Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Chmura tagów
Promocje
Wysoki narożnik z technorattanu Paulina (2 kolory)
Wysoki narożnik z technorattanu Paulina (2 kolory)

9 500,00 zł

Cena regularna: 14 700,00 zł

Najniższa cena: 12 000,00 zł
szt.
Zestaw wypoczynkowy TOULOUSE (narożnik)
Zestaw wypoczynkowy TOULOUSE (narożnik)

4 550,00 zł

Cena regularna: 6 550,00 zł

Najniższa cena: 6 550,00 zł
szt.
Krzesło na płozach Dighton technorattan
Krzesło na płozach Dighton technorattan

1 250,00 zł

Cena regularna: 2 250,00 zł

Najniższa cena: 2 250,00 zł
szt.
Tapicerowany zestaw wypoczynkowy Fiesta
Tapicerowany zestaw wypoczynkowy Fiesta

9 900,00 zł

Cena regularna: 14 500,00 zł

Najniższa cena: 14 500,00 zł
szt.
Jakie kwiaty do donic wiszących? 0
Jakie kwiaty do donic wiszących?

Jakie kwiaty do donic wiszących?

W niewielkich przestrzeniach balkonów, tarasów warto wykorzystać każdy centymetr, aby wprowadzić tam rośliny. Stosując wiszące donice, i dobierając do nich efektowne rośliny - możesz stworzyć zielony azyl.

Donice wiszące - jak to działa?

Donice podwieszane powinny znaleźć się w każdej przestrzeni. To sprytne rozwiązanie nawet na najmniejsze balkony, czy do niewielkich mieszkań miłośnik roślin. Możliwość umieszczenia ich praktycznie w każdym pomieszczeniu sprawia, że możemy tam wprowadzić piękne rośliny.

pelargonie na drewnianej ścianie

surfinia w wiszącej donicy

Wiszące donice sprawdzą się w każdym miejscu.

Podwieszane doniczki są mocowane do sufitu, lub ściany. Najczęściej w komplecie z donicą, otrzymuje specjalny uchwyt, który przykręcamy do sufitu, a następnie mocujemy na nim donicę. Doniczka może mieć specjalne łańcuszki, które posłużą nam do jej powieszenia. Często również taki pojemnik jest wyposażony w makramę - to bardzo nowoczesne i stylowe rozwiązanie. A dodatkowo, dzięki makramie możemy powiesić właściwie każdą donicę.

Możemy też zamocować takie donice na ścianie. W tym celu warto wykorzystać specjalne kwietniki - które mogą być wykonane z metalu, drewna, lub tworzywa sztucznego.

Zarówno makrama jak też kwietniki ścienne dla wiszących pojemników z roślinami nie są rozwiązaniem nowym - były bardzo modne kilkadziesiąt lat temu. Cieszy nas, że obecnie powracamy do tego designu i wprowadzamy coraz więcej roślin na salony.

wilec w wiszących donicach

kolorowe kwiaty w wiszącej donicy

wiszące donice na ścianie

Wiszące doniczki możemy powiesić pod sufitem i na ścianie, na płocie i na balustradzie - ważne, aby było to miejsce nie kolizyjne.

Gdzie powiesić wiszące doniczki?

Jak zdecydować się, gdzie powiesić podwieszane doniczki?

Po pierwsze musimy wziąć pod uwagę wymagania roślin, które chcemy w nich posadzić. Najlepsze będzie miejsce zlokalizowane w pobliżu okna, tak aby zapewnić posadzonym roślinom, dostęp słońca. Dodatkowo doniczkę wieszamy w miejscu niekolizyjnym - najlepiej gdzieś na uboczu, w kącie pokoju - tak aby nie sprawiała problemów w bezpiecznym i wygodnym poruszaniu się po pomieszczeniu.

Często wieszamy je również nad stołem.

kwiaty w wiszących donicach

Możemy postawić na jeden kolor, albo poszaleć w kompozycji.

Jakie kwiaty balkonowe do wiszących doniczek?

Pojemniki z wiszącymi roślinami chętnie wykorzystuje się w małych przestrzeniach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Dlatego tak chętnie sadzimy w nich kwiaty na balkonach. Do doniczek wiszących na balkon możemy wybrać wiele ciekawych i pięknie wyglądających roślin. Poniżej przedstawiamy najpiękniejsze z nich.

Surfinia petunia

Surfinia i petunia to rośliny na balkon, które mają piękne kwiaty. Ich zwisające pędy, są oblepione kwiatami, których kolor w zależności od odmiany może być biały, żółty, różowy, czerwony. fioletowy - w różnych odcieniach i natężeniu. Surfinia ma kielichowate kwiaty, ale mogą być one zarówno płaskie, jak też pełne i półpełne. Kwiaty mają delikatny, słodki zapach. Bardzo charakterystyczne są liście i pędy surfinii, które są lekko lepkie. Roślina ta kwitnie długo, bo kwitnie od maja, aż do pierwszych przymrozków. Najlepiej będzie czuła się na balkonach i tarasach, które stanowią słoneczne stanowiska. Surfinia i petunia wymagają regularnego podlewania, które najlepiej połączyć z nawożeniem. Stosujemy nawóz do roślin kwitnących. by przedłużyć kwitnienie, dobrze jest obrywać przekwitające kwiatostany - to pobudzi roślinę do stałego wytwarzania kwiatów.

surfinie w donicach na balkonie

Surfinie kwitną bardzo obficie.

Niestety szkodzi jej nadmiar wody - dlatego w czasie deszczowego lata może kwitnąc słabiej.

Lobelia przylądkowa

To bardzo atrakcyjna roślina, która zachwyca kwiatami w oryginalnym, niebieskim kolorze. Kwiatki są drobne, ale jest ich bardzo dużo, ponieważ lobelia kwitnie obficie. Czasami, w zależności od odmiany, kwiaty mogą być też białe lub różowe. Pięciopłatkowe kwiaty, które gęsto pojawiają się a przewieszających się pędach, wyglądają jak niebieska kaskada, która wylała się na balkonie lub tarasie.

Pędy są delikatne, tworzą zwarty, przewieszający się, zielony kobierzec. Jest to roślina o pokroju zwisającym, idealnie więc sprawdzi się w pojemnikach wiszących - pod sufitem czy też na balustradzie balkonu. Na pędach pojawiają się drobne, lancetowate listki. Lobelia kwitnie od maja, aż do końca lata. Bardzo ważna jest prawidłowa pielęgnacja - potrzebuje regularnego podlewania. Źle znosi suszę, kiepsko się po niej regeneruje. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, lub półcienistych.

lobelia w donicach

lobelia w wiszącej donicy

Lobelia zaskakuje niebieskimi kwiatami.

Fuksja

Fuksja to piękna roślina, która może być traktowana jako roślina balkonowa, ale z powodzeniem też można uprawiać ją w gruncie. Największą zaletą fuksji i jednocześnie jej znakiem rozpoznawczym, są oryginalne kwiaty - przypominają nieco dzwoneczki, mniejszy, który ukrył się w większym, z nieco bardziej rozchylonymi płatkami. Kwiaty zawsze są dwukolorowe, w różnych kolorach, - fioletowo-różowe, różowo-białe, i wiele innych udanych duetów kolorystycznych możemy podziwiać na tych wspaniałych roślinach. Kwiaty o długich szypułkach przewieszają się z pędów.

Fuksje, aby utrzymać swój dekoracyjny efekt, potrzebują stanowiska słonecznego lub półcienistego. Bardzo ważne jest nawożenie, które powinniśmy zacząć stosować jeszcze zanim fuksja rozpoczyna kwitnienie - w kwietniu. Okres kwitnienia przypada od czerwca do końca lata.

fuksja w wiszącej donicy

Fuksja jest bardzo oryginalna.

Cała roślina osiąga znaczną wysokość, często to nawet więcej niż 120 cm. Młode pędy tej rośliny mają tendencję do przewieszania się. Aby łodyga dobrze się rozgałęzia i tworzyła bujne różowe kwiaty, warto wiosną uszczykiwać wierzchołki gałązek, co skłoni ją do rozkrzewiania się.

Sutera wielkokwiatowa

Sutera wielkokwiatowa z pewnością zrobi ogromne wrażenie na balkonie czy tarasie. To roślina o pokroju zwisających, jej pędy bardzo dekoracyjnie przewieszają się, i mimo, że osiąga tylko około 40 cm, to jest bardzo efektowna. Na pędach sutery pojawiają się licznie białe kwiaty. Sutera należy do grupy, gdzie znajdują się kwiaty balkonowe lubiące słońce. Na miejscach, gdzie ma dostęp do długich, słonecznych godzin - kwitnie bardzo obficie.

Suterę możemy zaliczyć do roślin doniczkowych, które najlepiej prezentują się jako rośliny do wiszących doniczek. Jej zielone, gęste pędy i bardzo liczne kwiaty, najlepiej sadzić w doniczkach, razem z innymi kwitnącymi roślinami - o pokroju wzniesionym, sutera stanowi piękne uzupełnienie kompozycji z pelargonią. Tworząc taki wielobarwny duet, zyskujemy efektowną i długo ozdobną kompozycję. Kluczowe w uprawie sutery jest podlewanie - musi być obfite i regularne. Najlepiej raz na tydzień, a w czasie upałów - nawet 2 razy, podlać obficie te kwiaty doniczkowe.

Uczep rózgowaty

Uczep rózgowaty wprowadzi na nasze balkony i tarasy trochę słońca. Wszystko za sprawa jego słonecznych, żółtych kwiatów. Kwiaty pojawiają się bardzo licznie, już od maja, i kwitną niezmiennie aż do przymrozków. Uczep ma pokrój zwisający, drobne, pierzaste listki, tworzą zwarty zielony kobierzec, który aż wylewa się z doniczek i pojemników.

Nie jest mu potrzebne mocne słońce, bowiem toleruje nawet stanowiska półcieniste. Warto pamiętać o regularnym podlewaniu i nawożeniu.

Tunbergia oskrzydlona

Tunbergia oskrzydlona to roślina jednoroczna, której pędy mogą osiągać nawet 3 metry - rośnie więc bardzo szybko i jest szalenie efektowna. Thunbergia może rosnąć w podwieszanych pojemnikach, albo przy podporach, na które wspina się bez problemu. Ma gęste, sercowate listki, pośród których pojawiają się trąbkowate kwiaty. Kwiaty w różnych kolorach - białym, pomarańczowym lub żółtym, z ciemnym środkiem, pojawiają się już w maju, i pozostają na roślinie aż do mrozów.

Aby zdrowo rosła, musimy zapewnić jej dobrą glebę - najlepiej żyzny kompost, wymieszać z podłożem uniwersalnym. Thunbergia ma wiotkie pędy, które może uszkadzać silny wiatr - wybierzmy więc dla niej stanowisko osłonięte od przeciągów.

Pelargonia bluszczolistna

Pelargonie bluszczolistne to bardzo popularne kwiaty balkonowe zwisające. Ich popularność wynika z faktu, że mają bardzo małe wymagania, a dają oszałamiające efekty. Pelargonie kwitną obficie już od maja, aż do jesieni. Kwiatostany są zebrane w baldachy, i występują w różnorodnych kolorach - od białych, przez różowe i łososiowe, do kremowych, czerwonych czy purpurowych. Liście są błyszczące i z wierzchu ciemnozielone.

pelargonia w wiszącej donicy

Sadząc pelargonie, musimy wybrać dla nie słoneczny balkon i żyzne podłoże. To kwiat balkonowy, który ucieszy się, podobnie jak wyżej wymienione gatunki zwisające, z regularnego podlewania i nawożenia.

Jakie rośliny do wiszących donic o ozdobnych liściach?

Wilec ziemniaczany - ipomea

Wilec ziemniaczany należy do ciekawych przedstawicieli rośliny o zwisających pędach. Bardzo dobrze nadaje się do uprawy na balkon słoneczny czy taras. Ipomea ma sercowate liście, które mogą być seledynowożólte lub bordowe. Różne gatunki różnią się między sobą właśnie kolorem liści, natomiast kwiaty są niepozorne lub nie pokazują się wcale. Pędy mogą osiągać nawet 60 cm długości, dzięki czemu tworzą na tarasie, balkonie i w ogrodzie (w pojemnikach), barwny i efektowny akcent. Wilec ziemniaczany najlepiej rośnie w miejscu osłoniętym od wiatru i słonecznym. Musimy zadbać aby wilec miał lekko wilgotne podłoże, nie możemy go przesuszyć, bo jego liście szybko zasychają i brązowieją. Jednocześnie, zbyt często podlewanie i stojąca woda mogą powodować choroby grzybowe - na liściach pojawia się wtedy nieestetyczny biały nalot.

Kocanki włochate

Kocanki włochate to bardzo ciekawa roślina balkonowa, która charakteryzuje się ozdobnymi liśćmi. Kocanki tworzą długie, zwisające pędy, które są gęsto porośnięte szarymi listkami. Liście kocanki zawdzięczają swój kolor miękkich włoskom, które je pokrywają. Kocanki są bardzo efektowne i mało wymagające. Traktowane są jako rośliny jednoroczne, ale możemy z nich pobrać sadzonki, albo przechować w garażu na kolejny sezon.

Bluszcz pospolity

Bluszcz pospolity to pnącze, które będzie pięknie prezentować się w wiszących pojemnikach. Jest to roślina wieloletnia, zimozielona - a jej największą dekoracją są liście. Liście bluszczu są ciemnozielone, błyszczące, klapowane. W zależności od odmiany mogą mieć białe lub żółte plamki i obrzeżenie - wtedy ładnie rozświetlają cieniste zakątki. Bluszcz pospolity najlepiej sadzić na balkonach i tarasach cienistych. Jest to roślina mało wymagająca, ale jeżeli będziemy pilnować aby podlewanie i nawożenie było regularne, rośnie szybko i stworzy, nie tylko przez całe lato, ale cały rok - zieloną kaskadę liści.

wiszące donice na lamelowym płocie

Rośliny o ozdobnych liściach są doskonałym uzupełnieniem tych kwitnących - ty w kompozycji połączono seledynowy wilec ziemniaczany i srebrzyste kocanki, z pelargoniami i begoniami oraz uczepem i tunbergią.

Rośliny zwisające posadzone w doniczkach, skrzynkach i pojemnikach - zawieszone na balustradzie, pod sufitem, czy na ścianie - maksymalnie wykorzystują dostępną na balkonie czy tarasie przestrzeń. Warto zastosować te efektowne rośliny i stworzyć z nich urokliwe kompozycje. Z pewnością wypoczynek na balkonie, skąpany w wiszących donicach i kwiatach, będzie przyjemny! Jeżeli chcesz poznać inne ciekawe gatunki, które możesz posadzić na balkonie - zajrzyj do naszego kwiaty całoroczne na balkon.

Komentarze do wpisu (0)

poniedziałek-piątek: 9.00-17.00 602 790 598 kontakt@ogrodolandia.pl

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium