Infolinia 602 790 598
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Chmura tagów
Biokominek w ogrodzie – ogrzej się w chłodne wieczory 0
Biokominek w ogrodzie – ogrzej się w chłodne wieczory

Czym jest biokominek?

To przede wszystkim idealna alternatywa dla tradycyjnych kominków, na które nie każdy może sobie pozwolić. W przeciwieństwie do klasycznych urządzeń, biokominki można używać w każdym pomieszczeniu i na zewnątrz bez żadnych ograniczeń. Urządzenie zasilane jest biopaliwem, czyli paliwem stworzonym na bazie alkoholu ze składników wyłącznie pochodzenia naturalnego, który jest świetnym zamiennikiem węgla czy brykietu. Biokominek nie wymaga także połączeń do instalacji elektrycznych, czy tradycyjnego komina. Produktem spalania jest jedynie dwutlenek węgla i para wodna, dzięki czemu nie generuje sadzy i dymu. Sprawia to, że biokominek jest ekologiczny i przyjazny środowisku.

biokominek stojący na stole w ogrodzie

Biokominek zasilany jest ekologicznym paliwem.

Konstrukcja biokominka

Choć biokominki różnią się między sobą kształtem i rozmiarem, dzięki czemu mamy szeroki wybór, to wszystkie posiadają pewne elementy wspólne:

  • biopalenisko - bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu,
  • szklana osłona - w formie cylindra lub prostokątnych płyt w zależności od modelu biokominka. Jest ona trwała i wytrzymała na oddziaływanie wysokich temperatur oraz chroni użytkownika przed kontaktem z płomieniami,
  • obudowa - jest odporna na działanie wysokich temperatur, pełni również funkcję ozdobną. Często jest wykonywana ze stali nierdzewnej, co zapewnia długotrwałą ochronę przed warunkami atmosferycznymi,
  • pojemnik na biopaliwo - poprzez niego zasila się biokominek. Część modeli posiada technologię Commerce, która zapobiega rozlewaniu się i wyciekaniu biopaliwa nawet po przewróceniu sprzętu.

Niektóre biokominki, dzięki swojej ciekawej konstrukcji, pełnią także rolę użytkowych stolików, na których można położyć gazetkę, kawę, czy jedzenie.

Biokominek w ogrodzie - jak działa i dlaczego warto go mieć?

Jedną z największych zalet biokominka jest fakt, że nie potrzebuje podłączenia do tradycyjnego komina, prądu, gazu, czy kanału wentylacyjnego. Dzięki temu jest bardzo mobilny i można zabrać go praktycznie wszędzie. Zasilany jest biopaliwem, co sprawia, że nie emituje dymu i nie generuje popiołu, przez co jest bardzo ekologiczny.

biokominek na stoliku w letni wieczór

Biokominek to idealny element letnich wieczorów na tarasie.

Aby rozpalić biokominek należy zdjąć ochronne szkło, założyć lejek i poprzez niego uzupełnić palenisko biopaliwem, a następnie podpalić je zapalniczką. Do zgaszenia wystarczy przykryć specjalną pokrywą, aby odciąć dopływ tlenu. Czas palenia zależy tak naprawdę od pojemności zbiornika na paliwo, przy zbiorniku o pojemności 1. 5 litra biokominek może palić się nawet do 4 godzin! Biokominek sprawdzi się u osób, które nie mogą lub nie chcą posiadać tradycyjnego kominka, a jednocześnie starają się dbać o środowisko. Biokominek to idealne rozwiązanie, by móc w chłodniejsze wieczory spędzić czas w ogrodzie przy książce i lampce wina lub podczas rozmów z przyjaciółmi, nie odczuwając dyskomfortu związanego z chłodem. To także piękne źródło światła, które klimatycznie rozświetli przestrzeń wokół Ciebie i nada jej niesamowitego uroku.

Biokominek w ogrodzie - jaki wybrać?

Zakup biokominka do ogrodu wiąże się ze sporym wydatkiem, dlatego warto przemyśleć decyzję zakupową i wybrać idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Wybór jest naprawdę szeroki. Przede wszystkim warto kierować się dobrą jakością i solidnym wykonaniem biokominka. Doskonałą jakość urządzenia i bezpieczeństwo jego użytkowania gwarantują różne certyfikaty np. TUV, dlatego warto sprawdzać, czy produkt je posiada. Powinno się również przemyśleć wielkość i kształt biokominka, także w kontekście jego przechowywania i przenoszenia. Ważnym aspektem jest moc grzewcza, która odpowiada za to, na ile kominek będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania pod względem dostarczanego światła i ciepła. Sięganiem po najwyższą jakość powinno się kierować także w trakcie wyboru biopaliwa, aby mieć pewność, że będzie się ono całkowicie spalało.

biokominek na tle ogrodu w letni dzień

Unikalny i nowoczesny wygląd urozmaici każdą przestrzeń.

Biokominek w ogrodzie - wolnostojący czy zabudowany?

Na rynku występuje szeroki asortyment biokominków, o różnych cechach i wymiarach - każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. W zależności od potrzeb i celów, do jakich mamy zamiar używać biokominków, warto rozważyć wybór jednej z dwóch opcji:

  • biokominki wolnostojące - idealne, kiedy chcemy, aby urządzenie było praktyczne i mobilne. Można ich używać zarówno na zewnątrz - w ogrodzie i na tarasie, jak i wnieść do pomieszczenia, ciesząc się ciepłym blaskiem w salonie.
  • biokominki do zabudowy - można je wbudować w elementy zewnętrznej architektury oraz meble. Modele do zabudowy posiadają zarówno palenisko, jak i obudowę, natomiast palniki występują bez obudowy i można je zaaranżować w zgodzie ze swoimi preferencjami. Stosuje się je w dużo częściej w sytuacji, kiedy kominek ma być użytkowany wewnątrz budynku.

Na zewnątrz najczęściej sięga się po opcję wolnostojącą, która daje duży komfort i brak ograniczeń w użytkowaniu, co jest ważne ze względu na zmienne warunki atmosferyczne.

wysoki biokominek na tarasie

Biokominek do zabudowy idealnie sprawdzi się jako uniwersalna ozdoba.

Zalety i wady stosowania biokominków

Biokominki sprawdzą się w wielu sytuacjach i są świetnym rozwiązaniem, które umili spędzanie wolnego czasu zarówno w domu, jak i ogrodzie. Warto znać ich podstawowe mocne, jak i słabe strony.

Zalety:

  • Biokominki są ekologiczne i przyjazne środowisku, dzięki temu, że pali się w nich za pomocą biopaliwa.
  • W efekcie spalania nie otrzymujemy sadzy lub dymu
  • Mają stylowy i nowoczesny wygląd, który nadaje wyjątkowego charakteru przestrzeni, w której się znajdują. Prosta, ponadczasowa budowa sprawia, że idealnie wpasowują się w każde otoczenie, czyniąc je przytulnym i komfortowym.
  • Można je używać zarówno na zewnątrz, jak i w zamkniętych pomieszczeniach.
  • Są solidne wykonane i odporne na działanie czynników atmosferycznych, gwarantuje wieloletnie użytkowanie sprzętu.
  • Są w 100% bezpieczne dla użytkownika.
  • Nie potrzebują podłączenia do prądu, czy gazu, dzięki czemu są bardzo mobilne i można je zabrać praktycznie wszędzie.

Wady:

  • Nie mogą stanowić jedynego źródła ogrzewania ze względu na zbyt małą moc grzewczą.
  • Relatywnie wysoki koszt zakupu biopaliwa do zasilania kominka.

biokominek na tarasie na tle wieży Eiffla

Mobilność biokominka pozwala go zabrać praktycznie wszędzie

Biokominek - nie tylko do ogrodu

Czy ogród to jedyne miejsce, gdzie ma zastosowanie biokominek? Na szczęście nie! Można je z powodzeniem używać w zamkniętych pomieszczeniach i cieszyć się ich blaskiem ognia także w kuchni czy salonie. Sprawia to, że tak naprawdę biokominek ma uniwersalne zastosowanie i można korzystać z niego cały rok bez względu na aurę za oknem. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na posiadanie tradycyjnego kominka, a chciałyby poczuć się przytulnie i komfortowo zarówno w swoim wnętrzu, jak i ogrodzie.

biokominek na stole na tarasie lub w ogrodzie zimowym

Biokominek można także używać w pomieszczeniach zamkniętych.

Materiał powstał we współpracy z Multribrand Decofire.pl - sklepem, w którym znajdziesz produkty do domu i ogrodu, takie jak biokominki, grille gazowe oraz ekspresy do kawy.

 
 
 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 000 000 000
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium