Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Chmura tagów
Promocje
Zestaw wypoczynkowy SPLENDIDO
Zestaw wypoczynkowy SPLENDIDO
5 999,00 zł 5 799,00 zł
szt.
Zestaw wypoczynkowych mebli ogrodowych UNICO technorattan
Zestaw wypoczynkowych mebli ogrodowych UNICO technorattan
2 599,00 zł 1 999,00 zł
szt.
Komplet ogrodowy PAZZO (stół i 4 krzesła)
Komplet ogrodowy PAZZO (stół i 4 krzesła)
2 999,00 zł 2 199,00 zł
szt.
Dwuosobowy zestaw mebli ogrodowych Sano
Dwuosobowy zestaw mebli ogrodowych Sano
1 399,00 zł 799,00 zł
szt.
Wypoczynkowe meble ogrodowe ANTICO z technorattanu
Wypoczynkowe meble ogrodowe ANTICO z technorattanu
4 299,00 zł 3 899,00 zł
szt.
Czarny narożnik wypoczynkowy Massimo
Czarny narożnik wypoczynkowy Massimo
4 999,00 zł 3 999,00 zł
szt.
Narożnik TINTO ze stolikiem (3 kolory)
Narożnik TINTO ze stolikiem (3 kolory)
2 499,00 zł 1 999,00 zł
szt.
Wiszący fotel z brązowego technorattanu Piatto
Wiszący fotel z brązowego technorattanu Piatto
1 999,00 zł 1 499,00 zł
szt.
Stylowa leżanka ogrodowa z technorattanu MATTO
Stylowa leżanka ogrodowa z technorattanu MATTO
2 999,00 zł 2 699,00 zł
szt.
Wiszący fotel 2-osobowy Doppio z technorattanu
Wiszący fotel 2-osobowy Doppio z technorattanu
2 999,00 zł 2 399,00 zł
szt.
Okrągłe łóżko ogrodowe z technorattanu Ricco
Okrągłe łóżko ogrodowe z technorattanu Ricco
5 099,00 zł 4 899,00 zł
szt.
Łóżko ogrodowe UMILE (2-osobowe)
Łóżko ogrodowe UMILE (2-osobowe)
3 999,00 zł 3 599,00 zł
szt.
Jak wybrać odpowiedni komplet mebli ogrodowych? 0
Jak wybrać odpowiedni komplet mebli ogrodowych?

Jak wybrać odpowiedni komplet mebli ogrodowych? - Przeznaczenie i rodzaje różnych zestawów mebli ogrodowych.

Obecnie sklepy internetowe mają do zaoferowania szeroki wybór mebli ogrodowych. W asortymencie znajdziemy meble pojedyncze takie jak ławki, krzesła, stoły itp., a także różnego rodzaju skomponowane już komplety mebli. W celu dobrego wyboru, aby być zadowolonym z zakupu, należy zastanowić się, jakie ma być przeznaczenie naszych mebli? Gdzie będą one użytkowane i jak często? Ma to wpływ na odpowiedni dobór materiału, z którego będą one wykonane i jego trwałości. Ważnym kryterium jest również styl mebli ogrodowych. Powinien od współgrać ze stylem otoczenia, a także ogrodu oraz domu. Wybierając odpowiedni komplet mebli ogrodowych, warto zapoznać się z przeznaczeniem i rodzajem różnych zestawów mebli.

Rodzaje kompletów ogrodowych

Coraz większą popularnością w ogrodach i na przydomowych patio cieszą się komplety mebli modułowych, których funkcją jest przede wszystkim zapewnienie wygodnego wypoczynku. Dla osób, które pragną delektować się śniadaniami oraz kawą na świeżym powietrzu odpowiednie będą natomiast wygodne komplety stołowe. Gotowe już zestawy oszczędzają czas poświęcony na samodzielne komponowanie mebli. Dla każdego jednak co innego więc przybliżymy charakterystykę tych kompletów nieco bliżej.

Modułowe komplety mebli ogrodowych

Funkcją modułowych mebli ogrodowych jest przede wszystkim wypoczynek. Mają one być wygodne, a wypoczynek na nich ma być komfortowy. Dla zapewnienia tej wygody, siedziska modułowych mebli są często głębokie, a w komplecie posiadają dodatkowo miękkie poduszki. Składają się zazwyczaj z osobnych modułów, które można ze sobą dowolnie łączyć. Dodatkowo często do kompletu dostępny jest także stolik kawowy. Zazwyczaj jednak stolik ten jest niski, więc trudno, aby dobrze sprawdzał się również podczas spożywania posiłków. Modułowe komplety ogrodowe są również bardzo elastycznymi kompletami mebli - Wielu producentów oferuje możliwość wykonania ich pod wymagany wymiar. Wobec tego możemy dobrać je nie tylko na duże powierzchnie, z którymi kojarzą się często komplety mebli modułowych, ale również na mniejsze tarasy, jak i również na balkony. Cecha ta powoduje, że są one bardzo popularne wśród architektów i często przez nich wykorzystywane w projektach. Mogą oni dowolnie komponować moduły i dobierać komplety pod względem stylu i kolorystyki. Dzięki temu łatwiej jest dopasować je do otoczenia, w którym będą umieszczone. Dodatkowo produkowane są przeważnie z odpornego na działanie czynników atmosferycznych materiału, jakim jest technorattan. Nie wymagają wówczas chowania na okres zimowy, gdyż bez problemu mogą pozostać wystawione na zewnątrz.

Zestaw Florence

Zestaw Florence

Stołowe komplety mebli ogrodowych (zestawy kawowe i jadalniane)

Komplety stołowych mebli ogrodowych mają spełniać głównie funkcję jadalnianą. Wyróżnić można tu eleganckie zestawy kawowe, a także komplety mebli jadalnianych, które charakteryzują się większym stołem. Z powodzeniem wykorzystamy je podczas spotkań w większym gronie znajomych i rodziny np. podczas letniego grillowania. A może poszukujesz samego stołu? Jak wybrać odpowiedni model znajdziesz tutaj - Jak wybrać najlepszy stół ogrodowy?

Kawowe zestawy mebli ogrodowych to zestawy, które składają się z małego stolika oraz kompletu krzeseł. Ważne jest, aby krzesła były wyprofilowane, a siedzisko wygodne. Wówczas korzystając z takiego zestawu, możemy odprężyć się i komfortowo wypić kawę, a także przeczytać ulubioną książkę. W zależności od miejsca, w którym pragniemy umieścić zestaw, znajdziemy komplety wykonane z odpowiednich materiałów, w odpowiedniej kolorystyce i pasującym stylu.

Zestaw Rodos

Zestaw Rodos

Jadalniane komplety mebli ogrodowych w odróżnieniu od kawowych kompletów mebli charakteryzują się dużym, solidnym stołem. Do kompletu posiadają również krzesła. Mają pomieścić większą liczbę osób i zapewnić komfortowe spożywanie posiłku. Stół jest stabilny, a krzesła wygodne. Często wykonane są z odpornych materiałów, które można zostawić bez ochrony na zewnątrz nawet podczas niskich, zimowych temperatur. Na rynku dostępny jest duży wybór jadalnianych kompletów mebli ogrodowych w różnych stylach. Często wykorzystywane są one z powodzeniem również wewnątrz pomieszczeń. Można wyposażyć nimi jadalnię i kuchnię, a materiał o przeznaczeniu zewnętrznym sprawdzi się równie dobrze w pomieszczeniu.

Zestaw Brest

Zestaw Brest

Przy wyborze materiału, z jakiego zakupimy komplet mebli ogrodowych zarówno modułowych, jak i tych stołowych ważne, aby pod uwagę wziąć miejsce, w którym umieszczone będą meble. Zastanowić należy się czy nawierzchnia będzie wybrukowana? Czy będzie to trawnik lub klepisko ziemi? Ważne jest także czy miejsce to będzie osłonięte zadaszeniem, a może przeznaczeniem wybranych mebli jest wyposażenie altany ogrodowej? Odpowiedni dobór materiału zaowocuje dłuższym czasem użytkowania zakupionego kompletu mebli ogrodowych. Do wyboru są meble m.in. z takich materiałów jak technorattan, metal, rattan naturalny, wiklina i plastik. Każdy z nich odznacza się inną trwałością i wymaga odpowiedniej konserwacji.

Więcej na temat trwałości materiałów i ich konserwacji przeczytasz tutaj: http://ogrodolandia.pl/konserwacja-mebli-ogrodowych

Kolejnym istotnym kryterium przy wyborze kompletu mebli ogrodowych jest również ich styl- bezwzględnie powinny one współgrać z otoczeniem oraz bryłą budynku. Duży wpływ na charakter mebli ma materiał, z jakiego są one wykonane.

Nietrudno zauważyć, że do niektórych ogrodów pasować będą meble z dekoracyjnego metalu, z kutymi ozdobnymi elementami. Dobrze komponować się one będą np. z ceglanymi elementami w elewacji i surowym kamieniem występującym w bryle budynku, na tarasie czy w ogrodzie. Do innego natomiast ogrodu pasować będą proste metalowe meble z elementami drewna, a także popularne obecnie technorattanowe i plastikowe. Te meble doskonale odnajdą się w nowoczesnych ogrodach przy prostych bryłach budynków np. z elementami szklanymi. Technorattan jest jednak materiałem, który ze względu na swoje podobieństwo do naturalnego rattanu dobrze komponuje się również do klasycznymi stylami. Najbardziej naturalnym materiałem jednak, który pasuje niemalże do każdego ogrodu, jest drewno. Meble z drewna nie są jednak odporne na działanie czynników atmosferycznych, przez co poddawane muszą być częstszej konserwacji. Alternatywą dla mebli drewnianych, lecz nieco droższą są meble z drewna egzotycznego. Przy ich wyborze mamy jednak pewność, że będą służyć nam przez dłużysz czas. Meble z naturalnej wikliny, traw i rattanu pasują do otoczenia w śródziemnomorskim stylu, ogrodów obsadzonych trawami i lawendą.

Ważne jest, aby pamiętać i nie mieszać materiałów. Wybierać meble z takich materiałów, które możemy odnaleźć w otoczeniu, w ogrodzie i na elewacji domu. Niech wszystko współgra ze sobą, a odpoczynek w takim miejscu będzie dobrze spędzonym czasem.

Komentarze do wpisu (0)

poniedziałek-piątek: 9.00-17.00 602 790 598 kontakt@ogrodolandia.pl

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium