Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Chmura tagów
Promocje
Zestaw lamp Choinka M i S
Zestaw lamp Choinka M i S

790,00 zł

Cena regularna: 898,00 zł

Najniższa cena: 549,00 zł
szt.
Promiennik gazowy ETNA
Promiennik gazowy ETNA

2 078,70 zł

Cena regularna: 2 615,00 zł

Najniższa cena: 2 615,00 zł
szt.
Choinka lampa CHRISTMAS TREE M
Choinka lampa CHRISTMAS TREE M

450,00 zł

Cena regularna: 549,00 zł

Najniższa cena: 549,00 zł
szt.
Krzesło ogrodowe PALMA
Krzesło ogrodowe PALMA

600,00 zł

Cena regularna: 1 150,00 zł

Najniższa cena: 1 150,00 zł
szt.
Imiona jak kwiaty - poznaj znaczenie damskich imion inspirowanych roślinami 0
Imiona jak kwiaty - poznaj znaczenie damskich imion inspirowanych roślinami

Imiona inspirowane roślinami są urokliwe - kojarzą nam się z pięknymi roślinami, a dodatkowo mają również znaczenie symboliczne. Wiele z imion pochodzących z natury, jest znanych do dziś, ale niektóre zostały zapomniane - a szkoda!

kobieta z kwiatami w dłoni

Imiona inspirowane nazwami kwiatów mają długą tradycję. Niektóre są wciąż popularne, inne zapomniane - może warto dać im drugie życie?

Co oznaczają imiona inspirowane nazwami roślin? Jakie mają znaczenie? Czy osoby je noszące wyróżniają się szczególnymi cechami charakteru?Dowiesz się z artykułu.

kobieta z wiankiem z róż na głowie

Róża

Róża to królowa kwiatów. Zachwyca kolorem płatków, zapachem. Jest nieco wymagająca i czasem kapryśna, uchodzi za szlachetna roślinę. Róża jest wyrazem miłości, uznania.

Imię róża pochodzi z łaciny, oznacza kobietę delikatną i po prostu piękną, jak ten kwiat. Kobieta o tym imieniu chodzi swoimi ścieżkami, często ryzykuje, ale opłaca jej się to, gdyż odnosi sukcesy. Róża jest ambitna, pracowita, lubi podejmować kierownicze stanowiska. Ważna jest dla niej rodzina, a mężczyzną którego obdarzyła uczuciem, może być pewny jej wierności.

Imieniny róży - 23 sierpień.

Więcej na temat róż przeczytasz także tutaj - Róże - królowe ogrodu. Wszystko o różach.

kobieta z różą za uchem

Róża to królowa… kwiatów, jest piękna!

Dalia

Dalia to piękna roślina, wyróżniająca się długim kwitnieniem. Kwiaty są ciekawe, kolorowe, w różnych kształtach. Jest to imię pochodzenia arabskiego.

Kobieta obdarzona tym imieniem wyróżnia się talentem artystycznym oraz wrażliwością estetyczną. Ma również rękę do roślin. Dalia to kobieta zadbana, atrakcyjna, wrażliwa na piękno. To również troskliwa i opiekuńcza pani domu.

Dalia obchodzi imieniny 29 października.

kobieta maluje

Kobiety o imieniu Dalia często są uzdolnione plastycznie.

Hiacynta

Hiacynt to piękny, wiosenny kwiat, o atrakcyjnym zapachu i wyglądzie. Imię, nawiązujące do tej rośliny, pochodzi z języka greckiego.

Kobiety o tym imieniu największą siłę upatrują w mądrości i wiedzy. Idealnie sprawdzają się na stanowisku związanym z obrotem dużą gotówką, mimo, że w życiu prywatnym zupełnie nie przywiązują uwagi do materialnych dóbr. Mężczyzna idealny dla Hiacynty to ktoś, kto otoczy ją silnym ramieniem.

Imieniny obchodzi 30 stycznia.

kobieta z kubkiem kawy

Hiacynta to kobieta, która wierzy w siłę mądrości, natomiast intuicję spycha na dalszy plan.

Hortensja

Mimo, że Hortensja to nazwa krzewu o ozdobnych kwiatach, to wywodzi się z języka starorzymskiego, i nawiązuje do nazwy hortus - czyli ogród. Natomiast imię powstało później, i oznacza kobietę pochodzącą z rodu Hortensjusza.

Hortensja to kobieta, która najlepiej czuje się w roli domowej gospodyni. Jest troskliwa, miła i gościnna. Domowe obowiązki pełni z przyjemnością.

Hortensja obchodzi imieniny 11 stycznia.

Więcej na temat hortensji przeczytasz także tutaj - Hortensje - rodzaje, wymagania, pielęgnacja.

kobieta zasłania twarz hortensjami

kobieta gotuje w kuchni

 

Hortensja to kobieta, która lubi dogadzać innym, troszczyć się o nich, opiekować. Sprawdzi się w roli gospodyni i ...

kobieta z maleńkim dzieckiem w dłoniach

mamy.

Wioleta Wioleta

Wioletta, Wioleta lub Wiola to imię wywodzące się z łaciny - nawiązuje do łacińskiej nazwy fiołka, która brzmi Viola. Fiołki to urocze, skromne kwiaty, które kwitną wiosną.

Wioletta to kobieta o duszy marzycielki, która ma wysokie mniemanie o sobie. Lubi życie z luksusie i wygodzie, a praca jest środkiem do osiągnięcia celu. Wykonuje ją bez zaangażowania i nie każdej się podejmie. Związek z kobietą o tym imieniu wymaga ciągłych starań i zapewnień o swoim uczuciu.

Imieniny przypadają 29 października.

luksusowa kobieta siedzi na schodach

Wioleta to kobieta elegancka, która lubi luksusy.

Kalina

Kalina to imię o niejasnym rodowodzie. Jedni przypisują jej pochodzenie z greki, gdzie kallimos oznacza piękno, niektórzy twierdzą, że to imię wywodzące się z języka polskiego lub rosyjskiego. Kalina to nazwa krzewu o atrakcyjnych kwiatach, niektóre jej gatunki kwitną nawet późną zimą.

Kalina to kobieta idealna jako przyjaciółka. Wierna, skromna, potrafi dochować tajemnic. Jest miła i uprzejma, ale również szczera. Potrafi cieszyć się życiem, nawet drobnostkami.

Kalina obchodzi imieniny 11 lipca.

dziewczyna wącha kwiaty

przyjaciółki na kocu pod drzewem

Kalina ceni życie za każdy drobiazg, to również model na idealną przyjaciółkę - wysłucha i dochować tajemnic.

Liliana Lilianna

To imię pochodzenia łacińskiego, oczywiście nawiązuje do słowa lilium, czyli lilia. Kwiat lilia jest symbolem nadziei, ale też czystości, skromności, niewinności. Liliana natomiast, jak przypisuje się znaczenie imieniu, to często osoba, która nie potrafi okazać uczuć, jest więc chłodna nawet dla najbliższych. Dodatkowo jest skłonna do oszustw, przez co często traci zaufanie otoczenia. Nie boi się jednak porażek, i jest skłonna do podejmowania ryzyka.

Imieniny obchodzi 14 lutego.

kobieta w biurze

Liliana chodzi swoimi ścieżkami, nie okazuje uczuć i wydaje się chłodna - w głębi serca jednak mocno kocha.

Iryda

Iryda to imię pochodzenia greckiego, nosiła je grecka bogini Iris - co oznacza tęczę. Natomiast Irys to nazwa rośliny wieloletniej, która kwitnie w wielu kolorach.

Iryda to kobieta radosna, optymistycznie podchodzi do życia. Jest ciekawa świata, pasjonuje ją natura, podróże. To kobieta niezależna, uzdolniona artystycznie, ale większą wagę przykłada do posiadanej wiedzy, którą lubi zgłębiać.

Iryda obchodzi imieniny 5 maja.

ruda, uśmiechnięta kobieta

Iryda to kobieta radosna, dlatego bardzo lubiana.

podróżniczka w wąskiej uliczce

Jest również niezależna, ciekawa świata.

Ruta

Imię Ruta pochodzi z języka hebrajskiego, co w tłumaczeniu oznacza - wierną towarzyszkę. Ruta zwyczajna to również roślina lecznicza, która rośnie na łąkach, rowach, przy lasach. W Polsce ruta była symbolem niewinności, a młode panny nosiły na głowach wianek właśnie z tego ziela.

To kobieta pracowita, wytrwała, która sprawdzi się wszędzie - będzie dobrze pracować w fabryce, domu i biurze. Jest życzliwa i radosna, każdy ją lubi. Ruta ceni sobie własne zdanie, jednak nie narzuca go otoczeniu. To troskliwa matka i kochająca żona.

Ruta obchodzi imieniny 1 września.

niezależna kobieta

Ruta ceni sobie niezależność.

Flora

Flora pochodzi z języka łacińskiego, to imię bogini kwiatów i wiosny.

Jest to kobieta, która bardzo przejmuje się opinią innych, dlatego stara się być perfekcjonistką w każdej dziedzinie - idealnie wygląda, prowadzi dom i pracuje. Mimo to, najlepiej czuje się na łonie natury, a odpoczywa w ogrodzie.

Flora obchodzi imieniny 5 października.

elegancka kobieta

Flora to kobieta elegancka, zachwycająca.

Jaśmina

Jaśmina to imię pochodzenia serbskiego, gdzie określa właśnie pachnące kwiaty czyli jaśmin. W języku arabskim jasamin oznacza dar od Boga.

Jaśmina to kobieta piękna - ciałem i duchem, wyróżnia się nieprzeciętną urodą, która zachwyca. Jest to kobieta inteligentna, ambitna, pracowita - ale także ceni sobie niezależność i ma indywidualne podejście do życia, nie słucha rad. Mimo to sama chętnie pomaga, doradza, jest towarzyska.

kobieta w gałęziach drzewa

Jaśmina jest skryta i delikatna, ale chętna do pomocy.

Imiona inspirowane nazwami kwiatów są unikatowe - niektóre zapomniane, wracają obecnie do łask. Nawiązania do roślin sprawiają, że imię staje się symboliczne, przypisuje mu się odpowiednie cechy czy znaczenie, co sprawia, że staje się jeszcze bardziej atrakcyjne. Czy to jednak imię decyduje o tym, jaki jest człowiek, czy człowiek o tym, jakie jest imię? Zostawimy to bez odpowiedzi ...

 
 
 

Komentarze do wpisu (0)

poniedziałek-piątek: 9.00-17.00 602 790 598 kontakt@ogrodolandia.pl

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium