Infolinia 602 790 598
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28
Chmura tagów
Trendy ogrodowe 2022 - ogród w stylu japandi 0
Trendy ogrodowe 2022 - ogród w stylu japandi

Jaki jest przepis na udaną aranżację w ogrodzie? To taki design, który odpowiada naszym potrzebom, jest harmonijny z postrzeganiem przez nas świata, naszym przekonaniom.

Ogród powinien być wytchnieniem, oazą i prywatną ostoją.

Styl japandi to modna propozycja do ogrodu. Jesteśmy jednak pewni, że japandi to coś więcej niż chwilowa moda - to styl życia.

Japandi - co to jest? - trendy wnętrzarskie

Japandi powstał poprzez połączenie dwóch kierunków w projektowaniu - stylu inspirowanego japońskim i skandynawskim designem. Połączenie to jest widoczne już w nazwie Japandi gdzie Japan -pochodzi od Japonii, a - andi od skandii.

wnętrze w stylu japandi

wnętrze w stylu japandi z wyjątkową komodą

Wnętrza w stylu japandi.

Ten duet nie mógł skończyć inaczej - popularność we wnętrzach na całym świecie, świadczy o jego genialności. Połączenie japońskiego minimalizmu i skandynawskiego zamiłowania do przytulnych wnętrz, to nie tylko modne, ale przede wszystkim wygodne i piękne połączenie. Pochodzące z Japonii zamiłowanie do prostych form, i uporządkowanych wnętrz, zostało ocieplone przez miłość Skandynawów do naturalnych materiałów i jasnych kolorów. Dodatkowo z Japonii zaczerpnięto sztukę ZEN czyli możliwość wyciszenia się i kontemplacji w naszych wnętrzach, natomiast ze Skandynawii - funkcjonalność.

wnętrze w stylu japandi z charakterystyczną ścianą

salon w stylu japandi

wnętrze w stylu japandi

Wnętrza w stylu japandi mają być proste, urządzone z umiarem, ale przytulne.

Domy urządzone w stylu japandi w dużym stopniu są przytulane, a jednocześnie nieco "pustawe". Ale o to też chodzi w tym stylu - minimalizm to jego klucz - minimalizm wyraża się w ilości posiadanych rzeczy, w kolorach, tworzywach. . . Powinniśmy mieć tylko to, co jest nam naprawdę potrzebne. Dlatego we wnętrzach japandi nie znajdziemy kolekcji bibelotów, czy też przytłaczającej ilości mebli i dodatków. W stylu japandi powstają wnętrza, w których można odetchnąć, zrelaksować się i zapomnieć o wszystkim.

fotel rattanowy Egg przy kominku

Wnętrze japandi nie musi być jasne - na zdjęciu fotel rattanowy Egg.

Przestrzeń jest przestronna, nie przytłacza człowieka, a wręcz przyjemnie otula, przynosi ukojenie

Najnowsze trendy japandi nawiązują trochę do duńskiego hygge, które wypromowało wnętrza przytulne, jasne, bazujące na wewnętrznej równowadze i szczęściu, jednak styl japandi nie musi być tak radosny i słoneczny.

Minimalizm i stonowane barwy nie są propozycją dla każdego. Wnętrza w stylu japandi pokochają te osoby, dla których wartości materialne nie mają znaczenia, ludzie, którzy wolą być, niż mieć.

Ten nowy trend ucieszy także wszystkich, troszczących się o los planety, ceniących recykling i przemyślane zakupy. Wnętrze japandi ceni przedmioty wysokiej jakości, które posłużą nam wiele lat, ale jego uzupełnieniem mogą być elementy z recyklingu. Innym trendem, który jeszcze większą wagę przykłada do zastosowania przedmiotów z recyklingu, czy nadawania im drugiego życia jest wabi sabi (o który również wkrótce pojawi się artykuł na naszym blogu).

We wnętrach japandi panuje harmonia i oszczędność - oszczędność w formie, kolorach, ilości rzeczy.

Aranżacje japandi sprzyjają relaksowi i odpoczynkowi.

Skoro styl japandi zdominował trendy wnętrzarskie, to dlaczego nie przenieść by go ze swojego mieszkania do ogrodu. Ogród powinien być urządzony w tym samym stylu co wnętrze domu. . . w ten sposób łączymy obie przestrzenie, a także powiększamy je. Jak więc urządzić ogród i dom w stylu japandi?

Styl japandi - kolory ziemi

Styl japandi opiera się na ciepłych i jasnych kolorach. Wnętrza urządza się w stonowanych barwach - dominują tu beże, szarości, biele, delikatne róże, brązy i kolory piaskowe. Barwy te mogą wydawać się nieco nudne, dlatego na zasadzie kontrastu pojawiają się razem z nimi akcenty kolorystyczne w barwach ciemniejszych szarości, brązów. Oczywiście, jak przystało na kolory ziemi, we wnętrzach mogą pojawić się również błękity, zielenie i czerń, najlepiej w formie dodatków i akcentów.

sypialnia w stylu japandi

sypialnia w stylu japandi

salon w stylu japandi z dużym narożnikiem

Wnętrza w stylu japandi są urządzone w barwach ziemi. Jedynie akcenty są dobierane na zasadzie kontrastów.

Kolory powinny pokrywać duże przestrzenie, zarówno we wnętrzach ogrodowych, jak też w domu, kolor może przechodzić ze ścian na sufit.

Urządzając ogród w zgodzie z najnowszymi trendami, możemy zastosować powyższe kolory, jako barwę ogrodzenia otaczającego taras, jako barwę nawierzchni tarasowej, czy nawet zadaszenia nad tarasem. Niezależnie czy wykorzystujemy elementy drewna czy betonu, możemy zdecydować się na takie barwy jak biel, szarość, brąz itp. jako tło.

Dodatki mogą mieć kolory kontrastujące z tym tłem. W odcieniach błękitu mogą być poduszki na meblach ogrodowych, lub przemyślane dodatki - koce, pledy, donice, wazony czy obrazy. Zieleń niech zostanie naturalna, roślinna, natomiast czerń to kolor doskonały na drobne, ale nieliczne detale, dekoracje i akcenty.

salon w stylu japandi w biało - czarnych barwach

Często jako barwny akcent jest wykorzystywana szlachetna czarna barwa.

Styl japandi - naturalne materiały

Do przestrzeni w stylu japandi powinniśmy wybierać jak najwięcej materiałów naturalnych. W modzie skandynawskiej czy japońskiej bardzo szanuje się naturę. Człowiek chce, aby była obecna w jego życiu. Elementy naturalne mają lepszy wpływ na nasze samopoczucie, są przyjaźniejsze człowiekowi. Dlatego mile widziane będą akcenty z drewna, gliny, plecione z rattanu, wikliny, jak na przykład meble, kosze, donice.

salon w stylu japandi w odcieniach brązu

Dominują naturalne materiały - jak drewno, len, wełna, wiklina.

Podłoga we wnętrzach, również w ogrodzie, najczęściej jest wykonana z drewna - w formie tarasu sprawdzi się drewno modrzewiowe, a także egzotyczne, które jest bardzo odporne na czynniki zewnętrzne. Obydwa gatunki mają ciemniejszy kolor, drewno modrzewiowe jest nawet lekko bordowe. Możemy użyć również jasnego drewna np. sosnowego, które jest tańsze i bardzo popularne, ale wymaga regularnej impregnacji.

Jeżeli chcemy, aby nasz ogród był w nadchodzącym sezonie modny, umieścimy w nim również oświetlenie.

Styl japandi - oszczędne dekoracje

Dekoracja we wnętrzach japandi powinny być nieliczne - możemy wybrać wazon, i umieścić w nim gałązkę bawełny, albo kwiatostany traw ozdobnych.

salon w stylu japandi z całkowicie czarnym obrazem na ścianie

brązowy wazon z trawami ozdobnymi na tle ściany

salon w stylu japandi z czarno białym obrazem na ścianie

pokój w stylu japandi z kaktusem w plecionej donicy

Dekoracje są oszczędne i jest ich niewiele. Obrazy są proste i czytelne. Często to graficzne zestawienie kształtów, lub monochromatyczne kompozycje.

Aby było przytulnie, zdecydujmy się na tekstylia. Zasłony, poszewki na poduszkach, koce i pledy powinny być przyjemne w dotyku, i wykonane z naturalnych materiałów np. lnu. Mile widziane jest również rękodzieło - na przykład koc tkany z wełny. Pamiętajmy jednak aby aranżacje nie były zdominowane przez dodatki. Trendy ogrodowe japandi jasno wskazują, że konieczny jest umiar.

Styl japandi - jakie rośliny?

Gatunki roślin muszą być tak dobrane, aby pasowały do aranżacji, tworząc ogrody o wyraźnym charakterze.

Do ogrodów możemy wybrać rośliny takie jak klon palmowy, brzozy o śnieżnobiałej korze, sosny i jałowce, które pozostawione same sobie, rosną bez problemu, a także bukszpany i cisy, derenie - z pięknymi kwiatami jak dereń Kousa, lub dereń biały i rozłogowy, o atrakcyjnej, barwnej korze. Uzupełnieniem mogą być byliny - paprocie, funkie, runianki, dąbrówki, zawilce, trawy ozdobne.

hortense na dzikiej rabacie

liść paproci

ścieżki z kostki w bujnym ogrodzie

Ogród powinien być bujny, “dziki”, tak abyśmy czuli przynależność do natury.

Z idealnych roślin warto posadzić jeszcze pnąca - które pomogą w aranżacji w ogrodach pionowych przestrzeni. Bluszcze, hortensje pnące, kokornaki - sprawią, że rośliny wypełnią każdą przestrzeń. Doskonale sprawdzą się takie rośliny jak hortensje, azalie, rododendrony.

Ogród powinien zbliżać nas do natury. Dlatego wnętrzom ogrodowym powinniśmy nadać dziki, swobodny charakter. W bujnej, soczystej zieleni roślinności, poczujemy się bliżej natury, swobodnie.

Aby w ogrodzie poczuć się dobrze, swobodnie - warto posadzić gęsty żywopłot, który zapewni nam odrobinę prywatności.

mężczyzna rozciąga się na macie w ogrodzie

Ogród powinien dać nam możliwość swobodnego wypoczynku, kontemplacji, relaksu.

figura buddy wśród gęstej roślinności

Roślinność może imitować naturalny park lub las.

Styl japandi - jakie meble do ogrodu?

Trendy ogrodowe w nadchodzącym sezonie jasno wskazują, jakie meble możemy wybrać do ogrodu w stylu japandi.

Z powodzeniem wybierzmy meble ogrodowe wykonane z materiału tekstylnego, które przypominają proste, minimalistyczne sofy. Takie miękkie siedziska, fotele z wypełnieniem z granulatu z tworzywa sztucznego, będą wygodne, a także odporne na czynniki zewnętrzne.

ogrodowe łóżko Stay przy basenie

kolekcja Stay na tarasie przy basenie zewnętrznym

Wypełnienie z granulatu sprawia, ze zestaw Stay, jest odporny i wygodny, na zdjęciu meble Stay.

W ogrodzie idealnie sprawdzą się proste meble wypoczynkowe - zarówno zestawy, jak też pojedyncze elementy.

zestaw z technorattanu Flader na tarasie przy domu

Na zdjęciu zestaw Flader

ażurowe krzesło Covelo

Na zdjęciu ażurowe krzesło Covelo

zestaw kawowy Taverny na tarasie

Na tarasie możemy ustawić wygodny narożnik, nawet w tak ciemnym kolorze - na zdjęciu Taverny.

zestaw z technorattanu Sandkorn

Naszą prywatność w ogrodzie ochroni żywopłot lub lamelowy płot - na zdjęciu tradycyjny zestaw Sandkorn

sofa Lyra

Delikatne kolory i minimum dodatków - na zdjęciu sofa Lyra z poduszkami

stylowa sofa Vigo

Ciepłe brązy i beże, czyli kolory ziemi, idealnie pasują do tego ogrodowego wnętrza - na zdjęciu stylowa sofa ogrodowa Vigo

Meble do ogrodu w stylu japandi mogą być wykonane również z wikliny, rattanu. Plecione siedziska, wiszące kosze i huśtawki - to coś, co podkreśla nowe trendy ogrodowe. Wyjątkowe, ręcznie plecione meble, to ten rodzaj produktów, które warto mieć, bo posłuży na lata, a także będzie idealnie wtapiał się w aranżacje w tym stylu.

widzący fotel Vallda

poduszka i fotel Vallda

Rattan, wiklina czy bambus to zawsze dobry pomysł - na zdjęciu wiszący fotel Vallda i tradycyjny fotel Vallada.

Meble z technorattanu na tarasie

Na zdjęciu meble z technorattanu Covelo

Meble z kolekcji Hassel na tarasie

Na zdjęciu zestaw z kolekcji Hassel, łączące technorattan i naturalne drewno teakowe.

ławka Midway w ogrodzie

Plecione siedzisko z technorattanu, do złudzenia imituje naturalny materiał - wysoka jakość pozostaje z nami na lata - na zdjęciu ławka Midway

W przestrzeni ogrodowej możemy ustawić meble wypoczynkowe, i jadalniane. Funkcjonalne krzesła z wygodnym stołem, wykonanym np z jasnego drewna, to modne wyposażenie wnętrz w stylu japandi.

Najmodniejsze w tym sezonie krzesła to modne ażurowe siedziska, plecione ze sznurków czy technorattanu, na drewnianych nogach.

We wnętrzu ogrodowym stawiamy na funkcjonalność i wygodę. Wysoka odporność i jakość bezpieczeństwa na czynniki zewnętrzne sprawi, że wyposażenie do wnętrz ogrodowych nie będzie sprawiać problemów.

kawowy zestaw Apel

Delikatny, wygodny, i odporny zestaw kawowy Apel.

Zestaw kawowy ze stali i bambusa na tarasie przy basenie

Połączenie drewna bambusowego i stali malowanej proszkowo zapewnia, że meble będą przez długie lata odporne na czynniki zewnętrzne - na zdjęciu zestaw Paon.

Narożnik Bergerac na tarasie

narożnik z technorattanu Noel

Połączenie poduch z trwałej, wysokiej jakości Olefiny, z solidnym stelażem technorattanun lub stali, to gwarancja satysfakcji przez wiele lat - na zdjęciu od góry zestaw Bergerac i na dole narożnik Noel.

Jak więc urządzić ogród w stylu japandi? Jeżeli w Twoich działaniach będziesz kierował się umiarem, i przyświecać Ci będzie stworzenie funkcjonalnej strefy, gdzie można być ZEN, to znak, że jesteś na dobrej drodze.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 000 000 000
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium