Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Chmura tagów
Promocje
Zestaw mebli ogrodowych Dritto
Zestaw mebli ogrodowych Dritto
1 399,00 zł 999,00 zł
szt.
Tradycyjny zestaw technorattanowych mebli Sandkorn
Tradycyjny zestaw technorattanowych mebli Sandkorn
12 900,00 zł 10 900,00 zł
szt.
Donica z systemem nawadniania Planter Havalo 60
Donica z systemem nawadniania Planter Havalo 60
2 265,00 zł 2 038,50 zł
szt.
Meble ogrodowe z technorattanu AMARO
Meble ogrodowe z technorattanu AMARO
3 499,00 zł 2 999,00 zł
Narożnik TINTO ze stolikiem (3 kolory)
Narożnik TINTO ze stolikiem (3 kolory)
2 499,00 zł 2 199,00 zł
szt.
Zestaw wypoczynkowy z narożnikiem i stolikiem ALLUMINIO GRANDE
Zestaw wypoczynkowy z narożnikiem i stolikiem ALLUMINIO GRANDE
6 299,00 zł 4 999,00 zł
szt.
Czarny narożnik wypoczynkowy Massimo
Czarny narożnik wypoczynkowy Massimo
4 999,00 zł 3 999,00 zł
szt.
Okrągły fotel wypoczynkowy ze stolikiem TWIST
Okrągły fotel wypoczynkowy ze stolikiem TWIST
2 399,00 zł 1 399,00 zł
szt.
Rustykalny fotel wiszący Nido ze sznurka
Rustykalny fotel wiszący Nido ze sznurka
299,00 zł 129,00 zł
szt.
Ogrodowy fotel kokon stojący Fresco
Ogrodowy fotel kokon stojący Fresco
1 799,00 zł 1 499,00 zł
szt.
Stylowy fotel wiszący Adesso
Stylowy fotel wiszący Adesso
3 099,00 zł 2 299,00 zł
szt.
Technorattanowy fotel wiszący Spesso
Technorattanowy fotel wiszący Spesso
1 999,00 zł 1 499,00 zł
szt.
Nowości ogrodowe na sezon 2020 - co będzie modne? 1
Nowości ogrodowe na sezon 2020 - co będzie modne?

Sezon ogrodowy 2020 - uważamy za otwarty!

Przed nami sezon ogrodowy 2020, który będzie trochę inny od pozostałych. W tym roku z pewnością każdy z posiadaczy ogrodu, jeszcze bardziej, niż zwykle cieszy się, ze ma ogród.

Jak w każdej dziedzinie, również w ogrodnictwie, pojawiają się nowe elementy designu, rośliny, czy też następuje zmiana sposobu myślenia o pewnych sferach ogrodnictwa.

W tym artykule chcemy przedstawić ci, co nowego słychać w ogrodzie? Dowiesz się, jakie kierunki będą dominować w kształtowaniu przestrzeni ogrodowych, oraz jakie dodatki i elementy wyposażenia, będą szczególnie trendy.

Coś nowego, odkrycie sezonu - plecionka, makrama, sploty!

Zarówno w przestrzeniach ogrodowych, jak też wnętrzach, łatwo dostrzeżemy zachwyt i uwagę, jaką poświęca się wszelkiego rodzaju splotom, plecionkom i makramie.

odkrycie sezonu 2020

Modne są plecione dekoracje...

makrama na ścianie

makrama

makrama na drzewie

oraz plecione meble.

pleciony fotel z technorattanu

pleciony fotel drewniany

plecionka z nowoczesnej tkaniny

krzesło jadalne z wyplecionym siedziskiem

Wyplatane fotele, donice, plecione dywany i kwietniki, łapacze snów i dekoracyjne makramy, zdominowały sferę ogrodów, tarasów, balkonów i wnętrz. Pojawiają się również plecione abażury, firany i zasłony, hamaki i huśtawki brazylijskie.

Wszelkiego rodzaju plecionki, wykonane ze sznurka, włóczki, juty zachwycają.

Tego rodzaju dodatki i elementy wyposażenia sprawiają, że ogrodu staje się bardzo przytulny, przyjemny. Plecionki i makramy pasują do każdego ogrodu - ładnie skomponują się w ogrodzie wiejskim, ale też nowoczesnym, miejskim, rodzinnym.

Poznaj także kolor roku 2020! Więcej na jego temat znajdziesz tutaj - Classic Blue - kolor roku 2020 w ogrodzie.

makrama i pleciony kwietnik

lechuza i makrama

 

Plecionka pojawia się również w designie roślin doniczkowych - jako dekoracyjny kwietnik.

Coś niebieskiego !

To akurat nie zaskoczenie, ponieważ jak wiadomo, classic blue, został okrzyknięty kolorem roku 2020. Jeżeli interesuje cię kolor roku 2020, koniecznie przeczytaj: kolor roku 2020 w ogrodzie!

stolik kawowy z niebieską kompozycją

niebieski komplet ogrodowy z plastiku

elegancki, niebieski narożnik

niebieski komplet ogrodowy

niebieska sofa z technorattanu

W tym sezonie kolor BLUE rządzi!

Jednak ten wybór nie jest bezpodstawny, specjaliści Pantone dobrze wiedzą, co nam w duszy gra - a gra kolor niebieski i wszystkie jego odcienie.

Zarówno ogrodowe dodatki, jak donice, dekoracje, poduchy, oraz ogrodowe meble, właśnie w kolorze niebieskim, będą w tym sezonie szczególnie pożądane.

Cieszy nas fakt, że w polskich ogrodach łatwo o rośliny w tym pięknym odcieniu - wiosenne szafirki i hiacynty, zastępowane przez irysy, ostróżki, a także hortensje, lobelie, werbeny, to tylko nieliczne z propozycji do ogrodu, modnego szczególnie w tym roku.

Przypomnijmy tylko, że błękit, jaki został wybrany kolorem roku, wyraża tęsknotę za spokojem, stabilizacją. Kolor niebieski ma być solidną podstawą nowego początku, dbania o siebie, troszczenia się o siebie, dzięki czemu zaznamy spokój i relaks.

I to właśnie tę potrzebę możemy zaobserwować w kolejnym trendzie ogrodowym tego roku - ogrodzie odnowy i powrotu do natury.

Ogród odnowy - domowe wellness!

W czasach, kiedy coraz częściej porusza się temat tak istotny, zanieczyszczenia i zużycia planety, zaczynamy troszczyć się o zdrowie. Szukamy sposobów na integrację z naturą, powrót do natury. Chcemy wypoczywać na świeżym powietrzu, po pracy zrelaksować się i dać wytchnienie - którego potrzebuje nie tylko nasze ciało, ale też dusza i umysł.

medytacja w ogrodzie

Ogród ma być miejscem wyciszenia i relaksu.

Dlatego coraz większą popularnością cieszą się przestrzenie ogrodowe, które umożliwiają nam to. Joga w ogrodzie, przydomowa sauna, czy też wyjątkowo wygodne miejsce ogrodowego wypoczynku, będą w tym sezonie szczególnie pożądane. Coraz modniejsza staje się joga w ogrodzie, a także ćwiczenia wykonywane na świeżym powietrzu - zadbajmy więc może o taki ćwiczeniowy zakątek w naszym ogrodzie.

Ogród daje nam możliwość bycia offline. W ogrodzie, skupiając się na pracy w nim, lub tylko wypoczywając, nie musimy mieć przy uchu telefonu, nie musimy na bieżąco sprawdzać maili. W obecnych czasach, kiedy coraz więcej czasu spędzamy w pracy, pędzimy i spieszymy się, musimy odpoczywać. Również stała, podsycana przez media społecznościowe, a także właśnie internet, telefon, potrzeba kontaktu z innymi, zaczyna być dla nas męcząca. Chcemy odpocząć - od hałasu, od bodźców zewnętrznych, od innych osób, od telefonu, od pracy. Ogród to doskonałe miejsce - może być intymną, kameralną strefą wypoczynkową.

w ogrodzie chcemy być offline

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że własny ogród daje nam nie tylko możliwość wypoczynku, ale również kształtowania fizycznie organizmu. Praca w ogrodzie to doskonałej ćwiczenia, oddziałujące na każdą grupę mięśni i mózg.

Własny ogród to również możliwość samodzielnego hodowania warzyw. Ekologiczny, zdrowy, świeży koperek, pomidor czy sałata - chociażby był marny i wygląda słabiej niż w sklepie, będzie powodem do dumy, satysfakcji. Uprawa warzyw w ogrodzie, wpływa już nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale jest dobra dla umysłu. Szczęście, jakie daje nam obserwowanie efektów własnej pracy, motywuje, podbudowuje.

I coś starego - plastik tylko z recyklingu!

W tym sezonie ogrodowym zaobserwujemy, że wielu producentów i konsumentów mebli i wyposażenia ogrodowego stwierdzi - plastik jest be !

Dlatego dużą uwagę będziemy przykładać do sposobu produkcji mebli z plastiku - jeżeli będziemy go akceptować, to tylko w formie tworzywa powstałego z recyklingu.

Zdecydowanie popularniejsze będą meble wykonane z naturalnych tworzyw - drewno, zarówno rodzime, jak też egzotyczne, rattan, wiklina, zastępują sztuczne plecionki, plastikowe sploty i sztywne formy. Bawełniane, lniane i wełniane koce, poduszki z naturalnych materiałów - to cenione dodatki ogrodowe. Podobnie jak wyplatane z juty koszyki i pojemniki.

Również moda na betonowe przestrzenie, surowe i mało przytulne, odchodzi do lamusa.

Chcemy, aby nasze ogrody były naturalne, aby były przytulne, przyjazne dla nas, i środowiska.

recykling w ogrodzie

Podstawą aranżacji ogrodów są naturalne tworzywa oraz materiały pochodzące z recyklingu.

Ogród ma wyglądać naturalnie

To chyba też nikogo nie zaskoczy, ale chcemy, aby ogrody przywodziły na myśl dzikie, zielone lasy, łąki. Stawiamy na naturalność, a rezygnujemy ze sztucznych form, nienaturalnie strzyżonych iglaków, barwnych odmian krzewów liściastych. W tym sezonie, zaraz po kolorze niebieskim, a może na jednym miejscu na podium z nim, uplasowała się zieleń w głębokich, soczystych odcieniach.

miejsce zadumy w ogrodzie

ścieżka w ogrodzie

rośliny w ogrodzie

miejsce zadumy w ogrodzie z małym kompletem ogrodowym

Ogród w tym sezonie nie musi być perfekcyjny, rezygnujemy z chemii, z prowadzenia ogrodu pod linijkę - zamiast tego stawiamy na dzikość, swobodę, wolność, ekologię.

Ogród ma być zielony i naturalny - bardzo chętnie wykorzystuje się w tych nasadzeniach wielopniowe formy drzew i krzewów, które będą zastępować formy jednopienne, drzewa o prostych pniasch, zwieńczone kulistą korona.

W tym roku stawiamy na bujne gąszczu drzew i krzewów, które tworzą zieloną enklawę dla ludzi i zwierząt.

Przyjaciele zapylaczy

Kampanie społeczne, które informują nas o pożytecznym działaniu zapylaczy, przynoszą efekty. Coraz więcej, zarówno w ogrodach prywatnych, jak też komercyjnych, powstaje założeń przyjaznych zapylaczom.

Rabaty miododajne, łąki kwietne, a także unikanie stosowania oprysków i środków chemicznych, zastępowanie ich ekologicznymi preparatami, wykonywanie zabiegów w godzinach bezpiecznych dla pszczół, to tylko nieliczne działania, jakie są prowadzone, aby poprawić sytuację.

Zatrważający jest fakt, że jeszcze niedawno nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak istotną rolę odgrywają pszczoły i inne zapylacze. Rolnicy, z pewnością nieświadomie, prowadzali działania, które często przyczyniały się do zabijania całych rojów pszczół - a przecież również w ich interesie jest, aby uzyskać jak najwięcej plonów.

I jak? Udało nam się cię zaskoczyć? Czy jednak trendy na sezon 2020 nie są dla ciebie niespodzianką? A może coś tu dodasz? Odezwij się w komentarzu.

Komentarze do wpisu (1)

6 maja 2020

Wlasnie zauwazylam ze w inspiracjach w Internecie jest wiele zdjęć tych makram. Koniecznie musze poszukać sposobu jak upleść cos tak pięknego. Pozdrawiam

poniedziałek-piątek: 9.00-17.00 602 790 598 kontakt@ogrodolandia.pl

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium