona w książce

"Jak zaprojektować ogród marzeń?" powstała z myślą o wszystkich, którzy stoją przed wyzwaniem urządzanie i planowania własnego ogrodu. Książka składa się z kilku części.

Pierwsza część to przegląd przez najpopularniejsze style ogrodowe. Każdy ze stylów został opisany szczegółowo, pod względem zastosowanych tworzyw, pasujących roślin, a także idei danego ogrodowego designu. Możemy poczytać i obejrzeć wiele fotografii, dotyczących takich stylów jak ogród nowoczesny, geometryczny, wiejski, mieszany, śródziemny, ogród miejski, rodzinny, ogród kolekcjonera, ogród egzotyczny. Opisy są pełne praktycznych rad, które będą przydatne podczas zakładania ogrodu w danym stylu. Autorka zwraca uwagę na zagrożenia, z jakimi zetknąłem się, podczas wprowadzania danego stylu w życiu.

spis treści w książce

Spis treści w książce "Jak zaprojektować ogród marzeń".

strona z radą w książce

Kolejna część to szczegółowy poradnik, który przeprowadza nas przez wszystkie kroki, jakie powinniśmy wypełnić, pracując nad projektem naszego ogrodu. Autorka dokładnie opisuje od czego zacząć, jakie etapy następują po sobie. Każdy z kroków jest dokładnie opisany, autorka zwraca uwagę na najczęstsze błędy, popełniane na każdym z etapów. Jest to swoista instrukcja zakładania ogrodu - przez która za rękę prowadzi nas jedna z najwybitniejszych projektantów ogrodów. Na każdym z kolejnych kroków jesteśmy zasypywani praktycznymi poradami, które zostały zapisane w ciekawej formie, są doskonale widoczne na kartce książki.

strona w książce

strona w książce

Ostatnia część książki to wygodne i sprawdzone przez autorkę zestawienia roślin. Jest to kompendium łączenia ze sobą roślin. Znajdziemy tu przykłady rabat do cienia, na stanowisko słoneczne, czy podmokłe, rabaty z różami, czy innymi gatunkami roślin. Wszystko oczywiście dalej wyposażone w piękne zdjęcia.

strona w książce

strona w książce

 

Książka "Jak zaprojektować ogród marzeń?" ma twardą oprawę. Jest bardzo poręczna i wygodna w czytaniu. Treści na poszczególnych kartkach są rozmieszczone bardzo czytelnie, a ogromna ilość pięknych zdjęć pozwala nam lepiej wyobrazić sobie to, o czym pisze autorka książki.

Jesteśmy pewni, że ten poradnik przyda się każdemu, kto stoi przed wyzwaniem urządzenia własnego ogrodu. Dzięki praktycznym, jasnym wskazówkom autorki mamy możliwość stworzyć projekt, który doskonale dopasuje się do naszych oczekiwań, a więc będzie nas satysfakcjonował. Wiele praktycznych porad dotyczących sadzenia, doboru roślin, czy też samego projektowania powoduje, że ogród będzie wyglądał na wykonany przez profesjonalistę.

strona w książce

 

Komentarze do wpisu (1)

9 lipca 2019

Jestem tym szczęśliwcem, że już ją posiadam. Również polecam!

poniedziałek-piątek: 9.00-17.00 602 790 598 kontakt@ogrodolandia.pl

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium