
- Różne formy płatności
- Gwarantowany zwrot pieniędzy (14 dni na zwrot towaru)
- Szyfrowane dane i transakcje
Plac zabaw Fungoo KINGDOM

Opis
Wieża KINGDOM to plac zabaw, który zapewni nieograniczone pomysły na dobrą i kreatywną zabawę. Rozbudowana platforma dostarcza dużo przestrzeni do przemieszczania się i jest doskonałym rozwiązaniem, gdy z placu korzysta kilkoro dzieci. Zjeżdżanie, kryjówki, zabawa w chowanego, a nawet mała restauracja lub zabawa w statek piratów – to wszystko jest możliwe w tej niezwykłej ogrodowej fortecy.
Wieża KINGDOM składa się z trzech platform, które są rozmieszczone na różnych poziomach, piaskownicy, lunety, koła sterowniczego i ślizgawki. Dodatkowo całość można rozbudować o kolejne moduły, dzięki którym zyskujemy huśtawki, domek czy stolik piknikowy i ścianki wspinaczkowe z linami.
Wieża KINGDOM to coś więcej niż dziecięce spełnienie marzeń.
W trosce o bezpieczeństwo dzieci, plac zabaw zawiera wiele osłonek zabezpieczających, uchwytów i bezpiecznych elementów.
Dane techniczne placu zabaw KINGDOM
Wyposażenie
- zjeżdżalnia 2,9 m
- kotwy mocujące do podłoża
- uchwyty
- osłonki
- piaskownica z 2 siedziskami
- kolorowy syntetyczny dach (nieprzemakalny)
- schody drewniane
- komplet drewna
- komplet łączników metalowych
- komplet narzędzi montażowych
- instrukcja montażu krok-po-kroku
- luneta
- koło sterownicze
- skałki ścianki wspinaczkowej
Wymiary placu zabaw KINGDOM
- Wymiar zabudowy: 455 x 220 x 305 cm (wysokość)
- Wysokość całkowita: 305 cm
- Wysokość platformy: 180 cm
- Szerokość: 455 cm
- Wymiary platformy: 150 x 102 cm; 150 x 92 cm; 120 x 58 cm
Kolorystyka drewna
Kolorystyka ślizgów
Opcje dodatkowe
Dostępne moduły i zabudowy
Moduł MOVE +
Dostawka 2 huśtawek: czerwonej Flat Red Seat i niebieskiej uchwytowej TRAPEZE SEAT. Dostawka huśtawkowa kompatybilna z każdą z wież i domków Fungoo.
Wyposażenie:
- kotwy mocujące do podłoża
- osłonki
- komplet drewna
- komplet łączników metalowych
- komplet narzędzi montażowych
- instrukcja montażu krok-po-kroku
- Siedzisko FLAT RED SEAT
- Uchwyt huśtawkowy Trapez Seat
Moduł UP & DOWN +
Niebieska huśtawka TRAPEZE SEAT, Ścianka wspinaczkowa z 10 kolorowymi skałkami, drewniana drabina. Dostawka huśtawkowo - wspinaczkowa z niebieskim trapezem TRAPEZE SEAT w komplecie. Wymiar po zmontowaniu: 260 x 253 x h225cm.
Wyposażenie:
- kotwy mocujące do podłoża
- osłonki
- komplet drewna
- komplet łączników metalowych
- komplet narzędzi montażowych
- szczeble drabinkowe
- skałki wspinaczkowe
- instrukcja montażu krok-po-kroku
- uchwyt huśtawkowy Trapez Seat
Moduł SPIDER +
Huśtawka niebieska Trapeze Seat, ścianka wspinaczkowa + skałki, linowa drabinka. Wymiar po zmontowaniu: 260 x 255 x h220cm.
Wyposażenie:
- kotwy mocujące do podłoża
- osłonki
- komplet drewna
- komplet łączników metalowych
- komplet narzędzi montażowych
- szczeble drabinkowe
- skałki wspinaczkowe
- elementy konstrukcyjne siatki wspinaczkowej
- instrukcja montażu krok-po-kroku
- uchwyt huśtawkowy Trapeze Seat
Zabudowa BEACH
Piaskownica z ławeczkami i oparciami, umieszczona pod platformą wieży wraz z dodatkową pokrywą zamykającą. Przykrywa do piaskownicy została zaprojektowana tak aby po jej rozłożeniu powstały wygodne ławeczki z oparciem. Zamykanie chroni piasek i wnętrze piaskownicy przed zanieczyszczeniami.
Zabudowa FREETIME
Stolik piknikowy wraz z wygodnymi ławeczkami, który można zamontować bezpośrednio pod wieżą. Stolik piknikowy zainstalowany pod platformą wieży to rozwiązanie, pozwalające na stworzenie nowego miejsca do zabawy, malowania i spożywania posiłków bez konieczności angażowania dodatkowej przestrzeni w ogrodzie.
Zabudowa HIDE & PLAY
Domek i kryjówka w jednym wraz z drzwiami i oknem. Dzięki użyciu zabudowy, plac zabaw nabiera nowego oryginalnego wyglądu, a jednocześnie dostarcza dzieciom niezliczonych pomysłów na zabawę. Zabudowa posiada drzwi oraz okno z okiennicami.
Możliwość maksymalnej rozbudowy:
Moduły do wyboru:
- Moduł MOVE +
- Moduł UP & DOWN +
- Moduł SPIDER +
- Zabudowa BEACH
- Zabudowa FREETIME
- Zabudowa HIDE & PLAY
Jakie elementy zawiera rozbudowa:
- 2 huśtawki: czerwone siedzisko Flat Read Seat i niebieską uchwytową huśtawkę TRAPEZE SEAT,
- ścianka wspinaczkowa do wyboru z 6 lub 10 kolorowymi skałkami,
- linowa lub drewniana drabinka,
- piaskownica z ławeczkami i komorą zamykającą,
- domko-kryjówka z drzwiami i oknem wraz z okiennicami.
Informacje dodatkowe - montaż
Cena nie zawiera kosztu montażu placu zabaw na miejscu. Koszt montażu wynosi 25% wartości zamówienia.
Opcje kotwienia placów zabaw FUNGOO/FUNNY w zależności od rodzaju gruntu oraz częstotliwości użytkowania
GRUNT TWARDY
- Grunt twardy / użytkowanie standardowe (na stałe maksymalnie 3 dzieci + sporadycznie dodatkowi użytkownicy) - zakotwienie za pomocą śledzi montażowych montowanych do kantówek placu zabaw i wpuszczanych w grunt na około 30cm, cementowanie opcjonalnie, na życzenie klienta
- Grunt twardy / użytkowanie ponadstandardowe (na stałe 3-5 dzieci + liczni dodatkowi użytkownicy) - zakotwienie za pomocą śledzi montażowych montowanych do kantówek placu zabaw i wpuszczanych w grunt na około 30cm, cementowanie śledzi miejscową wylewką betonową (otwór o średnicy ok. 30cm) - koszt betonowania ok. 5% wartości placu zabaw
- Grunt twardy / użytkowanie ekstremalne (na stałe powyżej 5 dzieci + liczni dodatkowi użytkownicy) - zakotwienie za pomocą niestandardowych - przedłużonych i wzmocnionych kotew montowanych do kantówek placu zabaw i wpuszczanych w grunt na około 50cm, cementowanie miejscową wylewką betonową (otwór o średnicy ok. 40cm) - koszt betonowania ok. 5% wartości placu zabaw + 50zł brutto na każdą wymienioną kotwę (w takim wypadku, po zgłoszeniu do dostawcy placu zabaw, następuje w mniejszych zestawach* wymiana słupów nośnych o przekroju 7x7cm na słupy o przekroju 9x9cm)
GRUNT MIĘKKI
- Grunt miękki / użytkowanie standardowe (na stałe maksymalnie 3 dzieci + sporadycznie dodatkowi użytkownicy) - zakotwienie za pomocą śledzi montażowych montowanych do kantówek placu zabaw i wpuszczanych w grunt na około 30 cm, cementowanie śledzi miejscową wylewką betonową (otwór o średnicy ok. 30cm) - koszt betonowania ok. 5% wartości placu zabaw.
UWAGA! W przypadku gdy warstwa gruntu miękkiego przekracza 15cm zalecamy wymianę kotew na dłuższe oraz ich zabetonowanie - koszt dodatkowy to 50zł brutto na każdą taką kotwę - Grunt miękki / użytkowanie ponadstandardowe (na stałe 3-5 dzieci + liczni dodatkowi użytkownicy) - zakotwienie za pomocą niestandardowych - przedłużonych i wzmocnionych kotew montowanych do kantówek placu zabaw i wpuszczanych w grunt na około 50cm, cementowanie miejscową wylewką betonową (otwór o średnicy ok. 40cm) - koszt betonowania ok. 5% wartości placu zabaw + 50zł brutto na każdą wymienioną kotwę
- Grunt miękki/ użytkowanie ekstremalne (na stałe powyżej 5 dzieci + liczni dodatkowi użytkownicy) - zakotwienie za pomocą niestandardowych - przedłużonych i wzmocnionych kotew montowanych do kantówek placu zabaw i wpuszczanych w grunt na około 50cm, cementowanie miejscową wylewką betonową (otwór o średnicy ok. 40cm) - koszt betonowania ok. 5% wartości placu zabaw + 50zł brutto na każdą wymienioną kotwę ( w takim wypadku, po zgłoszeniu do dostawcy placu zabaw, następuje także w mniejszych zestawach wymiana słupów nośnych o przekroju 7x7cm na słupy o przekroju 9x9cm)
Uwaga!
- Prosimy pamiętać iż konieczne jest także aby plac zabaw był wypoziomowany!
- na terenie nierównym (teren o spadku do 5cm na 1 metrze bieżącym) konieczne jest, po wypoziomowaniu placu zabaw, zabetonowanie kotew
- na terenie spadzistym (teren o spadku powyżej 5cm na 1 metrze bieżącym) konieczne jest zastosowanie niestandardowych - przedłużonych i wzmocnionych kotew oraz ich zabetonowanie
* Zestawy mniejsze: FUNGOO TITOP, JUNIOR, SUN, JOY
Koszt samej wymiany słupów z 7x7cm na słupy 9x9cm - 25zł / słup.
CHARAKTERYSTYKA DREWNA
Cechy zastosowanego drewna:
- drewno 4 -stronnie strugane, gładkie, po struganiu (heblowaniu) każdy z elementów jest ponownie szlifowany, kantówki oraz belki wykonane są z krzyżowego przetarcia (kantówki 4 ex log)
- gatunek drewna - drewno iglaste (sosna, świerk), przewaga świerku - jako drewno lepiej prezentujące się pod względem sęków (sęki mniejsze)
- obróbka krawędzi - krawędzie wzdłużne zaokrąglone promieniem R3mm dla belek i desek oraz R5mm dla kantówek, krawędzie poprzeczne sfazowane o fazie minimum 3mm, bądź zaokrąglone promieniem min. R3mm
- zabezpieczenie drewna - drewno jest zabezpieczone powierzchniowo impregnatami o właściwościach przeciwgrzybiczych (zatrzymujących procesy biologicznej degradacji drewna)
- drewno nie jest nawiercone - wszelkie tego typu prace wykonywane są przez klienta w trakcie montażu (narzędzia konieczne do ich wykonania takie jak wiertła i końcówki do wiertarki) zawarte są w zestawie
Dopuszczalnymi wadami drewna są:
- pęknięcia wtórne niemechaniczne o szerokości otworu nie przekraczającej 10% szerokości elementu (np. dla kantówek 70x70mm - do 7mm szerokości pęknięcia)
- pęknięcia mechaniczne (np. przy nawiertach elementów), o długości nie przekraczającej szerokości danego elementu
- sęki zdrowe zrośnięte o średnicy nie przekraczającej 2/3 szerokości elementu
- pęknięcia typu "włos" czyli ledwo widoczne, pęknięcia wychodzące na czoło nie dłuższe niż szerokość elementu
- czarne ołówkowe sęki do 5mm jeżeli nie tworzą grup, zdrowe zrośnięte sęki, częściowo zrośnięte sęki, sęki z korą, sęki skrzydlate i niezrośnięte sęki do 10% szerokości +50mm
- sęki skrajne bez ograniczeń, wraz z wypadającymi i uszkodzonymi, jeśli nie uszkodzono pokrycia ("po usunięciu bez otworów")
- miejsca uszkodzone w okolicach sęków (do 20% powierzchni sęku), w innych przypadkach do 20% maksymalnej wysokości sęku (jedno miejsce na metr)
Niedopuszczalne wady drewna:
- widoczne: kora lub łyko, oflisy na krawędziach elementów
- uszkodzenia na skutek działania owadów lub grzyba
- pęknięcia przenikające z wyjątkiem tych wychodzących na czoło
- pęknięcia przebiegające ze strony zewnętrznej na bok, pęknięcia odłupujące, pęknięcia
- po wewnętrznej stronie deski przebiegające przez całą długość elementu.
Opinie o produkcie (0)
poniedziałek-piątek: 9.00-17.00 602 790 598 kontakt@ogrodolandia.pl