Infolinia 602 790 598
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Chmura tagów
Kolor roku 2022 Pantone - Very Peri -inspirujący fiolet! 0
Kolor roku 2022 Pantone - Very Peri -inspirujący fiolet!

Kolor roku 2022 według Pantone - wybrany !

Instytut Pantone Color ogłosił, że rok 2022 będzie rokiem koloru 17 3938 Very Peri - który ma być symbolem odważnych zmian, kreatywności i nowej energii.

kolor roku 2022

Rok 2022 to rok koloru Very Peri!

Według Pantone wychodzimy z intensywnego okresu, aby tworzyć teraz nową wizję świata. Pantone wyznacza trendy kolorystyczne, które dominują w designie, wpływają na sposób wyposażenia wnętrz, a także mają swoje odzwierciedlenie w szeroko rozumianym świecie kultury i show-biznesu.

Najmodniejszy kolor roku jest wybierany już od 23 lat, a kolor fioletowy nie jest nowością. Kolor roku 2018 to Ultra Violet, a w roku 2014 połączenie fioletu i różu, Radiant Orchid. Natomiast rok temu Instytut Pantone zaskoczył wszystkich, gdyż wybrano dwa kolory roku 2021 - Ultimate Grey (delikatny szary) i Illuminating (słoneczny żółty). Pisaiśmy o tym na blogu w artykule kolor roku 2021.

Very Peri - skąd się wziął? Co oznacza?

Very Pery to jak podaje Instytut Pantone "nieoczywiste połączenie delikatnego koloru fioletowego, z odcieniem niebieskiego i subtelną czerwienią".

wzorniki fioletu

Jaki jest kolor Very Peri?

Inspiracją dla badaczy Pantone były wydarzenia poprzedniego roku - czyli pandemia Covid-19 i wynikający niejako z jej obecności, rozwój dynamicznego wirtualnego świata. Badacze zwrócili uwagę na fakt, jak rośnie znaczenie świata wirtualnego.

Każdy, kto nawet minimalnie śledzi informacje w strefie designu, architektury, wie, że instytut Pantone wybiera kolor, który odpowiada sytuacji panującej na świecie, wybór koloru roku jest ugruntowany długotrwałymi procesami badawczymi, poprzedzony wnikliwymi analizami. Proces wyboru koloru roku to żmudna praca specjalistów z Instytutu Pantone. To oni na podstawie naszych upodobań, obserwacji świata kultury, show biznesu, typują kolory, które mają tworzyć nową rzeczywistość. To właśnie na podstawie tych obserwacji instytut, który kreuje trendy kolorystyczne, wyznacza kierunek zmian stwierdził, że Very Peri zdominuje nowy 2022 rok.

komputer w fiolecie

Badacze zwrócili uwagę na znaczenie wirtualnego życia człowieka, które w czasach pandemicznych mocno się rozwinęło.

17 3938 Very Peri jest symbolem globalnego czasu. Kolor fioletowy ma wydźwięk mistyczny, odnosi się do naszej wrażliwości, artystycznej części duszy, dlatego ma utożsamiać się z rosnącą społecznością artystyczną i być wyrazem dla ich twórczego ducha. Artyzm może być tutaj rozumiany również jako projektowanie cyfrowe czy mieć formę projektowania graficznego, co w dobie naszych czasów, w czasach kiedy tak aktywnie działamy w internecie, a sztuka może mieć wiele wyrazów.

fioletowy pędzel

Very Peri odnosi się do artystycznej części naszej duszy.

Kolor wybrany przez Pantone rządzi najnowszymi trendami - jest widoczny w świecie cyfrowym, dominuje przemysł rozrywkowy. Za każdym razem Pantone argumentuje swój wybór motywacyjnym przesłaniem. . . Nie inaczej jest w tym roku!

Jaki jest kolor Very Peri według Pantone?

Very Peri czerpie inspiracje z dynamicznego wirtualnego świata. W czasie intensywnego okresu izolacji, wywołanego pandemią, standardy zmieniają się. Granice rzeczywistości w życiu wirtualnym często zacierają się, ale również dzięki temu wirtualnemu życiu możemy odkrywać siebie, i otaczający nas świat, zaspokajać śmiałą ciekawość.

paleta pantone

wzorniki kolorów

Nowa barwa jest wymiarem nowej rzeczywistości.

Instytut Pantone stwierdza, że kolory wciąż są istotnym, jednym z ważniejszych elementów porozumiewania się, dlatego nie ustaną w poszukiwaniu nowych wpływów kolorystycznych.

Kolor roku Very Peri stanowi inspirującą mieszankę nowości, jest kolorem, który pomoże ludziom napisać nowy scenariusz.

fioletowe tulipany

Jak wprowadzić kolor roku 2022 do swojego ogrodu, dowiesz się z naszego wpisu pod tytułem "Ogród w kolorze roku 2022 - Very Peri - jakie rośliny pasują?"".

Film o kolorze roku 2022 na Youtube

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 000 000 000
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium