Infolinia 602 790 598
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Chmura tagów
Innowacyjne drogi do zastosowania w ogrodnictwie, i nie tylko 0
Innowacyjne drogi do zastosowania w ogrodnictwie, i nie tylko

Co to jest PaveDrain?

PaveDrain to duże bloki brukowe z wbudowanym schowkiem. Woda deszczowa jest wychwytywana między każdy blok i kierowana do wód gruntowych lub magazynowana w łukowatym obszarze bezpośrednio pod każdym blokiem. Ta konstrukcja, w połączeniu z trwałością jest tym, co odróżnia system od innych porowatych produktów do układania na nawierzchni.

Dodatkowo bloki mogą być stosowane na drogach uczęszczanych przez ciężarówki, co znacznie zwiększa możliwości zastosowanie, tego wcale nie taniego, rozwiązania.

 

 

montaż pavedrain

Jak się instaluje PaveDrain?

PaveDrain można zainstalować na dwa sposoby. Można układać go tak samo, jak kostki brukowe, pojedynczo. Taki system sprawdza się idealnie na małych powierzchniach lub tam, gdzie jest ograniczony dostęp do ciężkiego sprzętu.

PaveDrain można układać również w matach. Maty są blokami połączonymi ze sobą za pomocą wielożyłowego kabla, co umożliwia instalację modułową. Maty te można składać poza terenem budowy, dostarczać i ustawiać za pomocą dźwigu lub ciężkiego sprzętu budowlanego na miejscu montażu.

Po ustawieniu i ukończeniu montażu nawierzchnia nie wymaga czasu utwardzania, co znacznie przyspiesza oddanie pasa drogi, ścieżki, placu czy innego miejsca montażu bezpośrednio do użytku.

ścieżka z pavedrain

Funkcje i zalety PaveDrain

PaveDrain ma niezliczone zalety i, w tym czasie, nie zauważamy żadnych wad. W końcu nawet większa cena tak świetnego produktu nie powinna odstraszać od zastosowania – jeśli będzie to w końcu możliwe.

Zalety modułów PaveDrain:

  • Poszczególne moduły są bardzo porowate - testowane przy nacisku 2000 galonów na minutę, na stopę kwadratową lub 4000 w / min / sf
  • Można je łatwo czyścić - czyszczenie jest proste, najlepszą metodą jest użycie sprężarki powietrza z duszą do wydmuchiwania gruzu ze szczelin.
  • Można montować go wszędzie – dzięki zastosowaniu pojedynczych modułów można maksymalnie wykorzystać każdy teren, nawet ten z nierównościami i zawiłymi ramami
  • PaveDrain maksymalizuje korzyści, ponieważ łukowate wzornictwo przechowuje więcej wody deszczowej niż typowe koryto do infiltracji kamienia
  • Heavy Duty - PaveDrain to jedyny produkt, który zalecany jest do montażu w obszarach intensywnego ruchu ciężarówek. Każdy blok jest tak trwały, że można go nawet używać w pobliżu pracy sprzętu budowlanego.
  • Przy uszkodzeniach bloków można je łatwo wymienić.

Gdzie można zastosować PaveDrain?

PaveDrain można stosować dosłownie wszędzie: na parkingach, drogach głównych i bocznych, przed budynkami. System sprawdza się na chodnikach, podjazdach, patiach, dziedzińcach, miejscach specjalnego zastosowania w ogrodach przydomowych. To dobre rozwiązanie również na tarasach i balkonach.

Czy PaveDrain jest rozwiązaniem wielu problemów?

Jak można wyczytać z wcześniejszego opisu, PaveDrain powinien jak najszybciej trafić na krajowy rynek. Może stanowić dużą konkurencję dla stosowanych obecnie rozwiązań. Na pewno zaś może być zakończeniem problemów związanych z budownictwem drogowym. Szczególne zastosowanie widzimy tu na miejskich parkingach, drogach, placach.

Mamy nadzieję, że produkt ten szybko trafi na polski rynek. Wy również widzicie w nim wiele możliwości?

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 000 000 000
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium